Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geçen gün tartıştığımız yere geliyor dimi konu.Oda Luffy'i doruki+haki geliştirerekte bu seviyeye getirebilirdi ama düz yumruklar fazla basit ve sıkıcı olurdu.İşe heyecan ve farklılık katmak için gearları çıkartmış gibi duruyor Oda.
Douriki + haki ile bu kadar hızlı gelişim gösteremezdi.Şu anki gibi çok kısa sürede gl ve yeni dünyayı geçmeye kalksa ölür giderdi meyve olmadan.En az 3 sene harcaması gerekirdi yolculuk için meyve olmadığı takdirde.Luffy yatsın kalksın viteslere dua etsin.Yoksa bu kadar hızlı seyahat ederken işi çoktan biterdi.

Douriki + haki ile bu kadar hızlı gelişim gösteremezdi.Şu anki gibi çok kısa sürede gl ve yeni dünyayı geçmeye kalksa ölür giderdi meyve olmadan.En az 3 sene harcaması gerekirdi yolculuk için meyve olmadığı takdirde.Luffy yatsın kalksın viteslere dua etsin.Yoksa bu kadar hızlı seyahat ederken işi çoktan biterdi.
Sanji gibi olurdu yani.:D

Ona göre altyapi oluşturacaktı mangaka işte.

Aynen. Meyve verdik kullandırtalım bari diyor. Ben de bunun hoşuma gittiğini yazmıştım. :/ Bir tek mangakanın gear verirken aynı zamanda Luffy'den bir şeyler alması sıkıntı.

Dahası sadece douriki+haki ile zirve olmak imkansız duruyor artık benim gözümde. Meyvesi olmayan adamlarda ise bir ton teknik çıkacaktır.(Kılıç ustalarını ayrı tutuyorum. Kılıçlar da meyve gibi bir şey bu seride.) En basit örnek Bigmom. Kadındaki vücut Kaido dışında kimsede yoktur. Güç ve dayanıklılık fışkırıyor yaratıktan ama mangaka durmamış bir de çok güçlü bir meyve vermiş. O bedenle bile yonkou olabilmek için meyveye ihtiyaç duymuş.
Oda g4'ü biraz daha güçsüz tasarlayıp süre sınırını kaldırsa sence de daha iyi olmaz mıydı ? Mesela Dressrosa'da Dof'a şehir turu yaptıracağına yine Luffy vs Lucci tarzı denk bir dövüş izletip Luffy zar zor yenerdi.

Alpaya yazdığım gibi Shanks,Ray,Garp gibi adamlarda haki+doruki değil de haki+doruki+teknikle bu seviyeye gelmiş olabilirler.Fakat Luffy için tekniğin önemi diğer karakterlerden biraz daha fazla gibi duruyor.Mesela Kata'da da teknik var ama etkisi Luffy'e oranla daha az.Luffy b.haki+doruki eksikliğini teknikle kapatıyor.Kata ise tam tersi teknik eksikliğini b.haki+dorukiyle kapatıyor.

Yine aynı seviyede olurdu bence.

Sanji gibi olurdu yani.:D
Evet o da bir bakış açısı :D

Ona göre altyapi oluşturacaktı mangaka işte.
Ne altyapısı oluşturacak Garp bile özel eğitimle ulaşmıştır o gücüne.Boşa mı Coby aynı eğitimlerden geçiyor.Kılıç ustası desek o da değil ki Shanks gibi kılıcıyla bir yerlere gelsin.Saf güç için Lucci ve Garp gibi eğitim şart.Ha belki zoan yedirebilirdi mangaka Lucci gibi yapabilirdi ama farketmiyor yine meyveye varıyor iş.Meyve olmadan luffy bu kadar hızlı gelişmeyi unutsun.Roger gibi yaşlanınca kk olurdu.

Oda g4'ü biraz daha güçsüz tasarlayıp süre sınırını kaldırsa sence de daha iyi olmaz mıydı ? Mesela Dressrosa'da Dof'a şehir turu yaptıracağına yine Luffy vs Lucci tarzı denk bir dövüş izletip Luffy zar zor yenerdi.

Alpaya yazdığım gibi Shanks,Ray,Garp gibi adamlarda haki+doruki değil de haki+doruki+teknikle bu seviyeye gelmiş olabilirler.Fakat Luffy için tekniğin önemi diğer karakterlerden biraz daha fazla gibi duruyor.Mesela Kata'da da teknik var ama etkisi Luffy'e oranla daha az.Luffy b.haki+doruki eksikliğini teknikle kapatıyor.Kata ise tam tersi teknik eksikliğini b.haki+dorukiyle kapatıyor.
Olabilirdi elbette neden olmasın.

Shanks ve Ray bildiğin kılıç kullanan adamlar. Diyorum ya kılıçlar da meyve gibi bence. Bir tek Garp muallakta duruyor benim için. Hangi tekniklerle o güce ulaşmış merak ediyorum epeyce.

Luffy-Kata örneğine gelirsek... Luffy tekniğe daha çok muhtaç söylediğin gibi. Sebebini de gördük zaten önceki bölümlerde. Yumruk tokuşturdukları sahnelerde Luffy ellerini düşürecekti neredeyse. :D B.haki farkı gözle görülür derecede fazlaydı ne de olsa.

Olabilirdi elbette neden olmasın.

Shanks ve Ray bildiğin kılıç kullanan adamlar. Diyorum ya kılıçlar da meyve gibi bence. Bir tek Garp muallakta duruyor benim için. Hangi tekniklerle o güce ulaşmış merak ediyorum epeyce.

Luffy-Kata örneğine gelirsek... Luffy tekniğe daha çok muhtaç söylediğin gibi. Sebebini de gördük zaten önceki bölümlerde. Yumruk tokuşturdukları sahnelerde Luffy ellerini düşürecekti neredeyse. :D B.haki farkı gözle görülür derecede fazlaydı ne de olsa.
Garp'ta işte rokushiki de zirve isimlerden olabilir.Jyabura gibi tekkaiyi hareket halinde kullanıyordur.Tabii tekkaisi Jyabura'nın bikaç milyon katı falandır.:D Onun dışında diğer rokushiki tekniklerinde de hayvandır.

Garp'ta işte rokushiki de zirve isimlerden olabilir.Jyabura gibi tekkaiyi hareket halinde kullanıyordur.Tabii tekkaisi Jyabura'nın bikaç milyon katı falandır.:D
Rokushiki, hasshoken tarzı teknikler veya tamamen Garp'a özel teknikler... Bir şeyler çıkartacaktır mangaka. Diğer türlü Garp mantıksız bir karakter oluyor. :/ Wb gibi bir hayvan kendi gücü+hakisi ve en güçlü paramecia meyvesiyle vuruyorken Garp'ın sadece fiziksel güç ve hakiyle o saldırıya karşılık vermesini düşünsene. Çok absürt oluyor. :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık