Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Olayı futbol maçına çevirmiyorum.Benzer şeyler olduğu için örnek gösteriyorum.

Nerde demiş ? Karakterlerin ağzından söyletti diye öyle mi oldu anlamıyorum.Bak ne diyorum bu halk Luffy'i 8mlik dev zannediyordu.Bunu halka söyletende yazar o zaman Luffy'i de 8mlik dev mi kabul edelim ?

Bak aynı yere gelicez benzer şeyler olduğu için tekrar yazıyorum.Akainu-Aokiji nasıl denkse FB-GS'de denk takımlar gibi dimi ? 1 maç yaptılar ve FB yendi.O zaman GS mental olarak daha zayıfmış her maçı FB yener mi dicektin ? Yoksa diğer maçları GS'de alabilir mi dersin ? İkisi aynı şey değil dersende açıkla ona göre tartışalım.

Eğip büküyorsunuz demeyin kardeşim.Kaç kere yazdım Akainu filo amiralliğini istemeseydi Aokiji olucaktı.O zaman da filo amiral>amiral der miydiniz diyorum cevap yazan yok.''Öyle bir şey olmadı'' diyorsunuz.Bu bir cevap değil.

Bende sana o halk Luffy'i de 8mlik dev zannediyordu dedim.Yani halka Luffy mi Hajrudin mi diye sorsan Luffy derler tabii.Ama bak onuda 8mlik dev zannediyorlar.Küçük adamla büyük adamı karşılaştırmıyorlar senin dediğin gibi iki devi karşılaştırdığını sanıyor halk.

Diğer yazdıklarında güç kıyası yapmamışsın ona bir şey diyemem.Güç olarak kıyaslıyorum sadece.
Hala futboldan örnek veriyorsun. Hala olsaydılarla cevap veriyorsun.Ben seri içinde geçen şeyden bahsediyorum sen olsaydılarla devam ediyorsun.
1- luffye dev yakıştırması yapanlar , hayvani güçlü olduğunu ve o imajda biri olduğunu düşündüğü için öyleymiş diye yorum yapıyorlar. Farkındaysan mişle bahsediyorlar. Sende haklısın aslında KK da bence yonkou gibi , daha güçlü olamaz. Yoksa Wb ye yenildi denmedi. Ama Roger Kk. Bence Wb kk çünkü istemedi al Rogera sen ol dedi , oda oldu. Al senin gibi olsaydılarla gitsem bütün etiketler yalan olur.Mihawkta en iyi değil, Wb de korsanların zirvesi değil aslında yonkoularda yonkou değil, herşey düzmece...
2-Akainu hile hurdayla mı yenmişte aklında hala şüphe var?
3- Dediğin gibi Akainu istemem deseydi o zaman tartışma konusu olabilirdi. Ama sen hala ısrarla yok olsaydı da olmasaydıda deyip tartışmaya devam ediyorsun.Kimse çıkıp Garp amiralden zayıf demedi, çünkü mangaka gösterdi ki adam kendi isteğiyle kabul etmemiş.Niye hala aynı tutuyorsun bu olayı çözemedim.

Hala futboldan örnek veriyorsun. Hala olsaydılarla cevap veriyorsun.Ben seri içinde geçen şeyden bahsediyorum sen olsaydılarla devam ediyorsun.
Dediklerimi anladığına emin misin ?

Futbolla FB-GS karşılaştırması aşağı yukarı benzer olduğu için örnek olarak gösteriyorum dedim.Ve sana diyorum ki aynı şey değilse neden aynı şey değil açıkla ona göre bir şeyler yazayım bende.Sen diyorsun ki hala futboldan örnek veriyorsun.2'si arasında ne fark var söyle de yanlış örnek verdiğimi kabul edeyim.

1- luffye dev yakıştırması yapanlar , hayvani güçlü olduğunu ve o imajda biri olduğunu düşündüğü için öyleymiş diye yorum yapıyorlar. Farkındaysan mişle bahsediyorlar.
Halka göre fiziksel olarak ne kadar büyüksen o kadar güçlüsün mantığı var mı yok mu ? Gördüğümüz kadarıyla var.Ve bu düşünceyi haksız çıkaracak bir sürü örnek var mı ? O da var.Şu an neyin savunmasını yapıyorsun ?

Sende haklısın aslında KK da bence yonkou gibi , daha güçlü olamaz. Yoksa Wb ye yenildi denmedi. Ama Roger Kk. Bence Wb kk çünkü istemedi al Rogera sen ol dedi , oda oldu. Al senin gibi olsaydılarla gitsem bütün etiketler yalan olur.Mihawkta en iyi değil, Wb de korsanların zirvesi değil aslında yonkoularda yonkou değil, herşey düzmece...
Ben böyle şeyler mi dedim peki ? Dediğim şeylere bunu yazarak nasıl bir bağlantı kurdun ?

2-Akainu hile hurdayla mı yenmişte aklında hala şüphe var?
Şüphe falan yok.Sana güzelce açıklıyorum.Bu adamlar 10 gün dövüşmüş.Ve 10 gün sonunda Aokiji bir anlık dikkatsizlikle dövüşü Akainu'ya vermiş değil mi ? O zaman neden Akainu daha güçlü diyeyim.Yani 10 günlük dövüş ve bir anlık dikkatsizlik gibi bir durum varken Akainu neden daha güçlü oluyor ? Senin ''olsaydı'' dediğin şeyi heralde işin içine katıcam.Bu adamlar bir kere daha dövüşse belki Akainu bir anlık dikkatsizlikle maçı vericek.O zaman Aokiji>Akainu mu dicektin ?

3- Dediğin gibi Akainu istemem deseydi o zaman tartışma konusu olabilirdi. Ama sen hala ısrarla yok olsaydı da olmasaydıda deyip tartışmaya devam ediyorsun.Kimse çıkıp Garp amiralden zayıf demedi, çünkü mangaka gösterdi ki adam kendi isteğiyle kabul etmemiş.Niye hala aynı tutuyorsun bu olayı çözemedim.
Şimdi Garp ne alaka bende bunu anlamadım.Ben Garp<amiral mi demişim ? Ya da Garp'ı konuya mı katmışım ?

Sen hala bir cevap vermiyorsun ki.Yok olsaydıyla iş yürümez vs vs.Bak Akainu filo amirali olmak istemese amiraller arasında sadece Aokiji filo amirali olmak istese Aokiji filo amirali olucak mıydı ? En azından şu soruma cevap ver ona göre tartışalım ya da tartışmayalım.

Dediklerimi anladığına emin misin ?

Futbolla FB-GS karşılaştırması aşağı yukarı benzer olduğu için örnek olarak gösteriyorum dedim.Ve sana diyorum ki aynı şey değilse neden aynı şey değil açıkla ona göre bir şeyler yazayım bende.Sen diyorsun ki hala futboldan örnek veriyorsun.2'si arasında ne fark var söyle de yanlış örnek verdiğimi kabul edeyim.

Halka göre fiziksel olarak ne kadar büyüksen o kadar güçlüsün mantığı var mı yok mu ? Gördüğümüz kadarıyla var.Ve bu düşünceyi haksız çıkaracak bir sürü örnek var mı ? O da var.Şu an neyin savunmasını yapıyorsun ?

Ben böyle şeyler mi dedim peki ? Dediğim şeylere bunu yazarak nasıl bir bağlantı kurdun ?

Şüphe falan yok.Sana güzelce açıklıyorum.Bu adamlar 10 gün dövüşmüş.Ve 10 gün sonunda Aokiji bir anlık dikkatsizlikle dövüşü Akainu'ya vermiş değil mi ? O zaman neden Akainu daha güçlü diyeyim.Yani 10 günlük dövüş ve bir anlık dikkatsizlik gibi bir durum varken Akainu neden daha güçlü oluyor ? Senin ''olsaydı'' dediğin şeyi heralde işin içine katıcam.Bu adamlar bir kere daha dövüşse belki Akainu bir anlık dikkatsizlikle maçı vericek.O zaman Aokiji>Akainu mu dicektin ?

Şimdi Garp ne alaka bende bunu anlamadım.Ben Garp<amiral mi demişim ? Ya da Garp'ı konuya mı katmışım ?

Sen hala bir cevap vermiyorsun ki.Yok olsaydıyla iş yürümez vs vs.Bak Akainu filo amirali olmak istemese amiraller arasında sadece Aokiji filo amirali olmak istese Aokiji filo amirali olucak mıydı ? En azından şu soruma cevap ver ona göre tartışalım ya da tartışmayalım.
Aokiji nerde dikkatsizlik ettim dedi?

Öyle birşey yok , film Z'de Luffy bacağını sorunca geçiştiriyor soruyu sadece.
Tamam dediğim gibi yanlış hatırlıyor olabilirim ama yine de 10 günlük denk bir dövüş olmuş gibi bir gerçekte var.Yazdıklarıma gölge mi düşürüyor.

Yani ne birader?
Net bir şey yazılmış.
Ben Akainu yenmemiş mi demişim birader ? Ne yazıcaksan kısa kısa yazma anlat bende yazayım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık