Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bende zeree sevmiyorum ace karakterini.Oyaji oyaji diye öldü arkadass.Hemde salakca bi gazlamayla.Seriden cıktıgı iyi oldu ama sabonun durusu ve konumu bence abi olayına daha cok uyuyor

Bazi insanlar vardır insanların isteklerini anlayıp onlara saygi duyar...

Bazi insanlar vardır öleceklerini bilmelerine rağmen yaptıklarından pişman olmayan...

Bazi insanlar vardır bir kişiyi arkada bırakmamak için dünyaya savaş açan...

Ace yenileceğini bilmesine rağmen pes etmedi. BB'ye yenildi fakat yinede adam gibi yenildi. Luffyi kurtardı canından oldu ama gülerek öldü ve bundan hiç pişman değildi. Sabo ise Ace'i en iyi anlayanlardan biri ama bunun farkında olan kimse yok.

Adam BB tayfasina kin duymuyorum dedi. Niye duysun ki? Ace'i yendi diye mi? Ace BB'ye yenildiği için ondan nefret etti mi? Ace kurtulsaydi bir daha düşerdi BB'nin peşine ve yine kendi için değil bu Thatch için olurdu.

Adamlar korsan ve korsan olmanın gerektirdiklerini yaparlar. Ace BB'ye sadece yenildi BB onu öldürmedi. Heee Sabo çıkıp Akainu'ya da kin duymuyorum dese yine bir şey fark etmez. Bu konu her şekilde açiklanir. İnsanların görevleri vardır ve kendi sorumluluklarına, kendi üzerine düşenleri yapmalidirlar.

Ki bence eğer Sabo Ace'in Akainu tarafindan öldürüldüğünü duysa cok sinirlenir.
Ağzına sağlık kardeş. Serinin temel mesajlarından biri, kendi macerasını/serüvenini yaşamak zaten. Yok Dragon gibi baba olmazmış, Garp adam değilmiş, Rayleigh sadece gözyaşı dökmekle yetinmiş vs. OP'nin duygusal bağları bırak Japonları, Anadolu çocuğu olan bizlerin duygusal yapısıyla örtüşmek zorunda mı kardeşim?

Bencede duygusal yaklaşmış oyaji ace ye olgunlaşmadan Komutanlık mevkisini vermeyecekti.
Haki bilmeyen saçma oluyor,nedenide şu mf ye kadar hiç haki sistemi oturmamıştı,ace yi iki yıl olayından sonra görsek sabodan yüksek,luffyden yüksek Hakili görürdük emin ol,sen daha oturmamış sisteme bakarsan kimde haki gördük ki,marco,jozu,vista mf de daha kimler vardı nerdeyse kimsede haki Belirtisi yoktu

Ağzına sağlık kardeş. Serinin temel mesajlarından biri, kendi macerasını/serüvenini yaşamak zaten. Yok Dragon gibi baba olmazmış, Garp adam değilmiş, Rayleigh sadece gözyaşı dökmekle yetinmiş vs. OP'nin duygusal bağları bırak Japonları, Anadolu çocuğu olan bizlerin duygusal yapısıyla örtüşmek zorunda mı kardeşim?
Degilde derinlemesine bi nakama olayı var seride ama aileden bi iş cıkmıyor.Dedesinin babasının bi nakama kadar sevgisi yokmu arkadas??

Degilde derinlemesine bi nakama olayı var seride ama aileden bi iş cıkmıyor.Dedesinin babasının bi nakama kadar sevgisi yokmu arkadas??
Yalnız atladığın bir nokta var. Nakama zaten bu macerayı beraber yaşadığın kişi. Aynı yola başkoyduğun yani. O yüzden kıymeti yaşadığın macera kadar büyük olabiliyor, Luffy'de olduğu gibi.

Korsanfan bölüm 573 yazdım internete, hiçbir şey gelmedi. Oysaki, üyeler Akainu WB'nin kafasını aldığında neler yazmıştı diye merak etmiştim. :(
O zamanlar bölüm yorumları yok muydu? En son 701'i bulabildim.
Büyük ihtimal daha önce "Akainu WB'nin kafasını alır." dese birisi, ben de dahil çoğunluk "Olur mu öyle şey?" derdi.

Yalnız atladığın bir nokta var. Nakama zaten bu macerayı beraber yaşadığın kişi. Aynı yola başkoyduğun yani. O yüzden kıymeti yaşadığın macera kadar büyük olabiliyor, Luffy'de olduğu gibi.
Dedigine bende katılıyorum ama duygusallıgın oldugu bi seride aile kavramıda islenmesi kimseyi rahatsız etmezdi.Bundan dolayı yazdım yoksa benimde ole bi beklentim yok.luffy gibi bi karakterde cok rahatsız ederdi acıkcası beni

Madem herkesin kendi macerası var Luffy neden Ace'yi kurtarmak için mf gibi bir cehenneme gidiyor ? Kendi macerası diyip bırakması gerekiyordu o zaman.Bizim dünyamızdaki ahlak değerleriyle optaki değerler çokta farklı değil.Opta da olsan kendinden daha fazla değer verdiğin insanların yardımına gidersin.Hele bu kişi ölüm tehlikesi altındaysa.Zaten Luffy'de Ace'nin yardımına giderek bunu göstermiştir.Aynı şekilde birinin senin canından sevdiğin kişinin ölümünde çok büyük bir payı olucak ve sen ''Sizi suçlamıyorum,size sinirlenmiyorum'' vs. vs. diyeceksin.Hiç mantıklı gelmiyor.

Madem herkesin kendi macerası var Luffy neden Ace'yi kurtarmak için mf gibi bir cehenneme gidiyor ? Kendi macerası diyip bırakması gerekiyordu o zaman.Bizim dünyamızdaki ahlak değerleriyle optaki değerler çokta farklı değil.Opta da olsan kendinden daha fazla değer verdiğin insanların yardımına gidersin.Hele bu kişi ölüm tehlikesi altındaysa.Zaten Luffy'de Ace'nin yardımına giderek bunu göstermiştir.Aynı şekilde birinin senin canından sevdiğin kişinin ölümünde çok büyük bir payı olucak ve sen ''Sizi suçlamıyorum,size sinirlenmiyorum'' vs. vs. diyeceksin.Hiç mantıklı gelmiyor.
Luffy'nin değerleri bizim dünyamızdaki gibi diye diğer tüm karakterler de böyle mi olmalı? Luffy'nin böyle olması normal. One Piece'in takipçi kitlesine özel arada sırada olan ufak kamu spotu gibi çizimlerin yanı sıra bu seri başından sonuna dek Luffy'nin etkisi altında kalmış bir nesil de üretiyor. Luffy böyle olmayacak da Karasakal mı böyle olacak? Bir kişi böyle diye tüm serinin böyle değerlere sahip olması gerektiğini söylemek pek mantıklı değil.

Luffy'nin değerleri bizim dünyamızdaki gibi diye diğer tüm karakterler de böyle mi olmalı? Luffy'nin böyle olması normal. One Piece'in takipçi kitlesine özel arada sırada olan ufak kamu spotu gibi çizimlerin yanı sıra bu seri başından sonuna dek Luffy'nin etkisi altında kalmış bir nesil de üretiyor. Luffy böyle olmayacak da Karasakal mı böyle olacak? Bir kişi böyle diye tüm serinin böyle değerlere sahip olması gerektiğini söylemek pek mantıklı değil.
Herkes Luffy gibi olmucak tabii ki.Herkes Luffy gibi olsa karakterlerin farklılığı olmazdı zaten.Ama Zoro,Sanji,Ace gibi karakterler Luffy'yle bu yönden benziyor.Atıyorum Zoro'nun tayfadan olmayan çok sevdiği biri Ace'nin durumunda olsa Zoro gitmez miydi ? Muhtemelen tüm tayfa bile giderlerdi.O yüzden o bakış açısı bana uymuyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık