Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Senin düşüncen, bana göre atamaz. Bu adam tank sınıfına giren türden birisi. O yüzden adada Zoro ya da Luffy ile hiç karşılaşmadı. Çünkü bunlarla yapacağı dövüş uzun sürerdi.
Tank da kime göre tank? G4 Luffy adam yerine koymaz. Dof'a ada gezdiren, Katakuri'ye kısa bir uçuş yaşatan, Cracker'e adalar arası seyahat yaptıran g4 vurdu mu Vergo'yu Enel'in yanına uçurur.:D Sanji'nin tekmesiyle uçup duvara giren adamdan bahsediyoruz. Vergo şu saydığım elemanlardan daha tank da değildir.

Şimdi bir bakalım vs yarıda kalmadan önce kim üstünlük kurmuştu ? Vergo kurmuştu.Mangakanın sanjinin kazanacağı dövüşü yarıda bırakmasının bir sebebi var mı gaz muhabbetine bence yok.Eğer sanji kazanacak olsa bu adama prim yaptırırdı gidip law gibi birisine yedirmezdi.Law'un fabrikayla beraber bölmesinin bir anlamı yok vergoyu başkasının indirmesi fark yaratmazdı vergo ölmemiş olurdu ayrıca.Mangaka ölmemeleri için yol yapıyor işine gelirdi.Luffy hariç alacak tek adam law olduğu için ona göre yaptı senaryoyu.Ayrıca luffy g3 falan isabet ettirmezse g4te o sıralar açmayacağıma göre en kolay alacak adam law vardı yine.Sanji kalibresi değil üstüydü koskoca g5 lideri.Sanji daha smokerı yener mi net belli değil.

Tank da kime göre tank? G4 Luffy adam yerine koymaz. Dof'a ada gezdiren. Katakuri'ye kısa bir uçuş yaşatan, Cracker'e adalar arası seyahat yaptıran g4 vurdu mu Vergo'yu Enel'in yanına uçurur.:D Sanji'nin tekmesiyle uçup duvara giren adamdan bahsediyoruz.
Ben aksini iddia etmedim zaten. Ancak Dördüncü Vites hiçbir suretle tek atamaz Vergo'ya. Doflamingo bir kamyon dayak yedi yıkılmadı, aynı adam Vergo'nun Busoshoku Haki gücünü övüyor. Vergo dayak yer, ama tek yemez.

Ben aksini iddia etmedim zaten. Ancak Dördüncü Vites hiçbir suretle tek atamaz Vergo'ya. Doflamingo bir kamyon dayak yedi yıkılmadı, aynı adam Vergo'nun Busoshoku Haki gücünü övüyor. Vergo dayak yer, ama tek yemez.
Çok farklı düşünüyoruz demek ki. Dof dediğin adam G4'den temizinden en fazla 7-8 atak yemiştir. Katakuri yediği ilk g4 darbesinde kardeşi Cracker'in neden yenildiğini anlıyor. Cracker zaten gördüğümüz tek atakla yenildi.

Vergo'nun dayanıklılığı şu üsttekilerden herhangi birisine yakın sevideyse dediğini kabul ederim. Onun dışında herhangi bir g4 darbesi ile bile tek yeme ihtimali var.

Şimdi bir bakalım vs yarıda kalmadan önce kim üstünlük kurmuştu ? Vergo kurmuştu.Mangakanın sanjinin kazanacağı dövüşü yarıda bırakmasının bir sebebi var mı gaz muhabbetine bence yok.Eğer sanji kazanacak olsa bu adama prim yaptırırdı gidip law gibi birisine yedirmezdi.Law'un fabrikayla beraber bölmesinin bir anlamı yok vergoyu başkasının indirmesi fark yaratmazdı vergo ölmemiş olurdu ayrıca.Mangaka ölmemeleri için yol yapıyor işine gelirdi.Luffy hariç alacak tek adam law olduğu için ona göre yaptı senaryoyu.Ayrıca luffy g3 falan isabet ettirmezse g4te o sıralar açmayacağıma göre en kolay alacak adam law vardı yine.Sanji kalibresi değil üstüydü koskoca g5 lideri.Sanji daha smokerı yener mi net belli değil.
Vergo’yu Law’ın indirmesi gerekiyordu. Geçmişten gelen kapanmamış bir meseleleri vardı. Dof’u zaten Law’a indirtmeyeceği belliyken Vergo’yu da başka bir karaktere aldırması hoş olmazdı. Hem Smoker’ın da Vergo ile meselesi vardı. Tüm bu adamlar dururken Sanji’ye aldırması saçma olurdu. Zaten dövüşte de öyle net bir üstünlük kurmadı kimse. Vergo sertliği ile öne çıktı, Sanji de dövüş kabiliyeti ile.

Çok farklı düşünüyoruz demek ki. Dof dediğin adam G4'den temizinden en fazla 7-8 atak yemiştir. Katakuri yediği ilk g4 darbesinde kardeşi Cracker'in neden yenildiğini anlıyor. Cracker zaten gördüğümüz tek atakla yenildi.

Vergo'nun dayanıklılığı şu üsttekilerden herhangi birisine yakın sevideyse dediğini kabul ederim. Onun dışında herhangi bir g4 darbesi ile bile tek yeme ihtimali var.
Cracker'ı bu kısımda neden sayıyorsun? Yenilmesine neden olan Seken Adam değildi. Tank Adam'ın Hakili bölgesine Haki basmadan mal gibi girdi, Luffy de Bunu büyük bir güçle geriye fırlattı. Cracker fırlama ile nereden geldiğini şaşırdı, bisküvilere çarpınca da iyice yamuldu. Ben burada Seken Adam ya da Yılan Adam formu için konuşuyorum. Vergo'nun da Doflamingo'dan daha dayanıklı olduğunu düşünüyorum.

Sanji kırılgan olabilir ama fiziksel gücü küçümsenmeyecek derecede. Vergoya kendini kaptırmadığı sürece biraz sürse de vergoyu oyalaya oyalaya döver bence.

Bu arada kılıçlı zoro vergoyu yener her türlü. Kılıçsız bir şey diyemeyeceğim.

Demin birisi dediği gibi kısa sürede vergoyu yenebilecek tek kişi lawdı ve öyle de sonuçlandı zaten.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık