Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İlk alıntıladığım mesajında Kaidonun düşmesinde dayanıklılığın olduğunu söylemiştin. Ben yok demiyorum vardır belki. Şeytan meyvesi ve silahlanma hakisi ihtimali gibi dayanıklılığında rol alma ihtimali var. Bende zaten benim bu Kaido konusundaki ilk mesajımda "olmayabilir" dedim. Yani oladabilir. :) İhtimaller arasında. Sadece bu ihtimalleri konudaki karakterlerin dayanıklılığını küçük görmek için kullanan arkadaşlara orada durun deme amaçlı yazdım.
İlgi alanını az buçuk tahmin ediyorum ama adettendir sormak. Nedir ilgi alanın?
Eyvallah hocam kimya öğrencisiyim ben

Enel'in milyonluk voltlarının da Luffy'i yakması lazımdı bu mantıkla.
Enel'in milyon voltlarinin sıra luffy'e gelene kadar 1 ada dolusu insanı öldürmesi lazımdı. Oda logialarin meyvelerinin öldürücülüğünden çok yıkıcılığını kullanıyor. Mesela kizarunun lazerlerini yiyen süper novaların ölmesi gerekirdi. Akainu'nun peşinden gittiği beyaz sakal korsanlarindan 2-3 komutan daha ölmeliydi. Ace'in yaktığı insanlar ölmeliydi... Uzar gider liste. Ancak Oda luffy'nin lastiğinin sınırı olduğunu çizdi. Thriller Bark'ta Gecko dev formundayken gölgeden kutuya tıkıp defalarca ezdiğinde luffy hasar aldı. Gecko'nun orda haki kullandığını hiç sanmıyorum.

Hayvanlarda bunu kullanacak zeka var mı ? Cevap burada yatıyor bence. İnsan zoanı zeki bir varlığa eviriyor belkide, bu sayde kullanabiliyordur yeteneğini.
Chopper'ın meyvesi bana saçma değil mi zaten? Adam insan insan meyvesi yedi bütün dönüşümleri geyik dönüşümü. İnsan meyvesi sadece konuşma ve zeka eklemiş, başka bir şey yok. Zoan dönüşümleri meyve alakalı olması lazım değil mi?

Enel'in milyonluk voltlarının da Luffy'i yakması lazımdı bu mantıkla.
Enel'in milyon voltlarinin sıra luffy'e gelene kadar 1 ada dolusu insanı öldürmesi lazımdı. Oda logialarin meyvelerinin öldürücülüğünden çok yıkıcılığını kullanıyor. Mesela kizarunun lazerlerini yiyen süper novaların ölmesi gerekirdi. Akainu'nun peşinden gittiği beyaz sakal korsanlarindan 2-3 komutan daha ölmeliydi. Ace'in yaktığı insanlar ölmeliydi... Uzar gider liste. Ancak Oda luffy'nin lastiğinin sınırı olduğunu çizdi. Thriller Bark'ta Gecko dev formundayken gölgeden kutuya tıkıp defalarca ezdiğinde luffy hasar aldı. Gecko'nun orda haki kullandığını hiç sanmıyorum.
Elektrik çarpmasının nedeni iletken bi bedene sahip olmak diye biliyorum. Hatta elektrik nesneden geçerken uğradığı dirence ve maruz kalma sürene göre hasar da verir. Normalde ıslak olmayan derimiz de iletken olmadığından belli bi seviyeye kadar elektrikten etkilenmeyiz kaldı ki tüm bedeni lastik olan adam şu fantastik seride elektriği iletmeyen bi bedene sahip olabilir.

Bu fantastik evrenin dinamiklerini kendi fizik yasalarımızla doğrulayamayız anca fikir ediniriz.

Chopper'ın meyvesi bana saçma değil mi zaten? Adam insan insan meyvesi yedi bütün dönüşümleri geyik dönüşümü. İnsan meyvesi sadece konuşma ve zeka eklemiş, başka bir şey yok. Zoan dönüşümleri meyve alakalı olması lazım değil mi?
Meyve ile alakalı zaten. İnsana tam dönüşemiyor. Kalan dönüşümler yarım dönüşüm gibi bir şey değil mi zaten ?

Belki de meyveler sadece insanlara uygun yapıldığından(bu da başka teori tabi) tam kapasite kullanamıyordur ki bakınız rumble ball.

Ateşin yanarak ölmesine ne diyorsun ?

Seride tüm fizik kurallarını geçip sadece elektriğe takılıyorsunuz. Sırf Enel ve meyve çekici diye. Op de elektrik etkisi sanıldığı gibi değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık