Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Oda, Ace'i öldürürken Akainu'nun ağzından meyve üstünlüğü falan dedirtti. Biz Kata'da gördük ki logia savunması diye bir şey var. Mf'de haki falan tam oturmamıştı vs... Acaba şu an Ace-Akainu olayı olsa Ace, Akainu'ya karşı logia savunması yapabilir miydi?
Üstünlüğü olduğu için yapamazdı.
Neden yapamasın ki ? Benim logia savunmasından anladığım k.haki sayesinde saldırının geldiği yeri boşaltmak.Ace aynı şeyi Aka'nın bir magma saldırısına yapsa saldırıyla bir teması olmayacağından sorun olmazdı.

@Hakili Yumruk
@Çörekçioğlu Luffy
Bana göre yapamaz. Yoksa niye üstün olduğunu söylesin Oda? Aokiji ve Monet için de geçerli bu. Üstünlüğü olan zarar verir. Ha hakisi daha iyiyse yener ama Ace'in hakisi Akainu olmadığına göre benim için tartışılmaz bir konu bu.
Oda niye üstünlük ifadesini kullandırttı? Çünkü daha hakiyi işlememişti vs. O yüzden bizim de düşününce kabul edebileceğimiz bir açıklamayla olayı bitirdi.

Ace'in en son halini düşünme. Mesela Kata'nın gözlem hakisi gibi Ace aynı seviyede haki kullansa diyorum?

Ben de öyle düşünüyorum. Tamam sonunda yüzde doksan yenilirdi ama Mf'deki gibi tek hamlede ölmezdi.
Bu tarz olaylar mfde çok baz alınmamalı bence.Mangaka orda Ace'yi zaten öldürecekti.Çokta uğraşmadı direk öldürdü.Onun dışında Ace'nin k.haki durumunu bilmiyoruz tabii.Eğer gerçekten logia savunması yapabilecek kadar k.hakisi varsa Aka'nın magma saldırısını atlatabilir.

@Hakili Yumruk
@Çörekçioğlu Luffy
Bana göre yapamaz. Yoksa niye üstün olduğunu söylesin Oda? Aokiji ve Monet için de geçerli bu. Üstünlüğü olan zarar verir. Ha hakisi daha iyiyse yener ama Ace'in hakisi Akainu olmadığına göre benim için tartışılmaz bir konu bu.
Sen sadece ateşsin bende ateşi bile yakacak magmayım gibi bir şey diyor.Temas olduğu sürece Aka baskın gelecektir ama logia savunmasında temas etmiyor saldırı.O yüzden üstünlüğü bu olayda önemsiz.Ha tabii dediğim gibi Ace'de logia savunması yapabilecek kadar iyi bir k.haki varsa üstünlük durumu işlemez.O seviye k.haki yoksa zaten atlatamaz.

@Hakili Yumruk
@Çörekçioğlu Luffy
Kata gibi savunma yapacaksa niye, nasıl zarar versin ki? Zaten magma dokunmayacak bu konsepte göre Ace'e. Ace de sadece ısısından yanacak değil ya la :S Neyse ya ölmüşün arkasından konuşmayalım :(

Oda niye üstünlük ifadesini kullandırttı? Çünkü daha hakiyi işlememişti vs. O yüzden bizim de düşününce kabul edebileceğimiz bir açıklamayla olayı bitirdi.

Ace'in en son halini düşünme. Mesela Kata'nın gözlem hakisi gibi Ace aynı seviyede haki kullansa diyorum?
Üstünlük ifadesini Dressrosa zamanlarındaki SBS'de açıkladı. Bu dediğin geçersiz oluyor yani.
@Hakili Yumruk
@twei
Herkes Katakuri veya Amiral değil. Çok nadir olan bir şeyi yapıyor Katakuri. Ace'te olsaydı bile Akainu bir şekilde isabet ettirirdi. Ace'e yaptığı Dai Funka saldırısı kocaman bunu unutmamak lazım.

Herkes Katakuri veya Amiral değil. Çok nadir olan bir şeyi yapıyor Katakuri. Ace'te olsaydı bile Akainu bir şekilde isabet ettirirdi. Ace'e yaptığı Dai Funka saldırısı kocaman bunu unutmamak lazım.
Zaten Ace'de Kata veya amiral seviyesi k.haki olduğunu varsayıp sonuç ne olurdu diye sormuş arkadaş.Öyle bir k.haki varsa her saldırıdan olmasa da bazı magma yumruklarından kaçabilir gayette.Çünkü magmanın üstün geleceği bir temas olmucak.Onun dışında Ace'de o kadar iyi bir k.haki olsa bile Akainu yener orası ayrı zaten.Tabii bende Ace'de o seviye k.haki beklemem.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık