Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Phoenix
Full beden koka ezik işi. K.hakisi dandik olanların yapacağı bir şey. :/ O yüzden usta adamlar hakisini hesaplı kullanıyor.

Hasan handikap derken Luffy'nin güçlenirken sürekli kendisinden bir şeyler kaybetmesinden bahsediyor. G2'de ömrü azalıyor, G3'te chibi oluyor, G4'te ise aşırı haki tüketimi var. Haklı yani bu konuda. G4 bitince bilinci kapanıyor resmen, sürüngene dönüyor. Law haricinde meyvesini kullanırken bu kadar kötü duruma düşen başka bir karakter görmedik henüz.
İyi de vites kullanmak zorunda değil ki? Meyveyi düz şekilde kullanıp yükselmesi mümkün değil mi? Meyvesiz zirveye oynayan adamlar var Musti. O adamlara düz lastik meyvesi bile acayip katkı yapar. Çünkü haki ve doruki uçuk. Dolayısıyla saldırı güçleri uçuk. Luffy'nin saldırı gücü ise viteslere bakıyor. Çünkü hakisi ve dorukisi yeterli değil. Meyve ile var olan haki, doruki gücünü harmanlayıp seviye atlamak zorunda.

İyi de vites kullanmak zorunda değil ki? Meyveyi düz şekilde kullanıp yükselmesi mümkün değil mi? Meyvesiz zirveye oynayan adamlar var Musti. O adamlara düz lastik meyvesi bile acayip katkı yapar. Çünkü haki ve doruki uçuk. Dolayısıyla saldırı güçleri uçuk. Luffy'nin saldırı gücü ise viteslere bakıyor. Çünkü hakisi ve dorukisi yeterli değil. Meyve ile var olan haki, doruki gücünü harmanlayıp seviye atlamak zorunda.
Hayır, mangaka bu şekilde güçlendirmeyi seçmiş. Olaya bu açıdan bakmak lazım.

Değil ama mangaka o şekilde bir yol bulmuş. Sen sanıyor musun ki fiziksel olarak yeterli olsa bile yine bir şekilde dezavantaj bulmayacak. Olay formlar değil. Gördük uyanışta bir form. Mangaka istese uyanıştaki adamlar için de der ki bununla birlikte haki kullandıklarında daha fazla haki harcıyorlar diye.

Olay zaten karakteri zorlayabilmek için bir sebep bulmak. Bunun meyve ile alakası yok form ile alakası yok. Bu Oda'nın şu an ki işleyiş tarzı.

Teknik yapıyorum ama çok haki harcıyor. Yersen.:D Hadi olaya senin açınla bakayım. Diğer adamlar fiziksel olarak Luffy'den kat kat üstün. Eee arkadaş bir Luffy'nin mi başı kel neden onun fiziksel gücü çok düşük.:D Keza Luffy'nin fiziksel yetenekleri de son derece iyidir. Rayleigh sorunu fiziksel güçte bulsa onun üstüne eğitim aldırırdı bence bu arada. Onda bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.

Hayır, mangaka bu şekilde güçlendirmeyi seçmiş. Olaya bu açıdan bakmak lazım.
Geçen gün tartıştığımız yere geliyor dimi konu.Oda Luffy'i doruki+haki geliştirerekte bu seviyeye getirebilirdi ama düz yumruklar fazla basit ve sıkıcı olurdu.İşe heyecan ve farklılık katmak için gearları çıkartmış gibi duruyor Oda.

Geçen gün tartıştığımız yere geliyor dimi konu.Oda Luffy'i doruki+haki geliştirerekte bu seviyeye getirebilirdi ama düz yumruklar fazla basit ve sıkıcı olurdu.İşe heyecan ve farklılık katmak için gearları çıkartmış gibi duruyor Oda.
Seride eminim sadece düz fiziksel güç ile o kadar güçlü olabilen biri olmayacak. Mesela Garp'ı ele alalım. Sanmıyorum ki sadece düz yumruklar atıyor. Rokushiki stilleri ful onla alakalı. Bir de olay fiziksel seviyeden çok saf haki olabilir.

Değil ama mangaka o şekilde bir yol bulmuş. Sen sanıyor musun ki fiziksel olarak yeterli olsa bile yine bir şekilde dezavantaj bulmayacak. Olay formlar değil. Gördük uyanışta bir form. Mangaka istese uyanıştaki adamlar için de der ki bununla birlikte haki kullandıklarında daha fazla haki harcıyorlar diye.

Olay zaten karakteri zorlayabilmek için bir sebep bulmak. Bunun meyve ile alakası yok form ile alakası yok. Bu Oda'nın şu an ki işleyiş tarzı.

Teknik yapıyorum ama çok haki harcıyor. Yersen.:D Hadi olaya senin açınla bakayım. Diğer adamlar fiziksel olarak Luffy'den kat kat üstün. Eee arkadaş bir Luffy'nin mi başı kel neden onun fiziksel gücü çok düşük.:D Keza Luffy'nin fiziksel yetenekleri de son derece iyidir. Rayleigh sorunu fiziksel güçte bulsa onun üstüne eğitim aldırırdı bence bu arada. Onda bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.
Yahu adam diyor işte g4 çok baskı uyguluyor diye. Adada zaten fiziksel olarak güçlü bir sürü hayvan var. Ama yetmiyor. Luffy de her türlü riski göze alarak g4'e geçiyor. G4'te dahi bounce man hepsine yetmiyor. Duruma göre tank man ya da snake man kullanıyor. Bu adam meyveye bağımlı. Mangaka heyecan olsun diye olsun veya başka bir sebepten yapmış olsun, sonuçta bağımlı.

Seride eminim sadece düz fiziksel güç ile o kadar güçlü olabilen biri olmayacak. Mesela Garp'ı ele alalım. Sanmıyorum ki sadece düz yumruklar atıyor. Rokushiki stilleri ful onla alakalı. Bir de olay fiziksel seviyeden çok saf haki olabilir.
Düz yumruklardan kastım hakili yumruklardı işte.Dediğin gibi de olabilir tabii.Garp sadece haki ve dorukiyle o seviyeye çıkmamış olabilir.Rokushiki teknikleri de üst düzeydedir belki.Yani gücü sadece haki+doruki değil haki+doruki+teknikten geliyordur.

Aynen. Meyve verdik kullandırtalım bari diyor. Ben de bunun hoşuma gittiğini yazmıştım. :/ Bir tek mangakanın gear verirken aynı zamanda Luffy'den bir şeyler alması sıkıntı.

Dahası sadece douriki+haki ile zirve olmak imkansız duruyor artık benim gözümde. Meyvesi olmayan adamlarda ise bir ton teknik çıkacaktır.(Kılıç ustalarını ayrı tutuyorum. Kılıçlar da meyve gibi bir şey bu seride.) En basit örnek Bigmom. Kadındaki vücut Kaido dışında kimsede yoktur. Güç ve dayanıklılık fışkırıyor yaratıktan ama mangaka durmamış bir de çok güçlü bir meyve vermiş. O bedenle bile yonkou olabilmek için meyveye ihtiyaç duymuş.

Yahu adam diyor işte g4 çok baskı uyguluyor diye. Adada zaten fiziksel olarak güçlü bir sürü hayvan var. Ama yetmiyor. Luffy de her türlü riski göze alarak g4'e geçiyor. G4'te dahi bounce man hepsine yetmiyor. Duruma göre tank man ya da snake man kullanıyor. Bu adam meyveye bağımlı. Mangaka heyecan olsun veya başka bir sebepten yapmış olsun, sonuçta bağımlı.
Olay dediğim gibi bu dediklerin zaten Mangaka'nın bir sebep vermesi. Olay haki niteliğinin yetersizliği de olabilir. G4 neden baskı uyguluyor Luffy'e ? Sadece Luffy mi meyve ile teknik kullanan? Seride binlerce meyve kullanıcısı var.

Bir de diyorum sana. Olay fiziksel olarak yetersizlik olsa üstüne düşürürdü Rayleigh. Mangaka bundan da dem vururdu. Belki de olay haki niteliğinde bitiyordur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık