Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haala Luffy Doff'tan kaçmak zorunda kaldı falan diyenlere gelsin. Oda'nın SBS şeyi:

Okuyucu: Mangayı okuduktan ve animeyi izledikten sonra, Luffy, G4'ü kullandıktan sonra nasıl hareket edebildi diye merak ettim ama daha sonra Katakuri'ye karşı hiç sorun yaşamadan hareket edebildi. Bu kurgusal bir boşluk mu?

Oda: Sınır yok. Hareket etmek istediğin sürece, Haki kullanamıyor olsan dahi kaçabilir ya da dövüşebilirsin değil mi? Dressrosa'da, Luffy G4'ü kullandıktan sonra yardım aldı ve buna bel bağlayıp gücünü Doflamingo'yu tek seferde indirmek için sakladı. Bel bağlayacağı biri olmasaydı, her halükarda tek başına da başarılı olurdu.

Sanji tasarlanırken deney ürünü olarak tasarlanmış mı? Evet. Serinin başından beri durum böyle. Germa ve aile olayları sanki serinin ortasında düşünülmüş gibi anlatıyorsun. Halbuki olaylar tam tersi. Adamın kostüm altyapısı doğduğu andan itibaren var. Haliyle nerden çıktı bu diyemezsin. Oda, Sanji'nin geçmişini 900 bölüm sonraya bıraktı diye eleştirebilirsin de olayı sırf Zoro'ya yetişsin diye yaptıya getirmek Zoro'yu yüceltmek çabalarıdır. Sanji'nin altyapısı,Zoro'nun altyapısından daha eski. Eğer senin mantığından bakacak olursak senin söylediğinin tam tersi oluşuyor.
Nerede başından beri öyleymiş.Novaları gün gelmiş 3 gün içinde saatler içinde düşünüp yaratmış adam bu.Germa'yı Sanji ailesini serinin başında tasarladı en baştan planladı diyorsanız elinizde net kanıtlar olmalı.Ben nereden bileceğim.Adam daha son iki yılda çıkardı bu kostüm Power rangers ve germa muhabbetini.

Ek olarak deney ürünü muhabbetiyle kostüm olayları farklı.Bu adamlar önce kaç kardeş deney ürünü olarak gelişiyorlar sonra birde üzerlerine özel kostüm yapılıyor.Doğar doğmaz kostümleri de hazırdı gibi birşey söylenmedi.Onu sonra düşünmesi de mümkün hikayeden ayrı olarak.

Dövüşün illa bire bir olması gerektiğini düşünmüyorum. Tek kıyasım o değil. Sen WB'nin Akainu'ya çaktığı o duygu dolu yumruğu kaç tane dövüş sahnesinde alabiliyorsun?

Hasan, Kıraker ve Luffy dövüşü bittikten sonra biri Nami yağmur yağdırmasaydı sonuç böyle olmazdı diyebilir öyle değil mi ? Adam yüzde yüz haksız böyle bir şey öne sürülemez diyebilir misin ?

Dövüşün sonucu neden sakatlandı peki dış etkiler yüzünden değil mi ? Bugün kıraker vs luffy dövüşü bitmiş gibi düşün ikisinden birinin daha güçlü olması üzerine yapılacak yorumlar farklı olabilir öyle değil mi ?

Ama Zoro vs Ms.1'i düşün dövüş bitti biri kalkıp Zoro daha güçsüzdür diyebilir mi ? Neden söyleyemez çünkü dövüşe dıştan etki yok.

Gözünü seviyim her şeyi ayrıntılı tarif ettirme bana.

20 douriki farkının fiziksel güç olduğunu , ayrıca Kaku’nun kılıç kullandığını anlamak İçin de kıçınızı yırtmanıza gerek yok diye düşünüyorum. Jyabura meyve gücü kullanıyor onu da hesaba katmak isteyenler Kakunun da meyvesini kullanıp üstüne onunla teknik geliştirmiş biri olduğunu hesaba katabilirler.
Sanji ile Zoro arasındaki az farkın sadece özde olduğu doğru şu anki fark daha fazla. Ve o farkın en önemli unsurunun da Zoro'nun bir(hatta 3) silaha sahip olması da doğru. Daha önce de söylemiştim şeytan meyvesi veya kılıç fark etmez hepsi silahtır diye. Şimdi mangaka Sanji'ye de silah verdi o kostüm ile artık bu seviyede rekabet edebilsin diye. Peki sen neden bunu görmüyorsun?

Ayrıca Zoro'nun çok çalışmasının bi anlamı yok gelişimiyle. Luffy'yi gözümüze sokuyor adam işte yata yata yolculuk yapıyor, burnunu karıştırıyor falan. Sonra çıplak elle iki binayı birbirinden ayırıyor. Zoro ise o kadar ağırlık(!) çalışıyor ama bacadan çıkabilmek için kılıçlarına ihtiyaç duyuyor.

Sonra biri de çıkıp Sanji ile Zoro'yu denk görenler ağır fan diyor ve bence Zoro ile Luffy çok yakın falan diyor :D

@killz0ne Vay be! Hey gidi koca çınar :D Bence Zoro Wano sonunda o seviyeye çıkacak. Yani Dof seviyesine(ve hatta biraz yukarısına), yani kalburüstü Schichibukai seviyesine, yani Mihawk ile artık rakebet edebileceği seviyeye. Şu anki seviyesi iki yıl önceki Luffy, yani ortalama Schichibukai'leri alabilecek olsa da Dof ve Mihawk gibi kalburüstüleri alamaz. Diyorum :D

Hasan, Kıraker ve Luffy dövüşü bittikten sonra biri Nami yağmur yağdırmasaydı sonuç böyle olmazdı diyebilir öyle değil mi ? Adam yüzde yüz haksız böyle bir şey öne sürülemez diyebilir misin ?

Dövüşün sonucu neden sakatlandı peki dış etkiler yüzünden değil mi ? Bugün kıraker vs luffy dövüşü bitmiş gibi düşün ikisinden birinin daha güçlü olması üzerine yapılacak yorumlar farklı olabilir öyle değil mi ?

Ama Zoro vs Ms.1'i düşün dövüş bitti biri kalkıp Zoro daha güçsüzdür diyebilir mi ? Neden söyleyemez çünkü dövüşe dıştan etki yok.

Gözünü seviyim her şeyi ayrıntılı tarif ettirme bana.
Sürülebilir sürülemez önemli olanın ben bu olduğunu düşünmüyorum. Dövüşler de zaten binlerce ihtimal oluyor. Her ihtimalin sonucu ayrı olabilir. Benim kıstas alıp da dövüşün iyi olup olmadığına karar verdiğim kısım bura değil ki.

Bunun dışında o sıra ki şartlarda ikisinin hangisinin daha güçlü olduğu üzerine yorum farklılıkları olabilir. Yine bunun olmasının da dövüşün kalitesiyle nasıl bir ilişkisi olması gerektiğini anlamıyorum.

Benim kıstas aldığım nokta dövüşün ne kadar mantık dışı bir seyir içinde geliştiği. Luffy'nin Nami'den yardım alması dövüşü mantığın dışına çıkarmaz. Ama Zoro'nun sağlam bir hasar vermeyi bırak çizik bile atamadığı ve salatalık gibi doğrandığı adamı iki felsefe yapıp dayanıklılığı hiç yokmuş gibi yenip geçmesi benim için doyurucu olmaz. Benim kıstasım budur.

Savaşın diğer ihtimaller dışında sonuçlarının değişeceği gibi bir ihtimalin bulunması savaşın kalitesine niye zarar veriyor? WB hasta olmasaydı gibi bir ihtimalin var olması Akainu olan savaşın kalitesine niye zarar verdiğini anlayamıyorum ben.

Kaku ve Jyabura dövüşleri ile ilgili Zoro ve Sanji'ye seviye belirlemek doğru değil. Mesela Sanji gelmese ve Zoro ikisine karşı tek dövüşmeye devam etmek zorunda kalsa daha çok yaralanır, Ashura'yı daha erken kullanırdı. Ashura'yı kullandığı an nasıl Kaku'ya tek attıysa bir tane de Jyabura'ya atardı. Aynısını Sanji de yapardı muhtemelen. Kaku ve Jyabura power-up almamış Zoro ve Sanji'den az daha güçlülerdi. Ancak p-up ile bizimkiler net üstünlük kurdular. Zaten sonrasında Luffy gibi yerde kalmadılar, gidip bir sürü icraat yaptılar.

Sürülebilir sürülemez önemli olanın ben bu olduğunu düşünmüyorum. Dövüşler de zaten binlerce ihtimal oluyor. Her ihtimalin sonucu ayrı olabilir. Benim kıstas alıp da dövüşün iyi olup olmadığına karar verdiğim kısım bura değil ki.

Bunun dışında o sıra ki şartlarda ikisinin hangisinin daha güçlü olduğu üzerine yorum farklılıkları olabilir. Yine bunun olmasının da dövüşün kalitesiyle nasıl bir ilişkisi olması gerektiğini anlamıyorum.

Benim kıstas aldığım nokta dövüşün ne kadar mantık dışı bir seyir içinde geliştiği. Luffy'nin Nami'den yardım alması dövüşü mantığın dışına çıkarmaz. Ama Zoro'nun sağlam bir hasar vermeyi bırak çizik bile atamadığı ve salatalık gibi doğrandığı adamı iki felsefe yapıp dayanıklılığı hiç yokmuş gibi yenip geçmesi benim için doyurucu olmaz. Benim kıstasım budur.

Savaşın diğer ihtimaller dışında sonuçlarının değişeceği gibi bir ihtimalin bulunması savaşın kalitesini niye zarar veriyor? WB hasta olmasaydı gibi bir ihtimalin var olması Akainu olan savaşın kalitesine niye zarar verdiğini anlayamıyorum ben.
Kalite derken etkileyicilikten bahsetmiyorum sonucun geçerliliğinden bahsediyorum Hasan, WB'nin Akainu'yu yerin dibine sövdürerek göndermesine neden etkileyici değildi diyeyim ?

Tartışmamızın çıkma sebebi Luffy'nin yaptığı dövüşler üzerinden kişilerin güçleri tam öğrenilemez üzerine. Ben de çok fazla dış etki olduğundan bunun sonucunu tam olarak kestiremeyiz o yüzen kaale almamak lazım demişim. Bu kadar yani.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık