Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şimdi iki çeşit almak var bunlardan biri adam adama kapışır alırsın yada kaybedersin buna hakkıyla almak derler.
Birde sağdan soldan yardım alırsan tutuşunca kaçarsın, beş altı tane ölümden dönme hakkın olur falan, buna da Luffy gibi almak derler.

Zoro, Kata'yı ilk söylediğim şekilde alamaz, ikinci söylediğim şekilde zaten almasın daha iyi :oleyo2:

Duygulandım :üzgünüm: böyle objektif yorumlar görmek çok güzel :D
Her zaman çok objektifimdir :a:

Zoro'yu Sanji'den üstün görüyorum ama tarzlarına göre avantajlarını da görmek gerek. Sanji'nin daha iyi bir k.hakisi var ve Kata gibi biri karşısında ne kadar güçlü olursan ol iyi bir k.haki olmadan yapacak hiçbir şey yok. Şu an Kata bambaşka seviyede zaten. Ama ilerde böyle bir rakibe karşı Sanji daha avantajlı olacaktır Zoro'dan.

Her zaman çok objektifimdir :a:

Zoro'yu Sanji'den üstün görüyorum ama tarzlarına göre avantajlarını da görmek gerek. Sanji'nin daha iyi bir k.hakisi var ve Kata gibi biri karşısında ne kadar güçlü olursan ol iyi bir k.haki olmadan yapacak hiçbir şey yok. Şu an Kata bambaşka seviyede zaten. Ama ilerde böyle bir rakibe karşı Sanji daha avantajlı olacaktır Zoro'dan.
Aynen zoro sanjiden güçlüdür ve herkesin güçlü ve zayıf yanları vardır yani demek istediğim işlev de önemli tabi :) zoronun yaptıklarını sanji yapamaz sanjinin yaptıklarını da zoro yapamaz birbirini tamamlıyorlar bu iki karakter. İkisini de severim bu arada :) genellikle ikisinden biri sevilir forumda. Sanji katayı ilerde yenebilir ama şimdi karşısına çıksa dayanıklılığı yetmeyebilir aynısı zoro için de geçerli dayanıklılığı yetebilir ama kataya dokunamaz.

Şimdi iki çeşit almak var bunlardan biri adam adama kapışır alırsın yada kaybedersin buna hakkıyla almak derler.
Birde sağdan soldan yardım alırsan tutuşunca kaçarsın, beş altı tane ölümden dönme hakkın olur falan, buna da Luffy gibi almak derler.

Zoro, Kata'yı ilk söylediğim şekilde alamaz, ikinci söylediğim şekilde zaten almasın daha iyi :oleyo2:
Ne olacak gerekirse yarım kafayla yaşardı WB gibi.:D Yeter ki WB kadar ballı torpilli olsun. WB senaryo bakımından çok torpilli bir karakter. 3 Haki üstüne bir de deprem meyvesi veriliyor. Öküz gibi vücut veriliyor.:D Yetmedi yarım kafayla yaşayacak teknolojisi var.

Bence de Zoro gibi almalı zaferlerini.:D Zoro Mr1'e , Kaku'ya ezilir adam akıllı zarar veremez. Bir sürü darbe yer yer yer ayakta kalıp bir teknikle rakibini yenince fanları çıldırır.:D Şimdi böyle bir şeyin Kata karşısında olabilme olasılığı bile saçma gelir. Ama korkmayın Luffy zor yoldan güçlenir. Zoro gibi torpilli değil rakibinden o kadar teknik yiyip de tek teknikle işini bitirebilecek kadar ne torpilli olur ne de tek darbeye işi bitecek kadar zayıf kişilerle savaşır.:D

Ne olacak gerekirse yarım kafayla yaşardı WB gibi.:D Yeter ki WB kadar ballı torpilli olsun. WB senaryo bakımından çok torpilli bir karakter. 3 Haki üstüne bir de deprem meyvesi veriliyor. Öküz gibi vücut veriliyor.:D Yetmedi yarım kafayla yaşayacak teknolojisi var.
Gerçekler zor değil mi Hasan :artiz:

Anca böyle cevap verirsin Ferit. Seni düşüncelerinle baş başa bırakıyorum.:D Ama doğru diyon WB Oda'dan o rolü kapabilmek için çok uğraşmıştır.:D
Bak gerçekler o kadar zor ki tutup hakkında hiç bir şey bilmediğimiz adamdan bahsetmeye başladın :) WB'nin o güce nasıl geldiğini biliyorsan bize de anlat.

Ama Luffy'nin rakiplerini nasıl yendiğini görüyoruz. Bknz=Kıraker :bilmem:

Bak gerçekler o kadar zor ki tutup hakkında hiç bir şey bilmediğimiz adamdan bahsetmeye başladın :) WB'nin o güce nasıl geldiğini biliyorsan bize de anlat.

Ama Luffy'nin rakiplerini nasıl yendiğini görüyoruz. Bknz=Kıraker :bilmem:
İşte ben de onu diyorum sana? :D Nasıl geldiğini biliyormuş gibi konuşan sensin.:D Şu serinin temel mantığı savaşlarla yoğrulmak üzerinden geçiyor. Rayleigh potansiyelin ölümüne savaşlarda ortaya çıkar ve gelişmiş olursun diyor. Genel olarak karakterler böyle güçleniyor belki istisnalar vardır BM gibi. Ama BM'nin bile asıl potansiyelini çıkarmış olması için öyle ölümüne bir dövüşe girmiş olması gerekir bence.

Cracker gibi tamamen ters yeteneklerde zaten Luffy öyle durumlara sokulmuştur seride. Bir sürü örneği var. Mum adam ve resim yapan kız, Skypea'da ki şu balonlarla dövüşen adam gibi. Cracker felan da bana o tarz bir dövüş gibi gelmiştir. Ciddiyet çok fazla yoktu o dövüşte. Cracker ye de patlayarak öl diyordu felan. Serinin genel işleyişi bu. Önemli olan asıl dövüşlerinde nasıl güçlendiği.

Luffy Katakuri'den zaten güçsüz. Mangaka zaten böyle ölümüne dövüşlerde güçlenme olayını işliyor. Bunu iyi biliyorsun. Size göre Mr1'e çizik bile atamayan ve onun tarafından doğranıp kan içinde bırakılan adam bir anda filozof olup iki üç tane karizma söz söyleyip karşısındakini direk tekleyip sanki onun hiç dayanıklılığı yokmuşçasına yenince doğru düzgün bir dövüş oluyor. Ama Luffy gibi burnu sürte sürte gelişim kaydeden adam düzgün bir şekilde kazanmış olmuyor dövüşünü.:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık