Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Eskiden biri vardı sürekli Ace vs Pekoms yazıyordu :D
Pekoms fanıydı hala buralarda mı o ? Son pekoms vakasından sonra :D

Bir soru soracağım.Crocodile,Ace,Sabo gibi logialar çoğu yerde mermi yağmuruna tutuluyorlar ancak herhangi bir sıyrılma girişiminde bulunmuyorlar gülerek kendinden emin karşılıyorlar hatta.Kuja'da oklara haki eklendiğini gördük mermiye de eklenebilir.Ya o çöplerin içinden bir tanesi güçlü olsa ve haki kullanmış olsa bu adamlar alnının çatından vurulmayacaklar mı ? Bu biraz garip değil mi ne açıklama getiriyorsunuz bu konuya.

Logia rahatlığıyla yada kendine aşırı güvenle açıklanabilecek birşey değil araya saklanmış güçlü biri de olabilir.

Bir soru soracağım.Crocodile,Ace,Sabo gibi logialar çoğu yerde mermi yağmuruna tutuluyorlar ancak herhangi bir sıyrılma girişiminde bulunmuyorlar gülerek kendinden emin karşılıyorlar hatta.Kuja'da oklara haki eklendiğini gördük mermiye de eklenebilir.Ya o çöplerin içinden bir tanesi güçlü olsa ve haki kullanmış olsa bu adamlar alnının çatından vurulmayacaklar mı ? Bu biraz garip değil mi ne açıklama getiriyorsunuz bu konuya.

Logia rahatlığıyla yada kendine aşırı güvenle açıklanabilecek birşey değil araya saklanmış güçlü biri de olabilir.
Haki eklemeye de gerek yok düşmanı şaşırtmak adına normal mermilerin arasına bir tane kairoseki sıkıştırırsın olur biter. Fantastik serilerde olan şeyler bunlar. Başka serilerde de bin tane kurşun sıkılır biri kahramana isabet etmez mesela.
Kuja' daki hakili oklar onlara özgü gizli bir teknik olabilir, aynı Kinamon' un ateş kesme tekniği gibi.

Çok güzel bir soru ek olarak, Dof, Croconun kafayı uçurduğunda, hakili olsa tek mi yiyecekti mesela?

Sonuçta ipede haki yüklüyor Dof.

Muhtemelen o teknolojinin olmadığından bu kadar rahatlar. Örn;
X kişisi bu tarz bir olayda yaralansa veya ölse bu tarz bir yaklaşım göstermezler. Sadece şu anlık görmeme mevzusu bence. Ceasar'ı hatırlarsın nasıl yusuf yusuf olmuştu Bege karşısında.

Haki eklmeye de gerek yok düşmanı şaşırtmak adına normal mermilerin arasına bir tane kairoseki sıkıştırırsın olur biter. Fantastik serilerde olan şeyler bunlar. Başka serilerde de bin tane kurşun sıkılır biri kahramana isabet etmez mesela.
Kuja' daki hakili oklar onlara özgü gizli bir teknik olabilir, aynı Kinamon' un ateş kesme tekniği gibi.
Çok güzel bir soru ek olarak, Dof, Croconun kafayı uçurduğunda, hakili olsa tek mi yiyecekti mesela?

Sonuçta ipede haki yüklüyor Dof.
Muhtemelen o teknolojinin olmadığından bu kadar rahatlar. Örn;
X kişisi bu tarz bir olayda yaralansa veya ölse bu tarz bir yaklaşım göstermezler. Sadece şu anlık görmeme mevzusu bence. Ceasar'ı hatırlarsın nasıl yusuf yusuf olmuştu Bege karşısında.

Ben buna bir açıklama getirildiğini farkettim ama önce düşünceleri görmek istedim.Şimdi açıklamanın bana göre ne olduğunu söylüyorum.

Luffy geleceği görürken Ray'in saldırıların arkasında aura vardır lafı araya sıkıştırılıyor.Yani buradan çıkarılacak anlam şu.Eğer Ben Beckmann gibi silaha mermiye haki ekleyip sıkan birisi varsa haki kullanıcıları bu aurayı k.hakileriyle farkedip önlem alabilirler.

Yani impel down'da delik deşik edilirken gülen Crocodile veya savaşta mermi yağmuruna tutulan Ace o saldırıların öyle olmadığını biliyorlardı.Çöpler tarafından ateş edildiğini ve logia oldukları için tehlikede olmadıklarını yani.O yüzden bu kadar rahatlar ve karşılıyorlar.Aksi takdirde k.haki ile atlatmaya çalışırlardı.Özellikle ölüme yakınken k.haki daha iyi çalışıyor ve bunun dışında refleksvari özellikler de gösteriyor zaten.

Ben açıklamanın bu şekilde olduğunu düşünüyorum.

O mangakanın her şeyi kendi durumuna göre yazıp aslında yapılacak yorumları boş bırakmasına kadar gider. Çok basit bu bölümdeki saçma kaçırılma olayının seride bazı sahnelere ihanet edercesine olduğunu görüyoruz. Neden? Çünkü mangaka hikayeyi önde tutup oluşacak plotholelrı tıkamıyor. Oda'nıın en zayıf olduğu şey bu, önemli olan kaçırılma mesela yoksa odak odak diyoruz da Zoro oka odaklı oluyor da iki kişi hızlıca gelip giden adama odaklı olmadığı için mi gözlem işe yaramıyor? Kargalar güler be buna, işte bir yerde mangaka gözlemin odağa bağlı olduğunu söyledi de biz de böyle yarım yamalak bir açıklama getireceğiz. Aynı mantık. Mesela dediğin şeyi Enel yaptı, küçümsedi neredeyse ölüyordu ama diğer logialarda böyle bir şey olmaz, göstermez mangaka, önemli olan hikayedir çünkü. Mesela bir karakter hakisi yokmuş gibi davranıp hafife alındığı anda bir logiayı deviremez mi? Devirir ama böyle bir kurgu göstermez mangaka çünkü mangakanın en kötü yönlerinden biri adam harcayamaması. Öldüremiyor, hapse bile gönderemiyor neredeyse. Sözde idam var ama hapishane korsan kaynıyor, koca seride 2 korsanın idam edildiğine şahitiz onlar da Korsan Kral ile oğlu, neden? Harcayamıyor karakter mangaka da ondan.

Ben buna bir açıklama getirildiğini farkettim ama önce düşünceleri görmek istedim.Şimdi açıklamanın bana göre ne olduğunu söylüyorum.

Luffy geleceği görürken Ray'in saldırıların arkasında aura vardır lafı araya sıkıştırılıyor.Yani buradan çıkarılacak anlam şu.Eğer Ben Beckmann gibi silaha mermiye haki ekleyip sıkan birisi varsa haki kullanıcıları bu aurayı k.hakileriyle farkedip önlem alabilirler.

Yani impel down'da delik deşik edilirken gülen Crocodile veya savaşta mermi yağmuruna tutulan Ace o saldırıların öyle olmadığını biliyorlardı.Çöpler tarafından ateş edildiğini ve logia oldukları için tehlikede olmadıklarını yani.O yüzden bu kadar rahatlar ve karşılıyorlar.Aksi takdirde k.haki ile atlatmaya çalışırlardı.Özellikle ölüme yakınken k.haki daha iyi çalışıyor ve bunun dışında refleksvari özellikler de gösteriyor zaten.

Ben açıklamanın bu şekilde olduğunu düşünüyorum.
Heves baltalamak gibi olmasın ama Oda' nın biraz okuyucusunu küçümsediğini düşünüyorum, bu yüzden belki bunu ayrıntılı bir şekilde düşünmüştür ama okuyucunun çok sallamayacağını düşünerek bunu hikayeye aktarma çabasına girmemiştir. Haki konusunda daha bir sürü açık var, mesela son bölüm hatta ilk bölüm. Zahmet edip de hiçbirine bir açıklama getirme uğraşına gireceğini düşünmüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık