Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Sir Crocodile

O kadar yazıyorsun ama yemin ediyorum yazdıklarının çoğunun bir anlamı yok.Yazdıklarının yarısından fazlası zaten bilindik şeyler.Sadece 1-2 yere değincem.

Valla komik olan ne biliyor musun ? Senin yazmadığım şeyleri yazmışım gibi söylemen.Yazdıklarımı zerre anlamaman ama inatla anlıyormuş gibi yapman.

Allah aşkına göster bana bunu nerde demişim Allah aşkına göster ? Bekliyorum.

Evet anlamamışsın ya da okumamışsın biliyorum ama tekrarlıyım.Ben gsiz Luffy'nin yumruğuyla Jozu'nun elmas yumruğu arasında az fark demedim.Doğru okusaydın aslında ikisinin yumrukları arasında uçurum olduğunu söylemeye çalıştığımı anlardın.Sana yazdığım ilk mesajda ''Croco Alabasta'dan beri ne yaptı da mfde dayanıklılığını 5-10 seviye geliştirdi'' gibi bir şey yazdım.Bak bugün yazdığım mesaj bu.Ama sen tabii okumadan yazdığın ve daha da komiği anlamayanın ben olduğumu iddaa ettiğin için şu an yazdığım bile boşa gibi hissediyorum.

Valla benim mesajlarımı okuduğun gibi yani demediklerimi demişim gibi okuyorsan çok saçma okuyorsun doğru.Zaten sana daha önce de söyledim.Croco konusunda fazlasıyla duygusal davranıyorsun diye.Hala da öyle düşünüyorum.

Bak son kez açıklıyorum.Lütfen anlamadan,okumadan,demediğim şeyleri demişim gibi göstermeden oku ve mesaj at.

Alabasta'da ki Luffy'nin yumruk gücüyle komutan olan Jozu'nun yumruk gücü arasında çok fark vardır.Croco'da Alabasta'da Luffy'nin yumruklarına yenildi.Bu adamın o yaştan sonra ve ID gibi hapishane yolunu tutup bir anda 5-10 level dayanıklılık kasması saçma.Aynı şekilde bu adamın yeni dünya gördüğünü ve orta yaşlı biri olduğunu düşünürsek kalkıpta Alabasta'da ki seviyesinden sağ kol,2. komutan seviyesine gelmesi mantıksız.

Bak tüm dediğim bu.Evirip çevirip lafı başka anlama.Önce problemi kendinde ara.
Hayır bu soruyu sorduğuna göre öyle düşünüyor olmalısın. Yoksa net olarak belli zaten o seviyelerde olamayacağı o düz saldırıların ama nerdeyse Jozu'dan daha fazla hasar veriyor. Bunun böyle olduğu kesinken niye böyle bir soru soruyorsun ki?

Sana dedim geliştirmedi dayanıklılığını zaten dayanıklıydı serinin o zaman ki şartlarıyla MF zamanında ki şartları bir değildi. Mangaka Croc'u o seviyelerde çizdi Alabastada çünkü o seviyelerde bile Croc seri için gayet güçlü bir karakterdi fakat Mangaka bile serinin bu kadar uzun süreceğini ve güçlerin bu kadar uçuk artacağını tahmin edememiş olacak ki MF de adam bambaşka geldi. İstediği karakterle aşık atıp istediğini yaptı MF de.

Sen hala diyorsun ki Alabasta alabasta yahu ne Alabastaymış bu. ID 5-10 seviye kasması saçma diyorsun. Yahu bu adam dayanıklılık falan kasmadı zaten bu adam buydu sadece o zaman ki şartlarda bu seviyeyi göstermesi saçma olurdu. O zaman ki şartlarda bile Croc'un gösterdikleri seri için fazlaydı bile. Luffy ile son savaşta çölde dövüşmemesine rağmen, meyve ataklarının bir çoğunu kullanmamasına rağmen başkasının yardımı dokunmasa Luffy yine de ölüyordu.

Geçmişte Yeni Dünya görmüş nam salmış, Wb'ye ulaşıp onunla savaşmış bir adam haki bile kullanmadı bu seride. Bir arkadaş da haki yok demiş ona cevap bile vermedim mesela çünkü versem de bir anlamı olmayacak. Seriyi düzgün okumadığı o kadar net ki ne diyeyim iyi tartışmalar.

Momonosuke açlıktan bahsederken de aslında Wano'daki açlığa gönderme yapıyor. Ezik ya bu Luffy :S tavşan avlamak için tüm gücünü kullanmamış salak.
Momo olmasa çıkamayacak ordan. Hem 30 salisede tüm gücü tükeniyorsa uçak biletini ben alayım Goaya geri gönderelim Luffyi. :)

Hayır bu soruyu sorduğuna göre öyle düşünüyor olmalısın. Yoksa net olarak belli zaten o seviyelerde olamayacağı o düz saldırıların ama nerdeyse Jozu'dan daha fazla hasar veriyor. Bunun böyle olduğu kesinken niye böyle bir soru soruyorsun ki?
Bi düşün bakalım neden soruyom ? Yukarıda açıklamıştım halbuki.

Croco'nun ID'de o kadar kısa sürede o kadar fazla dayanıklılık kasmış olması mantıksız diyorum.

Sana dedim geliştirmedi dayanıklılığını zaten dayanıklıydı serinin o zaman ki şartlarıyla MF zamanında ki şartları bir değildi. Mangaka Croc'u o seviyelerde çizdi Alabastada çünkü o seviyelerde bile Croc seri için gayet güçlü bir karakterdi fakat Mangaka bile serinin bu kadar uzun süreceğini ve güçlerin bu kadar uçuk artacağını tahmin edememiş olacak ki MF de adam bambaşka geldi. İstediği karakterle aşık atıp istediğini yaptı MF de.
E tamam işte bizde buna mantıksız diyoruz.Alabasta'da çizilen bir Croco var ve sen her ne kadar inkar etsen de gsiz Luffy'e yenildi mi bu adam ? Yenildi.O zaman bu adamı kalkıpta o fazlasıyla güçsüz seviyeden şimdiki sağ kol seviyesine falan getirirse mantıksız olur.Yani herhalükarda bi mantıksızlık var.

Sen hala diyorsun ki Alabasta alabasta yahu ne Alabastaymış bu. ID 5-10 seviye kasması saçma diyorsun. Yahu bu adam dayanıklılık falan kasmadı zaten bu adam buydu sadece o zaman ki şartlarda bu seviyeyi göstermesi saçma olurdu.
Bu yazdığının mantıksızlığının farkında mısın ? Hem Luffy ve Jozu'nun yumrukları arasında uçurum vardı görüşünü kabul ediyorsun hem de dayanıklılığı hiç gelişmedi,aynıydı diyorsun.Bak bu cümlede bile mantıksızlık var.Bu adam iki yumruğa da aşağı yukarı aynı reaksiyonu gösteriyor.O yumruklar arasında uçurum olmasına rağmen.Bu mantıksızlık işte.

Bi düşün bakalım neden soruyom ? Yukarıda açıklamıştım halbuki.

Croco'nun ID'de o kadar kısa sürede o kadar fazla dayanıklılık kasmış olması mantıksız diyorum.

E tamam işte bizde buna mantıksız diyoruz.Alabasta'da çizilen bir Croco var ve sen her ne kadar inkar etsen de gsiz Luffy'e yenildi mi bu adam ? Yenildi.O zaman bu adamı kalkıpta o fazlasıyla güçsüz seviyeden şimdiki sağ kol seviyesine falan getirirse mantıksız olur.Yani herhalükarda bi mantıksızlık var.

Bu yazdığının mantıksızlığının farkında mısın ? Hem Luffy ve Jozu'nun yumrukları arasında uçurum vardı görüşünü kabul ediyorsun hem de dayanıklılığı hiç gelişmedi,aynıydı diyorsun.Bak bu cümlede bile mantıksızlık var.Bu adam iki yumruğa da aşağı yukarı aynı reaksiyonu gösteriyor.O yumruklar arasında uçurum olmasına rağmen.Bu mantıksızlık işte.
EE nasıl aynı reaksiyonu gösteriyor onu söyle o zaman. Yani arada uçurumlar olan iki saldırıda aynı etki nasıl ortaya çıkıyor? Dayanıklılığı nasıl gelişti? Bu adam Alabasta'dan hapishane'ye oradan da MF'ye geldi. Bu dayanıklılık nasıl ve nerede gelişti?

İşte bu mantıksızlık fakat mangaka'nın yaptığı bir şey. Sana o kadar yazıyorum çizilme zamanlarıyla alakalı bir durum diye ama yine yazmak zorunda kalıyorum. Serinin o zaman ki şartlarında Croc zaten güçlü biriydi Mangaka serinin bu kadar uzun olacağını ve güçlerin bu kadar uçuk şekilde yukarıya çıkacağını düşünmememiş olacak ki Alabasta da ki Croc'u o şekilde çizdi. Fakat daha sonra adamın hikayesini ince ince işledi. Çünkü hata yaptığını anladı ilk önce kapak hikayesinde hapsihane olayını işledi. Kaçma şansı varken adamı kaçırmadı farklı bir olayını gösterdi sonra ise ID'ye olan yolculuğunu yaptı daha sonra ise MF'ye getirdi. Arada ki fark sadece serinin arasında ki zaman farkıydı.

EE nasıl aynı reaksiyonu gösteriyor onu söyle o zaman. Yani arada uçurumlar olan iki saldırıda aynı etki nasıl ortaya çıkıyor? Dayanıklılığı nasıl gelişti? Bu adam Alabasta'dan hapishane'ye oradan da MF'ye geldi. Bu dayanıklılık nasıl ve nerede gelişti?
Yeter ulaaannn diye bağırıcam şimdi.

Mantıksız diyorum işte mantıksız.Oda'nın yaptım oldusu hepsi.Yoksa bi mantığı yok.

İşte bu mantıksızlık fakat mangaka'nın yaptığı bir şey. Sana o kadar yazıyorum çizilme zamanlarıyla alakalı bir durum diye ama yine yazmak zorunda kalıyorum. Serinin o zaman ki şartlarında Croc zaten güçlü biriydi Mangaka serinin bu kadar uzun olacağını ve güçlerin bu kadar uçuk şekilde yukarıya çıkacağını düşünmememiş olacak ki Alabasta da ki Croc'u o şekilde çizdi. Fakat daha sonra adamın hikayesini ince ince işledi. Çünkü hata yaptığını anladı ilk önce kapak hikayesinde hapsihane olayını işledi. Kaçma şansı varken adamı kaçırmadı farklı bir olayını gösterdi sonra ise ID'ye olan yolculuğunu yaptı daha sonra ise MF'ye getirdi. Arada ki fark sadece serinin arasında ki zaman farkıydı.
Bunu kabul ediyom zaten yav.50 kere söyletiyorsun.

Ama serinin zaman farkı olması ortada bi mantıksızlık olduğu ve olacağı gerçeğini değiştirmiyor.Oda'nın b.k yemelerine saçmalık diyorum sen bunu inatla kabul etmiyorsun.Bahsettiğin şey ortadaki mantıksızlığı mübah kılmıyor yani.

Yeter ulaaannn diye bağırıcam şimdi.

Mantıksız diyorum işte mantıksız.Oda'nın yaptım oldusu hepsi.Yoksa bi mantığı yok.

Bunu kabul ediyom zaten yav.50 kere söyletiyorsun.

Ama serinin zaman farkı olması ortada bi mantıksızlık olduğu ve olacağı gerçeğini değiştirmiyor.Oda'nın b.k yemelerine saçmalık diyorum sen bunu inatla kabul etmiyorsun.Bahsettiğin şey ortadaki mantıksızlığı mübah kılmıyor yani.
Yahu ben mantıklı demiyorum ki sana ama bunu böyle yapmış adam yani Alabasta yerine serinin daha yakın kaynağı olan MF'yi kabul etmeliyiz diyorum. Adam Alabasta da böyle çizmiş ama sonrasında başka türlü çizmiş olay bu. Ben demiyorum ki mantıklı her şey normal tabi ki değil ama MF varken hala düz yumruk Alabasta demen ne bileyim değişik geliyor yorumların.

Mf de adama karakterlerin bakış şekli net Dof bile 2 yıl sonrası Luffy'e nasıl davranıyorken Croc'a nasıl davranıyor. Neyse bir şey yazarsan özelden yaz bir oradan bir buradan :(

Momo olmasa çıkamayacak ordan. Hem 30 salisede tüm gücü tükeniyorsa uçak biletini ben alayım Goaya geri gönderelim Luffyi. :)
Tüm gücü tükenecek demiyorum ki ahah tüm gücünü kullanmasına gerek yok diyorum. G2 veya normal bile çıkabilirdi, bu adam davul adasındaki dağlara kışın 2 kişiyi sırtında taşıyarak çıkarmış biri lan hohah ama onun yerine Momo delirip uçurdu ikisini.

Tüm gücü tükenecek demiyorum ki ahah tüm gücünü kullanmasına gerek yok diyorum. G2 veya normal bile çıkabilirdi, bu adam davul adasındaki dağlara kışın 2 kişiyi sırtında taşıyarak çıkarmış biri lan hohah ama onun yerine Momo delirip uçurdu ikisini.
Düz duvara nasıl tırmanacak allasen ya aşırı yükseğe tek seferde zıplayacak ya da uçacak işte. Düştüğü deliği göremiyordu Luffy, az mesafe yok yani. :)

Düz duvara nasıl tırmanacak allasen ya aşırı yükseğe tek seferde zıplayacak ya da uçacak işte. Düştüğü deliği göremiyordu Luffy, az mesafe yok yani. :)
E Luffy lastik ya, tutunacak bişey bulunca hızlı yol katetmede kullandığı yöntem kendini fırlatmak zaten. Biz şu an neden bunu tartışıyoruz ahaha

Luffy'nin saldırılarının Kaido'ya hiç etki etmemesini hala aklım almıyor. Umarım Kaido'nun meyve gücünden veya b.hakinin aşırı gelişmiş bir versiyonundan kaynaklanan bir şeydir bu. Yoksa gidişat rezalet olur la. Şuan Luffy kime böyle abanırsa abansın etki bırakır, bırakmalı. Güç seviyelerinin bir anlamı kalmıyor öbür türlü. Hiç etkilenmemek nedir anasını satayım torununa sırtını çiğneten dede rahatlığında karşıladı yumrukları.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık