Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tamam da Croco bir oluşum örgüt, onun için ha olmuşlar ha olmamışlar bir önemi yok. Adam Alabasta da bomba patlacak ama o kule de 2 tane adamı var. Bunu umursuyor mu hayır ??? Onlar yerine gelebilen adamlar ama Dof ile aile ilişkileri çok farklı. Tamam öl diyor ama nasıl diyeyim ya aman anlatamayacağım, zaten herkes direk oraya alıp önümüze getiriyor.
Yok takılıyorum zaten. Croco ile Dof'un en büyük farkı Dof kendisini takip etmesi için kimseyi zorlamadı. Adamları gayet kendileri seçti takip etmeyi. Bir çok güçlü kişi olmasına rağmen daha küçük yaştaki çocuğun kral olacağına inandılar. Her ne kadar Dof kendini öldür dese bile Monet zaten kendisini feda edecekti o söylemeden önce. Croco'da ise karşılık çıkar ilişkisi vardı. Bir tek Daz Bones biraz farklı diyebiliriz.

İkisi de karizma zaten. Hele şu sözde ''Denizin İmparatorlarından'' daha karizma neredeyse her bir shici.

Daha kendine açıklayamıyorsun sonra bize laf yapıyorsun. :D
Açıklayacağimda cümle kuramadım la :(
Ben de eğer görürse Luffy'nin tarafında olacağını düşünüyorum çünkü gemideki konuşmasında kutsallardan baya bir nefret ettiğini gördük. Bir de içeride bunu şişlemeye gelirlerse iyice düşman olur kutsallara. Son savaşta sırf onları bitirmek için düşmanımın düşmanı dostumdur diyerek Luffy'nin geçici müttefiki olabilir. :bilmem:
Eee D.lerin doğal düşman olma muhabbeti hava da kalır ama bende ondan dolayı dedim. Bir bakıma da sonuç olarak soy denen bir durum var. Dof ne kadar nefret etse de bizim bilmediğimiz durumlardan o tarafa da çekilebilir. Işin içinde Im ya da kutsallar olduğu için Luffy tarafında olması da bana basit geliyor.

Öyle bir aile ki benim için öl diyor :D Croco en azından dürüst adamlarına karşı.
Seride en sevdiğim sahnelerden biridir inanır mısın? Benim için öl diyor ama o bencilce isteğine karşılık buluyor daha ne olsun?
EE ne oluyor gösteriş Dof'un yaptığı. Monet aileden değil miydi? Rosinante değil miydi? Vergo?
Hepsi aile olarak görüyordu ama Rosinante'ye meyve yedirip kendisi için feda edecekti. Monet'e öl dedi aynı şekilde Vergo'nun durumu belli. Yani adı aile diye aile olarak mı görüyor oldu Dof? Bir yaralanmada Trebol'e ettiği hakareti okumasak neyse.

Yani kusura bakma ama dediklerinle alakası yok. :D
Kardeş savaşta ön safta kimse durmasın o zaman onlar nasıl olsa ölecek. Monet'in görevi onları durdurmaktı, başarılı olsaydı Rosa düşmeyecekti. Roci hain lan, aileden değil. Dof'un ailesinin tek amacı var, Dof'un yolunda gerekirse ölmek, ona her türlü yardımı yapıp isteklerine boyun eğmek. Bunu bilerek aileye giriyorlar.

Yok takılıyorum zaten. Croco ile Dof'un en büyük farkı Dof kendisini takip etmesi için kimseyi zorlamadı. Adamları gayet kendileri seçti takip etmeyi. Bir çok güçlü kişi olmasına rağmen daha küçük yaştaki çocuğun kral olacağına inandılar. Her ne kadar Dof kendini öldür dese bile Monet zaten kendisini feda edecekti o söylemeden önce. Croco'da ise karşılık çıkar ilişkisi vardı. Bir tek Daz Bones biraz farklı diyebiliriz.

İkisi de karizma zaten. Hele şu sözde ''Denizin İmparatorlarından'' daha karizma neredeyse her bir shici.
Yani öyle ama aslında Dof un geçmişi işte senin dediğin yerlerın manga da cidden önemli yerlerdi. Adam benim için öl dedi diye bir şey yok yani o olay o kadar basit değil.

Seride en sevdiğim sahnelerden biridir inanır mısın? Benim için öl diyor ama o bencilce isteğine karşılık buluyor daha ne olsun?

Kardeş savaşta ön safta kimse durmasın o zaman onlar nasıl olsa ölecek. Monet'in görevi onları durdurmaktı, başarılı olsaydı Rosa düşmeyecekti. Roci hain lan, aileden değil. Dof'un ailesinin tek amacı var, Dof'un yolunda gerekirse ölmek, ona her türlü yardımı yapıp isteklerine boyun eğmek. Bunu bilerek aileye giriyorlar.
Selim yeme bizi Dof Roc'nin daha hain olmadığını bilmeden onu harcama kararı alıyor. İşte fark ediyor mu kardeşim Dof aile ayağına yanında ki adamları harcıyor mu harcıyor. Ben bunları yapmıyor demiyorum zaten. Dediğim şey ''Dof'un şuan hapisten kaçmak için ufak bir fırsatı olsa oradan anında tüyer mi? Yosa Trebol'ü falan kurtarmaya mı gider?'' Benim için cevap net. Dof kendini düşünen biri olduğu için aile dediği adamları harcayıp oradan tüyer. Eğer sen diyorsan ki gider hepsini oradan kurtarır bilemem. Fakat görünen köy klavuz istemez diye bir şey de var biliyorsundur heralde. :D

Selim yeme bizi Dof Roc'nin daha hain olmadığını bilmeden onu harcama kararı alıyor. İşte fark ediyor mu kardeşim Dof aile ayağına yanında ki adamları harcıyor mu harcıyor. Ben bunları yapmıyor demiyorum zaten. Dediğim şey ''Dof'un şuan hapisten kaçmak için ufak bir fırsatı olsa oradan anında tüyer mi? Yosa Trebol'ü falan kurtarmaya mı gider?'' Benim için cevap net. Dof kendini düşünen biri olduğu için aile dediği adamları harcayıp oradan tüyer. Eğer sen diyorsan ki gider hepsini oradan kurtarır bilemem. Fakat görünen köy klavuz istemez diye bir şey de var biliyorsundur heralde. :D
Dofy kurtarmaz zaten hem Trebol öyle bir şey istemez. Dof'un hapisten çıktıktan sonra bağlantılarıyla dolaylı yoldan kurtarması gerekenleri kurtarır. Croco'ya bağlı biri yok. Biz neyi tartışıyoruz?

Açıklayacağimda cümle kuramadım la :(

Eee D.lerin doğal düşman olma muhabbeti hava da kalır ama bende ondan dolayı dedim. Bir bakıma da sonuç olarak soy denen bir durum var. Dof ne kadar nefret etse de bizim bilmediğimiz durumlardan o tarafa da çekilebilir. Işin içinde Im ya da kutsallar olduğu için Luffy tarafında olması da bana basit geliyor.
Gerçi orası da öyle tabii. Belki de kutsallarla yeni bir anlaşma yapıp içeriden çıkarırlar. Bu gizli hazine muhabbetti yüzünden. O zaman dediğin gibi onların tarafında yer alabilir. Bakalım artık.

Ne alaka? Bu da yeni moda oldu heralde ''Şunu kabul etmeyen haterdir'' ''Şunu sevmeyen boşuna yaşıyor falan'' :S

Dof'un sevilmemesi için çok neden var seride. Şimdi hepsini tek tek sayarım ama gerek yok mangayı okuyan kişi bunları görebilir zaten. Bunun dışında dediğim şey kıyafetleri, görünüşü falan değil. Özgün olmak sadece bunlarla mı olunuyor?
Bak sana atayım bir kaç tane çok mu özgünmüş bir bak.
  • İki karakter de içinde çok sayıda Şeytan Meyvesi olan büyük örgütleri yönetmiştir.
  • İki karakter de gerçek yüzleri ortaya çıkana dek, ülkelerinde kahraman olarak görülmüştür.
  • İki karakter de meyvelerini son sınırda kullanır.
  • İki karakter de gösterişli giyinir ve tüylü ceketleri vardır.
  • İki karakter de Gol D. Roger'ın idamını canlı izlemiştir.
  • İki karakter de benzer planlar yapmışlardır (Halkı krala düşman etmek).
  • İki karakter de kraliyet ailesinden üyeleri ekiplerinde kullanmıştır. Crocodile, Nefertari Vivi. Doflamingo, Viola.
  • İki karakter de yasadışı malzemeler kullanmıştır (Crocodile, Dans Tozu. Doflamingo, SAD).
  • İki karakter de işe yaramadığını düşündükleri adamlarını harcamıştır (Crocodile, Galdino. Doflamingo, Bellamy)
Troll yapıyorum yav ne uzattın. :D

Doflamingo bence özgün. Croco ile olan benzerliklerde haklısın ama ikisi de bu benzerliklerden daha fazlası.

Dofy kurtarmaz zaten hem Trebol öyle bir şey istemez. Dof'un hapisten çıktıktan sonra bağlantılarıyla dolaylı yoldan kurtarması gerekenleri kurtarır. Croco'ya bağlı biri yok. Biz neyi tartışıyoruz?
Bunu tartışıyorduk işte @Jiso kurtarırdı diyor çünkü. :D
Ben kurtarmaz diyorum.
@Sir Crocodile Dof için dediği 3 şey bakınız. Rosinante, kürk ve benim için öl bu kadar, saygılar.
Hahaha tabi açıklayamayınca öyle oldu. :D

Troll yapıyorum yav ne uzattın. :D

Doflamingo bence özgün. Croco ile olan benzerliklerde haklısın ama ikisi de bu benzerliklerden daha fazlası.
Uzatmadım kopyala yapıştır yaptım o kadar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık