Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Akainu yüzünü aldı diye ölmüşmüş.He yav he.Franky koca patlama içinde kaldı tüm vücudu harap oldu baştan aşağı geri yaptı taş gibi ve hayatta şu anda.Koskoca wb franky kadar dayanamayacak hemen ölecek öyle mi birde buna ciddi ciddi inanıyorsunuz.Yüzünün bir tarafında metal yada maske olur imparatorluğa devam ederdi.En kötü olasılık ise hafif cyborg olurdu Marco basardı parayı yaptırırdı tayfada mal mülk çok sonuçta.Shiki'ye dümen girmiş ölmemiş okuduğunuz serinin op olduğunu unutuyorsunuz.

Ben sadece WB tarafını tereddüte düşürme amacıyla yapıldı demedim.Aksine bir önceki mesajda bununla birlikte WB'ye zarar verme amacının da olduğunu söyledim.Fakat bu dediğim önceki dediklerimi de çürütmüyor.Elinde azda olsa düşmana zarar verme ve tarafının psikolojisini olumsuz yönde etkileme imkanı varken Aka bunu neden kullanmasın ben bunu anlamıyorum ?

Bana göre o roket planı da saçmaydı ki BM orda şoka girmese bile o roketlerin BM'yi çok etkileyeceğini düşünmüyorum.
Akainu yapabiliyorsa yapsın, onu eleştirmiyoruz zaten. Ama eğer mangaka Wb'yi savaşa Squardo'nun kılıç darbesiyle sokuyorsa orda durup düşünmek lazım. O kılıç darbesi Wb'yi yeterince etkilemiştir. Kılıç darbesinden sonra bile rahatlıkla Wb>Aka diyebiliyorken, kılıç darbesiz çok rahatlıkla Wb>Aka'dır benim gözümde.

Önemli olan etkileyip etkilememesi değil bence. Orda Bm o darbeyi ölmezdi, evet ama mangaka iki yonko gücünde kişiye karşı bu tarz handikaplarla başlatıyor... Bunlar sadee basit bir kılıç yarası ya da roket değil benim gözümde. Bu gidişle Kaido'ya karşı savaşta da buna benzer bir şey görürüz.

Beyni mi gözüküyor yada beyin parçası mı kopuyor nereden eminsin.Beyin olduğunu sanmıyorum kafatasının yan tarafı ve yüzü gitti işte.Bu kanıtlamaz ama destekler adamın düşünme melekeleri gayet yerindeydi.
Şu kafaya baksana. Beyni kelek kavun kadarsa gitmemiştir ancak. Kafatası ve beyin arasına ego'su sıkıştıysa yine doğru. :oleyo2:

Akainu yapabiliyorsa yapsın, onu eleştirmiyoruz zaten. Ama eğer mangaka Wb'yi savaşa Squardo'nun kılıç darbesiyle sokuyorsa orda durup düşünmek lazım. O kılıç darbesi Wb'yi yeterince etkilemiştir. Kılıç darbesinden sonra bile rahatlıkla Wb>Aka diyebiliyorken, kılıç darbesiz çok rahatlıkla Wb>Aka'dır benim gözümde.

Önemli olan etkileyip etkilememesi değil bence. Orda Bm o darbeyi ölmezdi, evet ama mangaka iki yonko gücünde kişiye karşı bu tarz handikaplarla başlatıyor... Bunlar sadee basit bir kılıç yarası ya da roket değil benim gözümde. Bu gidişle Kaido'ya karşı savaşta da buna benzer bir şey görürüz.
WB'yi savaşa yaralarla sokup sokmamasına çok takılmıyorum.Sonuçta hiçbir amirali de WB karşısında ezdirmedi.Yukarıda attım Kizaru'ya arkasından saldırıyor ama yine de Kizaru sıyrılıp karşı saldırı yapabiliyor.Ya da Aok'la karşılaştığında da Aok'a bi üstünlüğü falan olmadı.Aynı şekilde Aka'yla karşı karşıyayken ona da bi üstünlüğü yok.Ancak Ace ölünce yapabildi bunu onda da zaten Aka tamamen başka bir yere konsantreydi.O düz kılıç,mermi yaralarını dediğim gibi çok güçlü saldırılar olarak görmüyorum ve buna ek olarak hastalık handikapı WB'yi Aka'nın az üstünde görme nedenim.

BM'nin handikap alması normal.Eğer o handikap olmasa ve mangaka kadını saçma sapan yemek peşinde koşturtmasa Luffy'ler ordan sittin sene sağ çıkamazdı.Zaten gördük ki mangaka Luffy için o arc bossunu BM değil Kata olarak belirlemiş.O yüzden BM'yi saf dışı bırakması gerekiyordu ve bu handikap sayesinde saf dışı kaldı BM.

WB'yi savaşa yaralarla sokup sokmamasına çok takılmıyorum.Sonuçta hiçbir amirali de WB karşısında ezdirmedi.Yukarıda attım Kizaru'ya arkasından saldırıyor ama yine de Kizaru sıyrılıp karşı saldırı yapabiliyor.Ya da Aok'la karşılaştığında da Aok'a bi üstünlüğü falan olmadı.Aynı şekilde Aka'yla karşı karşıyayken ona da bi üstünlüğü yok.Ancak Ace ölünce yapabildi bunu onda da zaten Aka tamamen başka bir yere konsantreydi.O düz kılıç,mermi yaralarını dediğim gibi çok güçlü saldırılar olarak görmüyorum ve buna ek olarak hastalık handikapı WB'yi Aka'nın az üstünde görme nedenim.

BM'nin handikap alması normal.Eğer o handikap olmasa ve mangaka kadını saçma sapan yemek peşinde koşturtmasa Luffy'ler ordan sittin sene sağ çıkamazdı.Zaten gördük ki mangaka Luffy için o arc bossunu BM değil Kata olarak belirlemiş.O yüzden BM'yi saf dışı bırakması gerekiyordu ve bu handikap sayesinde saf dışı kaldı BM.
O kadar konuşuyoruz ama sen hala Squardo'nun kılıç darbesini etkisiz eleman olarak görüyorsun :( O darbenin adamı ne kadar etkilediği ortadayken bu durum görmezden gelinemez. Hani mangaka daha nasıl hem adamın sağlığına vurgu yapıp hem de Wb-amiraller arası farkı gösterebilir, bilemiyorum. Amiralleri Wb karşısında ezdirmedi diyorsun ama Wb'yi üç amiralle de karşılaştırdı. Wb hasta olmasına rağmen farklı güç özelliklerine sahip üç kişiyle de karşı karşıya çiziliyorsa ve bunlardan birini 2 darbeyle yerin dibine gönderip kendisi hayatta kalıyorsa ben burda net Wb tarafının üstünlüğü var derim.

Olay Bm'nin ölüp ölmemesi ya da arc bossu olup olmaması değil. Bak ikisi de yonko ve ikisi de basit görülen yaralarla saf dışı bırakılmak isteniyor. Yani benim gördüğüm mangaka bu iki kişiye basit ama onları etkileyen yaralar verip o şekilde savaşa başlatıyor ki karşı taraf için savaş daha uygun, daha gerçekçi haale gelebilsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık