Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ordudan saklanabilirdi en azından. Namı oyun oynanıyor. Tehlikeli işlere bulaşıklarını bilerek kendi özgür iradesiyle hareket ediyor. Diyorsun ya Sanji'yi kurtarmak için Nami'yi tehlikeye attı diye, şimdi de KK olmak için tehlikeye atıyor.

Luffy empati yapabilen birisi. Canların boşa gitmesini sevmiyor, bu yüzden Pedro'yu anıp ona göre hareket etti zaten.
Kaido olayıyla aynı değil.Bunlar tayfa.Luffy kimseyi zorla savaştırmıyor.Kendi iradeleriyle hareket ediyorlar o yüzden problem yok.

Diceksin Sanji olayında da Nami kendi iradesiyle hareket etti.Fakat ufak bir fark var.Luffy'nin aç aç boşuna beklemesi ve Nami'yi boş yere ölüm tehlikesine sokmasının ne anlamı var ? Gereksiz bir hareketti diyorum.

Diceksin Sanji olayında da Nami kendi iradesiyle hareket etti.Fakat ufak bir fark var.Luffy'nin aç aç boşuna beklemesi ve Nami'yi boş yere ölüm tehlikesine sokmasının ne anlamı var ? Gereksiz bir hareketti diyorum.
Sanji-Luffy arasında yaşanan o anlamlı sahneye gereksiz demeyi nasıl beceriyorsun la? :D Nasıl açıklayacağımı bilemedim. Eylemi sana saçma gelebilir ama tek amacı Sanji'yi ikna etmekti. Adaya gelme amaçları yani. Çok mu mantıklı idi? Kesinlikle evet demem doğru olmaz ama Ace ile kıyaslamam. Öbür tarafta ise ne birisinin hayatı var ne de başka bir şey. Bok yoluna gitmek deniyor ona.

Bir kez daha yazayım şunu. :S Nami ve diğerleri Luffy'yi kurtarmaya gelip, üstüne coppi falan ölseydi ve Luffy de kaçmak yerine gidip o orduya dalsaydı hak verirdim. Bunun dışında anlaşabilmemiz imkansız. Hayata bakış açısı de, farklı yorumlama de, adına ne dersen de işte. :/

@Daredewill
Vaayy afiyet olsun. Canım çekti yeminle. :S

Sanji-Luffy arasında yaşanan o anlamlı sahneye gereksiz demeyi nasıl beceriyorsun la? :D Nasıl açıklayacağımı bilemedim. Eylemi sana saçma gelebilir ama tek amacı Sanji'yi ikna etmekti. Adaya gelme amaçları yani. Öbür tarafta ise ne birisinin hayatı var ne de başka bir şey. Bok yoluna gitmek deniyor ona.

Bir kez daha yazayım şunu. :S Nami ve diğerleri Luffy'yi kurtarmaya gelip, üstüne coppi falan ölseydi ve Luffy de kaçmak yerine gidip o orduya dalsaydı hak verirdim. Bunun dışında anlaşabilmemiz imkansız. Hayata bakış açısı de, farklı yorumlama de, adına ne dersen de işte. :/

@Daredewill
Vaayy afiyet olsun. Canım çekti yeminle. :S
Ace Bahane benim de canım çekmişti. :D

Luffy yaptığı salaklıklar sonucu ölmüyor diye sıkıntı yok; Luffy kral. Ace öldü diye b.k beyinli. Aferin :alkis: :artiz:
Bilerek mi yapıyorsunuz la? :artiz: Luffy hiçbir zaman arkadaşlarının fedakarlıklarını boşa çıkarmadı. Aksine oldukça önem verdi. Fark bundan ibaret. Salaklık yapan Luffy bile babalığın fedakarlığından bahsedip hadi gidelim diyor ve Ace de sadece bibimi hikirit itti diye onca şeyi boşa çıkarıyorsa ultra salak oluyor bu durumda.

Bilerek mi yapıyorsunuz la? :artiz: Luffy hiçbir zaman arkadaşlarının fedakarlıklarını boşa çıkarmadı. Aksine oldukça önem verdi. Fark bundan ibaret. Salaklık yapan Luffy bile babalığın fedakarlığından bahsedip hadi gidelim diyorsa Ace ultra salak oluyor bu durumda.
bknz: Luffy'nin ahtapot reisin fedakarlığını umursamayıp kutsal ejdere dalması ve Kizaru'nun gelip tayfayı öldürecekken Kuma ve Ray'ın onları kurtarması.

Sanji-Luffy arasında yaşanan o anlamlı sahneye gereksiz demeyi nasıl beceriyorsun la? :D Nasıl açıklayacağımı bilemedim. Eylemi sana saçma gelebilir ama tek amacı Sanji'yi ikna etmekti. Adaya gelme amaçları yani. Çok mu mantıklı idi? Kesinlikle evet demem doğru olmaz ama Ace ile kıyaslamam. Öbür tarafta ise ne birisinin hayatı var ne de başka bir şey. Bok yoluna gitmek deniyor ona.

Eğer Nami olmasaydı anlamlı olurdu bence.Luffy sadece kendi hayatını riske atsaydı anlamlı olurdu.Ace ile kıyaslamamana bir şey demiyorum.Bende kıyaslamam zaten Ace'nin ki daha büyük yanlıştı.Ama sizin Luffy'de yamuk hani bilgin olsun.:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık