Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Teach Shanks'ı indirince nasıl 2 yonko indirmiş oluyor ? WB'yi kastediyorsan tam indirme diyemeyiz.Dolaylı yoldan indirdi diyebiliriz belki.Ama bende bu ikisinin 2 yonko indireceğini düşünüyorum.Ama benim dediğim senin gibi olmuyor.

Luffy Kaido ve Teach'i(Bu seri sonu tabii) indirecek.
Teach Shanks ve BM'yi indirecek diye tahmin ediyorum.
Bence Bigmom Luffynin hakkı o indirecektir.

Bence bundan sonraki arklarda genel bir "?" başlığı açalım. Ark başından itibaren ark dahilinde önümüze koyulan merak unsurlarını birer birer yazalım. Örneğin: Dressrosa'da Zoro'nun kılıçlarını kim çaldı? Bu soru ark içinde cevaplanırsa üzerine çizik atarız; cevaplanmadıysa ucunu açık bırakırız; zira daha sonra açıklanabilir. Bununla birlikte ima edilen gerçeğin mantık dışı bir şekilde cevaplandığını görmemiz halinde merak unsuru olan soruyu kırmızı renge boyayarak, "Oda sıvadı." diyebiliriz ve bu şekilde belirlenebilecek olan kuralları netleştirdikten sonra da arkın bitmesi ile birlikte arkı daha objektif bir şekilde değerlendirebiliriz. Bununla birlikte bu tür bir inceleme tüm arklara uygulanabilir fakat ben bu tür bir şeyle şahsen uğraşmam. Seriye daha fazla vakit harcamak isteyen kişiler için uygulanabilecek olan güzel bir uğraş olabilir diye düşünüyorum.

Gaz mı? insanlar görse diye yakınan sensin ben de diyorum ki insanlar yakınabilir ama adamın kurduğu dünyayı takip ederek kaliteli olduğunu da gösteriyorlar.

Senaryo belli olduğunda aha belli diyorlar o kadar :bilmem:

Tutturmuşsunuz yok görmüyorlar falan filan neyi görmüyorlar ?
Senaryo belli olduğunda aha belli diyorlar o kadar? Gözlerin filtreyle mi çalışıyor? :D Onu ben de eleştirdim diyorum zaten ikinci defa aynı yemeyi sunuyorsun karşıma. :( Daha o dediğimi görmüyorsun, gelip neyi görmüyorlar diye soruyorsun. Kusura bakma da sen görme. :/
Arcları uzun tutması gelecek arcı oturtmasında yardımcı oluyordur. Skypiea-cp9 saga, thriller bark- sabaondy Amazon lily, impel down- marineford. Keza balıkadam punk hazard dressrosa bayağı uzundu, bu arada da yonkou sagayı kafasında dizayn edip, karakter tasarımlarını yapmıştır. Wano zaten büyük ihtimal başlangıçtan beri düzenlenen bir arctır, Öne Piece'in Japonyası sonuçta.
O iş o kadar kolay değil işte. Ben kendim kitapları yazma sürecinde nelerle uğraştığımı biliyorum. Adam haftalık bir seri çiziyor.
Laf söylemesi kolay derken bal gibi de eleştirenleri eleştiriyorsun, hiç ben de beğenmediğim yeri söylüyorum, eleştiri yapamıyoruz demeyin edebiyatı yapma.
Edebiyat yaptığım yok. Sen bu kafayla bakacaksan, sana da verecek cevabım yok. Son zamanlarda objektiflik bir yana saf hater olmaya başladın mesela. Laf söylemesi de gayet kolay. Bu bir eleştiri değil gerçek. Dünyanın en kolay şeyi laf söylemektir. Eleştiri olarak kabul ediyorsan buyur kabul et. Eleştireni de eleştiririm, bu da benim hakkım. Niye zoruna gidiyor?

Senaryo belli olduğunda aha belli diyorlar o kadar? Gözlerin filtreyle mi çalışıyor? :D Onu ben de eleştirdim diyorum zaten ikinci defa aynı yemeyi sunuyorsun karşıma. :( Daha o dediğimi görmüyorsun, gelip neyi görmüyorlar diye soruyorsun. Kusura bakma da sen görme. :/

O iş o kadar kolay değil işte. Ben kendim kitapları yazma sürecinde nelerle uğraştığımı biliyorum. Adam haftalık bir seri çiziyor.

Edebiyat yaptığım yok. Sen bu kafayla bakacaksan, sana da verecek cevabım yok. Son zamanlarda objektiflik bir yana saf hater olmaya başladın mesela. Laf söylemesi de gayet kolay. Bu bir eleştiri değil gerçek. Dünyanın en kolay şeyi laf söylemektir. Eleştiri olarak kabul ediyorsan buyur kabul et. Eleştireni de eleştiririm, bu da benim hakkım. Niye zoruna gidiyor?
Çok agresifsin, idrak edemiyorlar diye çıkışmışsın insanlara, ben de karşılığında forumda genelde senaryo eleştirilir eğer belli olursa demişim, gene agresif çıkışmışsın.

Ee idrak edemiyorsak haklısın cevap verme boş ver.

Çok agresifsin, idrak edemiyorlar diye çıkışmışsın insanlara ben de karşılığında forumda genelde senaryo eleştirilir eğer belli olursa demişin, gene agresif çıkışmışsın.

Ee idrak edemiyorsak haklısın cevap verme boş ver.
5 yaşındaki kuzenimin çocuğu da çikolata istedikleri zaman alamayınca mızırdanmaya, kendilerini dövmeye başlıyorlar. Eleştiri var, eleştiri var. Planlı kurguculuk şeklinde, Oda'nın elinin hissediliyor olmasından rahatsızlık duyup eleştiren, sabaha kadar eleştirsin. Ben de eleştiririm bunu. İşler kendi istediği gibi gitmediği için @Tilqi_Gin gibi olur olmadık laf söylenirse ben de agresif takılırım.

Yanlış söyledim. Eleştirme demeyecektim. Eleştirenleri kolaysa sen yap kafasında azarlıyorsun. Asıl sen fanatiksin. Sabaondy, Cp9 saga, Zou, tüm kek ilk yarısında nasıl övüyorsam, tüm kekin ikinci yarısında da gömebilirim, eğer kötü olan şeyler varsa. Sanki bir tek Oda mangaka, kurgu yazarı. Bölümlerdeki ayrıntılar, karakter tasarımları olarak benzersiz iş çıkartıyor. Ama genel kurguda batırdı bu arcta bence. Adam akıllı kötü olan yerler söylendi. Senin buna eğer ki savunuyorsun adamakıllı cevap vermem gerekir, öyle bizim forum eleştirmek için eleştiriyor, mangaka büyük iş yapıyor diye kestirip atamazsın.

Yanlış söyledim. Eleştirme demeyecektim. Eleştirenleri kolaysa sen yap kafasında azarlıyorsun. Asıl sen fanatiksin. Sabaondy, Cp9 saga, Zou, tüm kek ilk yarısında nasıl övüyorsam, tüm kekin ikinci yarısında da gömebilirim, eğer kötü olan şeyler varsa. Sanki bir tek Oda mangaka, kurgu yazarı. Bölümlerdeki ayrıntılar, karakter tasarımları olarak benzersiz iş çıkartıyor. Ama genel kurguda batırdı bu arcta bence. Adam akıllı kötü olan yerler söylendi. Senin buna eğer ki savunuyorsun adamakıllı cevap vermem gerekir, öyle bizim forum eleştirmek için eleştiriyor, mangaka büyük iş yapıyor diye kestirip atamazsın.
Benim eleştirdiğim kişiler belli. On defa da desen, yüz defa da desen gelip bölüm yorumlarına bu Oda işi savsaklıyor, yine mi ara veriliyor, yok efendim para kazanmak için bölümleri uzatıyor vs. Bu eleştirmek değil ki. Göremiyorlar dediğim şey de bu zaten. Siz fazla alıngan davrandığınız için ben de sert çıkıyorum.

Tamam, Oda istediğinizi vermiyor olabilir. Tamam, seriden beklentiniz yüksek olabilir. Tamam ama olur olmadık çıkış yapmayın şöyle. Benim lafımın gittiği yer belli. Ben de eleştiririm gayet yoksa. Bir kere eskisine kıyasla merakım ve beklentim düştü benim OP'a karşı.

E. Oda’nın potansiyelini bildiğimiz için beklentiler tavan yapıyor. Bu eleştiriler normal o yüzden.

Ancak eleştirinin makbulü yapıcı olandır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık