Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sabonun devrimci olduğu unutuluyor.

Yahu adamlar bu yola çıkarken kendi hayatlarını, ailelerini zaten bırakıp çıkıyorlar.

Sabo düşüncesizlik yapıp Teach 'ten intikam alacam diye ortalığa düşemez.

Burda Sabo gayet olgun davrandı.

Koala Sabonun Amiral ile dönüştüğünü öğrenince diyor ki öyle başına buyruk savaş başlatamazsın.

Sitede tuhaf tuhaf tutumlar var.

Madem herkesin kendi macerası var Luffy neden Ace'yi kurtarmak için mf gibi bir cehenneme gidiyor ? Kendi macerası diyip bırakması gerekiyordu o zaman.Bizim dünyamızdaki ahlak değerleriyle optaki değerler çokta farklı değil.Opta da olsan kendinden daha fazla değer verdiğin insanların yardımına gidersin.Hele bu kişi ölüm tehlikesi altındaysa.Zaten Luffy'de Ace'nin yardımına giderek bunu göstermiştir.Aynı şekilde birinin senin canından sevdiğin kişinin ölümünde çok büyük bir payı olucak ve sen ''Sizi suçlamıyorum,size sinirlenmiyorum'' vs. vs. diyeceksin.Hiç mantıklı gelmiyor.
Luffy karakter olarak seride bir istisna. Ace ile olan bağı ayrı bir yerde üstelik. Serinin genel ilişki dinamiklerinden ayrı, Nakama düzeyinde bir bağları vardı. O kadar kuvvetliydi ki Jinbei Ace öldü ona yapacak birşey yok, geriye neyin kaldı dediğinde Nakamalarını saydı.
Ayrıca Dressrosa'da Karasakal den den mushi'den seslendi Luffy'ye. Luffy'nin gelip canına okuyacağını, artık onu baş düşman bildiğini söylemesi lazımdı o zaman. Ama onu yapmadı. Düşmanlar evet ama Ace'in ölümünden onu sorumlu tutmuyor bence. Beyazsakal'ın bile Teach'i öldürmek istemesinin sebebi tayfadan birini öldürmesi, Ace'i teslim etmesi değil.

Babama sövdü deyip onca kişinin boşu boşuna ölmesine sebep olan kişiyi savununca kişiliği diyorlar ama Sabo'ya gelince sövüyorlar. Kaç kişi boşver dedi, Luffy yaşlı adamın fedakarlığını boşa mı çıkaracaksın dedi ama dinletemediler. Geçenlerde MF'ye baktım soğudum Ace'ten :(
Ace serideki en bencil karakterlerden biri. Herkes sinirleniyordur o laflara sanki bir kendisi cesur. Ulan senden önce Marco var üstüne alınması gereken o adam bile kaale almıyorsa sen kimsin ya? Ace'i severim ama o hareketi çok bencilceydi.

Son düzenleme:
serideki en gereksiz karakter bence sabo. olmasa ne olurdu mesela düşünüyorum bir şey bulamıyorum. madem ace en başından beri ölmesi planlanan bir karakterdi meyvesi rahatlıkla tayfadan birine yedirilebilirdi.
her neyse çocukluk arkadaşın kısmen ailen olmuş biri birileri vesilesiyle ölümü tadıyor ve bu vesile olanlara herhangi bir olumsuz düşünce beslemiyorsun. valla peygamber desem değil daha ilahi bir şey desem o da değil.
gıcık oluyorum bu elemana umarım seri sonuna yakın bb tarafından eşekler cennetine gönderilir de görür o zaman anyayı konyayı
geçiniz efendim geçiniz

Luffy karakter olarak seride bir istisna. Ace ile olan bağı ayrı bir yerde üstelik. Serinin genel ilişki dinamiklerinden ayrı, Nakama düzeyinde bir bağları vardı. O kadar kuvvetliydi ki Jinbei Ace öldü ona yapacak birşey yok, geriye neyin kaldı dediğinde Nakamalarını saydı.
Ayrıca Dressrosa'da Karasakal den den mushi'den seslendi Luffy'ye. Luffy'nin gelip canına okuyacağını, artık onu baş düşman bildiğini söylemesi lazımdı o zaman. Ama onu yapmadı. Düşmanlar evet ama Ace'in ölümünden onu sorumlu tutmuyor bence. Beyazsakal'ın bile Teach'i öldürmek istemesinin sebebi tayfadan birini öldürmesi, Ace'i teslim etmesi değil.
Tamam işte.Demek ki maceralar ayrı bile olsa aradaki sevgiden dolayı yardım edebiliyorsun.Herkesin kendi macerası var sözü çoğunluğun kabul ettiği bir şey olsada Luffy,Zoro,Sanji,Ace gibi istisnalar var.
Kin tutsun dediysek gidip anında Teach'i dövsün demedik.Güclenir yapar bu işi vs.Aynı şekilde Sabo'da gitsin Teach'i dövsün demiyoruz ama kardeşinin ölümünde payı olanlara sizi suçlamıyorum,size kin tutmuyorum tarzı sözler söylemek ne demek ?
WB'de ilk başta Thatch'iyi öldürdü diye Teach'i öldürmek istiyordu fakat Ace'yi denizcilere teslim etti diye de sinirlenmiştir bence.

Tamam işte.Demek ki maceralar ayrı bile olsa aradaki sevgiden dolayı yardım edebiliyorsun.Herkesin kendi macerası var sözü çoğunluğun kabul ettiği bir şey olsada Luffy,Zoro,Sanji,Ace gibi istisnalar var.
Kin tutsun dediysek gidip anında Teach'i dövsün demedik.Güclenir yapar bu işi vs.Aynı şekilde Sabo'da gitsin Teach'i dövsün demiyoruz ama kardeşinin ölümünde payı olanlara sizi suçlamıyorum,size kin tutmuyorum tarzı sözler söylemek ne demek ?
WB'de ilk başta Thatch'iyi öldürdü diye Teach'i öldürmek istiyordu fakat Ace'yi denizcilere teslim etti diye de sinirlenmiştir bence.
Bence Sabo'nun tepkisi anlaşılabilir. Kendisi devrimci olarak, intikam almayı seçip bir Yonkou'ya kafa tutma yolunu seçmemeli zaten. Onun yerine Luffy'yi korumak için ne gerekirse yapacağını söyledi. Bir kardeşini daha kaybedemez çünkü. Gayet tutarlı seri içinde. Sana terstir orası ayrı.

1)Dünya hükümeti gerekli bir yapı değil mi? Soyluların zorbalıklarını bir kenara bırakırsak adalar arasında savaş çıkmasını engellediklerini söyleyebiliriz. Düştüklerinden itibaren bir kargaşa ortamının oluşması pekala mümkün. Sadece savaş ortamı değil, korsanların zorbalıklarını da engelliyorlar. Belki bu yüzden bizde sempati kazanmayı başaran denizciler hala organizasyona bağlılar. Kötünün iyisi gibi bir tercih.
2) Dragon geçmişi nereden öğrenmiş olabilir? Demek istediğim bu adam korsan olma düşüncesiyle denize açıldığın kitabeleri okuyup 'korsanlığı boşver devrim lazım' mı dedi. Kafama arasıra takılıyor.
3) Şuanda olası bir ittifak halinde dünya hümetinin amiral denizcileri ve CP ları hariç pek bir şey yok. Acaba ilerde 'soylu korumaları' diye bir grup var olur mu?

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık