Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Güç olarak bakmıyorum ben hikaye akışının benzerliğini değerlendiriyorum.
Ne Croco ne de Lucci'nin aclarında şimdiki gibi bir müttefik bombardımanı yoktu. WCI zayen tüm arclardan farklı bir şemaya sahipti. Wano da WCI gibi diğerlerine benemeyen bir ana hikayeye ve akışa sahip aslında. En başında çok güçlü iki düşmanımız var bu sefer. Hem Kaido hem Linlin, her ne kadar Linlin hafıza kaybına uğramış ve adaya geliş sebebi ile beraber tüm geçmişini unutmuş olsa da normalde Luffy'nin kellesini istiyor. Akış olarak diğer arclardan farklı ilerlediği benim açımdan net aslında.

Karakterlerin ilişkilenmesine bakınca da Luffy Kaido karşısına tek başına çıkacakmış izlenimi vermiyor. Wanolu neredeyse herkes Kaido nefretine sahip. Hadi Kaido değil adamları ile savaşarak isyana yardım ettiler diyelim bu sefer de diğer müttefiklerden boşa düşen kimseler olacak. İş yavaş yavaş Kaido vs Linlin'e gidiyor gibi biz birisinin düşmesini zor görürken arc sonu iki yonko düşerse de ben pek şaşırmam açıkçası. Seri sonuna yaklaşırken OP dünyasındaki olayların da bir ivme yakalama ihtiyacı var, Oda bu ivmeyi boşalan iki koltuk ve bir kaç düzüne ada ile sağlayabilir.

Aşağıdaki yorumu, banlı olduğum sürede yazılan bazı şeylere ithafen yazıyorum. Direkt olarak birine cevap değil.

Biz ister saçma bulalım ister mantıklı; ister tek başına dalsın ister milyonlarca kişiyle, o Kaido bu arc düşecek. Punk hazarddan beri sinyalleri verilen olay Luffy'nin Zou'da momonusukeye verdiği söz ile kesinleşti.

Siz hala o tek yemeye aldanıyorsunuz. Luffy Caesar'a bile yenildi ilk başta. Tek yemesi ise mangakanın yonkoyu parlatış şekli işte. Mangaka böyle tasarlamış karakteri. Luffy her daim zorlanır. Zoro,Sanji ve diğerleri zorlanmaz. Bu kadar basit. Bazıları bunu göremediği için Zoro=Luffy diyebilir boşverin onları siz lütfen

Luffy'nin karşısına çıkar şu an Daifuku'yu ya da Pica'yı. Şu an diyorum bakın, Luffy yine zorlanır. Zoro ya da Sanji'yi ya da herhangi bir novayı getir. Parçalarlar bunları.

Bunu bilmeyenler demek ki Zoro'da daha fazlası var der gider Crocodile'ı Lucci'yi filan aldırır Zoro'ya.

Son düzenleme:
Komutanlara göre ezik duruyorlar ama hepsi de Zoro'yu bayıltabilir gibi duruyor. :D
La de gettttttt! :artiz: :D

İyide devrim öyle bir şey değil ki. Korsanlar birebir girip kafa kafaya savaşabilirler ama Devrim Ordusunun karşısında adam yettiremeyeceği bir Dünya Hükümeti var. Bu yüzden Devrim Ordusu çatısının altında bireysel güç yerine taktiksel güçler daha değerli.
Taktik maktik güzel şeyler de kimse Wb'den acayip taktikçi diye tırsmadı. X devrim komutanı, X amiralin karşısına çıktı mı taktik kurtaracak mı bu adamları ? Bu seride hiçbir zaman taktiksel güç bireysel dövüş kazanmadı. Güçlü olan kazandı. Söz konusu devrim ordusu olunca bu durum değişecek değil ya. Taktiksel ve işlevsel anlamda en iyi ordu devrim ordusu olabilir belki ama bireysel güç konusunda devrim tırt şu an. Dediğim adamlar devrim ordusunda çıkmazsa da tırt olmaya devam edecek :bilmem:

Kaido'yu zaten tek indiremeyecek ki luffy. Kid'le veya Law'la indirecek.
Kaido yenilecekse Oda öyle bir karakteri Luffy veya diğer sümüklülere bırakmadan önce BM ile hırpalatır. En fazla Kaido geri çekilmek zorunda kalır , gözü tekrar Wano yerine Luffy'ye diker. Benim aklımdaki senaryo böyle şuan.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık