Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Her Taraf meyve kullanıcısı dolu, bu değirmenin suyu nereden geliyor, her arc birkaç örnek ile gösterilse iyi olurdu. Dükkandan mı alıyorlar meyveleri, nerelerden ve nasıl buluyorlar...

Bu meyve konularında hiç flashback yapılmıyor. Flashback yapılsa bile, meyve konularına girilmiyor. Hâlbuki serinin en önemli şeylerinden...

Her Taraf meyve kullanıcısı dolu, bu değirmenin suyu nereden geliyor, her arc birkaç örnek ile gösterilse iyi olurdu. Dükkandan mı alıyorlar meyveleri, nerelerden ve nasıl buluyorlar...

Bu meyve konularında hiç flashback yapılmıyor. Flashback yapılsa bile, meyve konularına girilmiyor. Hâlbuki serinin en önemli şeylerinden...
Şöyle düşün. Mesela Doğu Mavi gibi yerlerde safsata sanılıyor meyveler falan. Grandline ve Yeni Dünyada yoğunlaşmış hatta grandlineda bile Yeni Dünyaya göre seyrek olması durumu var.

Sahne nasıl müthiş lan. İlk çarpışmaları felan WB kendine dikkat etsin.

Tabii ki.
Dof'u biliyoruz. Kendisi kutsal yaşamı sonrası ailesi ile birlikte adını hatırlayamadığım bir adaya gidiyorlar. Dof kutsal iken savaş görmediği için neyin iyi neyin kötü olduğunu bilmiyor. Hizmetçilere emir vermek gibi, insan at olarak gibi kullanma konusunda hiçbir sakıncası yok. Yaşadığı ortamdan ötürü bu durum normal onun için.

Sonrasında gittiği adada kendine göre normal olan bu özel durumları yapamayınca gerçek dünyadaki deneyimlerini yaşıyor.

Sen diyorsun ki Roci'de yaşadı neden kötü olmadı? Burada da diyorum ki Roci beni ilgilendirmez ben olaya Dof gözünden bakıyorum. Umarım anlatabilmişimdir.
Çevresel etkenleri irdelerken aynı hayat koşullarını yaşamış başka bir birey var ve bu beni ilgilendirmez diyorsun. Üstüne çıkarım yaptığın bireyden neyin normal ve neyin anormal olduğuna dair bir argüman kuruyorsun. Bak buna ecnebiler "Slothful Induction" diyor, mantık safsatası. İstatistiki bir durum söz konusuyken istenmeyen verileri yok sayma safsatası. Bir netice yaratmaya çalışıyorsun ve hoşuna gitmeyen sonuçları direkt yok sayıyorsun. Tabii sayabilirsin, istediğine inanabilirsin lakin tartışmaya bir şey katmaz bu durum.

Şöyle düşün. Mesela Doğu Mavi gibi yerlerde safsata sanılıyor meyveler falan. Grandline ve Yeni Dünyada yoğunlaşmış hatta grandlineda bile Yeni Dünyaya göre seyrek olması durumu var.
Olay seyrek olması değil, meyve kullanıcılarının o meyveye nasıl ve nerede sahip olduğu. Hiç gösteriliyor mu...

Genelde tesadüf olarak işleniyor. Var örnekleri. Luffy, Law, Chopper, Teach, BigMom, Buggy, Ace, Brook falan açıklandı.
Kaku, Kalifa, Sabo da var. Başka var mı bilmiyorum.
Ama gene de az. İnsan merak ediyor sonuçta diğer karakterlerin nasıl bulduklarını. Özellikle Big Mom tayfasının birçok üyesinin yiyecek temasına uygun olması tesadüf ile açıklanamaz.

Örnek çok az ve açıklayıcı değillerdi çoğu.
Hepsini açıklaması çok abartı olur zaten ya. Yine devam edelim. Dof, Sabo, cp9lar, Fujitora, Momonosuke falan da açıklandı.
Anlatmaya çalıştığını anlıyorum ama katılmadığım nokta hepsinin açıklanması gerekliliği. Bence ayarında ve detaya daha fazla inilirse hikayeye şu an için katkısı olmaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık