Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Böyle düşünüyorsan niye savunuyorsun sanjiyi ? Aynı şeyi düşünüyoruz işte :D

Water Seven'da neden suspus usopp'un özür dilemesini bekledi o zaman ? Orda da sana ne düşer zoro diyeydi ?
Zou'da yaptıkları yanlış diyorsun sende hayır bende doğru diyorum :S

@Mr.Bushido Tamam zaten oda özür diledi diyorum öyle ağlamaklı bir özür değildi yaşadığı şeyleri Luffy'e pişmanlıklarını anlattı ? Problem :D

Usopp olayında zoronun tavrını hatırlarsan farklı düşünürsün.Zoro benim saygı duyduğum kaptanım dediğim kişiye (aynı tayfadan) kimse saygısızlık yapamaz diyor.Luffye Allah ne verdiyse saldırmakta saygısızlığa giriyo bence :oleyo:
Tamam işte burda düello bile yok,direk kaptanına karşı saldırı ve saygısızlık var kaptanı karşılık bile vermiyorken,durum o zamankinden çok daha vahimken zoro tepki göstermeyecek öyle mi ?
İki durumun ne kadar farklı olduğunu mu göremiyorsunuz ? Bir tanesinde boş yere cıngar çıkartmış ve kaptanına düello teklif edip tayfadan ayrılan birisi var.Diğerinde tayfası ve sevdikleri için kendini feda edip kaptanını beni burda bırakıp gidin kendinizi kurtarın diye döven bir adam var.Luffy dahi o tekmeleri sen atmana rağmen senin canın daha çok acıyor diyor siz kavrayamıyorsunuz.

İkimizin karakter derinliğine bakış açısı farklı sanırım. Herkesin soyu belliyken, Ryuma da One Piee evrenine katılmışken, ben açıkçası Zoro'nun ailesini ve geçmişini görmek isterim, bence karakter derinliği için önemli. Şu Saatten sonra Bence o iş Zoro'yu çok özel kılmaz. Ama ailesi olmaması olayı'nı çok fantastik ve güzel işlerse bir ihtimal güzel olabilir.
Herkesin soyu belliyken işte Zoro ipsiz sapsız en güçlü olacağım diye gezen bir çocuktu. Onun hayaliyle Momo gibi birini karşılaştırınca Zoro ağır basıyor benim için. Momo'nun babası ölmese alacağı eğitimler derken sonraki Shogun olacak kişiydi. Zoro da aynı şekil özel bir aileden çıkınca başaracakları özel olmuyor. Ryuuma'yı özel yapan ne, ipsiz sapsız bir samuray en iyi oluyor. Zoro neden özel olmak için Ryuuma'ya ihtiyaç duysun kendisinin yeni Ryuuma olması daha özel olur.

Herkesin soyu belliyken işte Zoro ipsiz sapsız en güçlü olacağım diye gezen bir çocuktu. Onun hayaliyle Momo gibi birini karşılaştırınca Zoro ağır basıyor benim için. Momo'nun babası ölmese alacağı eğitimler derken sonraki Shogun olacak kişiydi. Zoro da aynı şekil özel bir aileden çıkınca başaracakları özel olmuyor. Ryuuma'yı özel yapan ne, ipsiz sapsız bir samuray en iyi oluyor. Zoro neden özel olmak için Ryuuma'ya ihtiyaç duysun kendisinin yeni Ryuuma olması daha özel olur.
Yani olabilir tabi ama insan yine de görmek istiyor, ailesini falan. Ne bileyim bakalım Oda'ya kalmış ama bence gösterecek ailesini, belli yani.

Funduska

İki durumun ne kadar farklı olduğunu mu göremiyorsunuz ? Bir tanesinde boş yere cıngar çıkartmış ve kaptanına düello teklif edip tayfadan ayrılan birisi var.Diğerinde tayfası ve sevdikleri için kendini feda edip kaptanını beni burda bırakıp gidin kendinizi kurtarın diye döven bir adam var.Luffy dahi o tekmeleri sen atmana rağmen senin canın daha çok acıyor diyor siz kavrayamıyorsunuz.
Bence sen bu olayın o olayın yanında asıl karın ağrısı olduğunu görmüyorsun,öncesinde luffy'nin tayfadan ayrılvari bir konuşma yapması ile usopp'u gazlaması ve going merry'nin usopp için önemi o olayı doğurmuştu.En azından karşılıklı bir dövüş vardı,kaptanına karşılık vermediği halde acımasızca saldırmıyordu.Burada sanji'nin seçim hakkı vardı kaptanına saldırmayıp,birlikte savaşabilirlerdi.Onun yerine kaptanını dövüp,aç bekletirken kızlarla buluşmayı seçti.

Aynen öyle. Hayır zaten Sanji haki kullan diye uyarıyor. Orada büyük ihtimal tam tersine dayak yemeyi bile isterken, Luffy'nin karşılık vermemesinden tüm gerginliğini boşalttı. Zoro'nun cidden orada olsa Sanji'yi keseceğini sananlar yanlış tanımış. Daha önce bir örneği var ciddi durumda Sanji'nin vurmasına rağmen sustuğu. Yine sessizce izlerdi. Ondan sonra gerekirse fikrini Luffy'ye söylerdi.

Bence sen bu olayın o olayın yanında asıl karın ağrısı olduğunu görmüyorsun,öncesinde luffy'nin tayfadan ayrılvari bir konuşma yapması ile usopp'u gazlaması ve going merry'nin usopp için önemi o olayı doğurmuştu.En azından karşılıklı bir dövüş vardı,kaptanına karşılık vermediği halde acımasızca saldırmıyordu.Burada sanji'nin seçim hakkı vardı kaptanına saldırmayıp,birlikte savaşabilirlerdi.Onun yerine kaptanını dövüp,aç bekletirken kızlarla buluşmayı seçti.
Yahu o bomba patlamasa tayfayı yemişti Big mom anlamıyor musun ? Sanji de Big moma tayfama dokunma ben de evleneyim dedi.Ne bilsin koskoca yonkou yavşağın teki çıkacak,sözünün eri olmayacak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık