Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Açıkçası bana Dof orada Zoro'yu zerre iplememiş gibi görünmüştü. :D Bakmıyordu bile o tarafa. Bakış açısı işte.

N'oldu en son Fujitora'ya gülüyordun? Artık o kadar komik gelmiyor mu?
Yoo, buna plot armor diyorlardı sanki. Hani Luffy'e laf atılıyor ya başına ne bela gelse kurtuluyor diye. Aha burda da sırtına çizik yeyip kılıç ustalığı onuru çöpe gitmesin diye yapmış kıps. Şu da var. Fujitora hükümet tarafından gönderilmiş ve ülke kralı Shichibukai'ye yardım etmek için yanında gelmiş. Amaçları Law'ı yakalamak, düşen Law'ı pat diye inip alıyorlar. Sen de bu Zoro mevzusunu görmezden gelip bak amiral karşıladı diyorsun alttan amacın bu olsa da olmasa da :/

Herkes bir şeyler atıp tutuyor. Ben de neden düşmediğini, araya neden amiralin girdiğini soruyorum. Buyurun cevaplayın.
Neden araya girdiğini Oda bilir. Her sahneyi neden böyle oldu diye sorgulaycaksak çok işimiz var. Yeraltına yollamasaydı da Dof’a bir şey yapabileceğini sanmıyorum açıkçası. Sanji ve Jozu ile benzer bir duruma düşerdi muntemelen. yufka yürekli Fuji’nin araya girmesi yararına oldu bile diyebilirim. Sahnenin amacı gelecekte olası bir Fujitora-Zoro dövüşünün altyapısını kurmak veya Fujitora’nın köprüyü geçmeden önce ayıya dayı demesini göstermek olabilir. En azından tahminlerim böyle.

Yoo, buna plot armor diyorlardı sanki. Hani Luffy'e laf atılıyor ya başına ne bela gelse kurtuluyor diye. Aha burda da sırtına çizik yeyip kılıç ustalığı onuru çöpe gitmesin diye yapmış kıps. Şu da var. Fujitora hükümet tarafından gönderilmiş ve ülke kralı Shichibukai'ye yardım etmek için yanında gelmiş. Amaçları Law'ı yakalamak, düşen Law'ı pat diye inip alıyorlar. Sen de bu Zoro mevzusunu görmezden gelip bak amiral karşıladı diyorsun alttan amacın bu olsa da olmasa da :/
Benim bir şey yaptığım yok. Kastettiğim şey Zoro'nun amiral seviyesi olduğu falan da değil. Zoro da Sanji'yle aynı duruma düşerdi diye olmayan şey üzerinden karaktere seviye belirleyenlere cevap veriyorum sadece. Düşecek olsaydı düşerdi zaten. Dof'un tek el hareketiyle yaptığı bir şey.

Adam açıkça Zoro ile Dof'u birbirlerinden uzak tuttu. Başka da bir şey demiyorum.

Bence siz amirali iplemiyor gibi görünüyorsunuz. Fark buradan kaynaklanıyor. :D
Haşa. :D Fuji'yi savunan nadir 3-5 kişiden birisiyim.

Valla bana sorsan Zoro'nun durumu Sanji'den pek farklı olmazdı. Sanji o hız ve k.hakisiyle bile yakalanıyorsa Zoro da yakalanırdı düşüncesindeyim. Bir de sen katılmasan da bana göre Zoro taş çatlasın bak taş çatlasa Law düzeyinde birisi. Ki o Law Dof'u tanımasına rağmen ne hallere düşmüştü. Hal böyleyken ben Zoro'ya farklı bir senaryo çizemiyorum açıkçası.

Neden araya girdiğini Oda bilir. Her sahneyi neden böyle oldu diye sorgulaycaksak çok işimiz var. Yeraltına yollamasaydı da Dof’a bir şey yapabileceğini sanmıyorum açıkçası. Sanji ve Jozu ile benzer bir duruma düşerdi muntemelen. yufka yürekli Fuji’nin araya girmesi yararına oldu bile diyebilirim. Sahnenin amacı gelecekte olası bir Fujitora-Zoro dövüşünün altyapısını kurmak veya Fujitora’nın köprüyü geçmeden önce ayıya dayı demesini göstermek olabilir. En azından tahminlerim böyle.
Ben de Luffy gibi bir şekilde kurtulacağını iddia ediyorum. Bence demek farklı, kesin bir şeymiş, yaşanmış gibi dayatmak farklı. Ben buna karşı çıktım.

Oda, Zoro'yu Dof'la karşılaştırmadı. Bir kere Sanji engel oldu, bir kere Fujitora.

Dalga mı geçiyorsun? Adam gözünü açamayacak hale gelmiş, araya başkaları girmiş daha ne olacaktı. Lufy'ye ne düşmanlığım olacak ama böyle düşünen birinin diğer karakterlere düşmanlık ettiğini düşünmek zor değil. Lufy kıpırdayamayacak hale geldi mi? Başkaları araya girmese Dof onu öldürecek miydi? O zaman daha ne?
Bir arkadasında yazdıgı gibi ona göre senaryo cizilirdi bu sekilde yardım alınacagı üzerine kurulduğu icin bu sekilde bir dövüs izledik. Ama senin bahsettigin olay luffynin kendi handikabı doffun ona saglamıs oldugu üstünlükten gelen bi yaralanma veya halsizlik degil.
Eger orda onu birileri tasımamıs olsa bole bir senaryo izlemiyecegimizi tartısmaya gerek yok sanırım.
Ben dof vs luffy izlerken acaba nasıl alıcak endisesi hic tasımadım tasıyan arkadaslarda zaten belli burda.Bastan asagıya denk bir mücadele idi dananın kuyrugu güc kısmında bitti.
He benim diger karakterlere de bi düsmanlıgım yok olmasına ihityacım yok yani serinin bas karakeri luffy iken digerlerini onunka kıyaslama ihtiyacı hissetmiyorum.
Seride herkez kendi capında adamlarla savasıyor yada güclenmesi icin bi tık yukarı karakterlerle. O yüzden tutupda zoro dof alırdı,sanji ryumayı alırdı vs vs seylere girme ihtiyacı gütmüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık