Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Anlatmaya çalıştığım şey o değildi.Ki zaten o halk Luffy'i de 8mlik dev zannediyordu farkındasın değil mi ? Anlatmaya çalıştığım şey fiziksel olarak farklılıklarına bakıp Hajrudin>Luffy mantığında olması halkın.Ki bu örneği yalanlayacak 1 ton örnek varken ben bu halkın düşüncelerini neden kabul edeyim ?

İyi de ben Kaido'nun ünvanını tartışmıyorum ki o nerden girdi mevzuya.Hoş bana göre Shanks=Kaido'dur da ona girmicem.Kaido'nun ünvanında efsaneden bahsedilir gibi bahsediliyordu.

Neyse filo amiralliği mevzusuna gelirsek şunu diyeyim.FB ve GS maç yaptı ve FB yendi.O zaman FB>GS der misin ? Yoksa diğer maçlarda GS'de alabilir mi dersin ? Bu mevzuda öyle.Adamlar 1 kere kapıştı yenen filo amirali olucaktı ve Akainu yendi.Bu Akainu>Aokiji demek değildir.Ha 10 gün gibi bir süre kapışmayıp kısa sürede Akainu alsa Akainu>Aokiji derim ama böyle bir veri yok.Yani 100 kere kapışsalar 100 kere Akainu alır demem ben.Zaten hatırladığım kadarıyla bir anlık dikkatsizlikten kaybetmişti diye hatırlıyorum Aokiji.O zaman Akainu>Aokiji mantığı çıkmaz.

Hadi senin dediğin gibi olsun(ki sanmıyorum) Akainu çok çok az daha güçlü.Rakibini anca 10 günde yeniyorsan ondan güçlü olsan ne olmasan ne ? Beni 10 günde yenebilen bir adamı ben güç olarak kendimden daha üstün tutmam.

Peki Akainu filo amiraliğini istemeyip Aokiji başa geçseydi filo amirali>amiral der miydin ?
Olayı niye futbol maçına çevirdin ki? Serinin yazarı hayali bir evren kurmuş ve iki karakteri aynı mevki için dövüştürmüş kazanan filo amirali olmuş. Daha sonrada aynı yazar demiş ki BM için ,kolaylıkla amiral olur hatta filo amirali bile olabilir.Nasıl ki KK korsanlık için zirve ise filo amiralide aynı şekilde.Garp gibi adam ben istemem dese eyvallah tartışılırda bu konu ama öyle bir durumda yok ki tartışalım.
İster 10 gün ister 20 gün dövüşsünler , bir anlık dikkatsizliği sen teke tek dövüşte yapıyorsan demek ki mental olarak rakibinden zayıfsın.Eğip bükmeye gerek yok milim farkta olsa daha güçlüymüş. Zaten uçurum fark olsa canına susamamış kişiler hariç kimse gıkını çıkarmazdı.

Halka filo amirali deyince akan sular duruyor olabilir de bu onun güçlü olduğu anlamına gelmez.Bana göre sadece politik olarak amiralden daha üstün konumda diye daha güçlü zannediliyor.Üstteki mesajlarımda Akainu-Aokiji kıyasını yaptım bir de Luffy-Hajrudin gibi bir örnek varken halkın düşünceleri benim için referans olamaz.
Sana luffy ve hajrudinin nasıl bir örnek olduğunu daha bir önceki mesajda yazdim.Belirttiğin durum için kıstas kabul edemeyiz onu.

Filo amirali olmak için önce Amiral olmak onun için de hayvan gibi güç lazım.Hayvan gibi gücün olunca da akan sulari durduruyorsun işte.Filo amirali olmak için belki diğer amirallerden güçlü olman gerekmez ama bazı konularda farkını belli etmen gerekir.Garp sengokudan güçlü idi muhtemelen ama Sengoku daha zeki ve hükümete bağlılığı yüksek olduğu için geldi filo amiralliğine bana göre.Bu Sengokuyu güçsüz yapmıyor kesinlikle.

Kendini kendin çürütüyorsun. Birisi 10 diğeri 9.9 ise 10 olan çok çok çok az da olsa kesin güçlüdür.
Herkesin rakamları farklı dili konuşur.

Yahu kardeşim adamların meyvesi bir birine denk. Ada ikiye ayrılmis eşit şekilde.

Dövüş bu yüzden uzun sürüyor.

Ama Jinbei'nin dediği gibi bir kazanan var.

Oda güçlü olan . Şunun neyini anlamıyorsunuz.

Üstelik öldürme durumu da varmış. Öldürse kesin bir galibiyet mi olacak . Öldürebilirdi o zaman ikna olur muydun?
Sakazuki öldürseydi yine kesin güçlü demezdim. Sen de biliyorsun ki meyvelerinden dolayı bu adamların bir hatası hayatlarına sebep olabilir. Yapılan bir hata ya da dikkatsizlik birinin kesin daha güçlü olduğu anlamına gelmez.

Meyvelerinin zıt olmasının dövüşün uzun olmasında etkisi olsa da bu seride meyveden başka 2 hatta yerine göre 3 adet daha güç unsuru var. Dolayısıyla sadece meyvenin arkasına sığınıp -bu yüzden dövüş uzun sürmüş- demek pek doğru olmuyor açıkçası.

Amiraller copy paste tipler değil. Denklik var ama bazı farklarda var. Akainu hırsı ve azmi ile gücüne ek olarak diğerlerinden ayrıldı. Gücü de çok azda olsa mevkiye getirdi. İstediğiniz gibi düşünün tüm dünya Aokiji'i yenilmiş , Akainu'u yenerek filo Amirali olmuş ve daha güçlü olarak biliyor.

Olayı niye futbol maçına çevirdin ki?
Olayı futbol maçına çevirmiyorum.Benzer şeyler olduğu için örnek gösteriyorum.

Daha sonrada aynı yazar demiş ki BM için ,kolaylıkla amiral olur hatta filo amirali bile olabilir.
Nerde demiş ? Karakterlerin ağzından söyletti diye öyle mi oldu anlamıyorum.Bak ne diyorum bu halk Luffy'i 8mlik dev zannediyordu.Bunu halka söyletende yazar o zaman Luffy'i de 8mlik dev mi kabul edelim ?

demek ki mental olarak rakibinden zayıfsın.
Bak aynı yere gelicez benzer şeyler olduğu için tekrar yazıyorum.Akainu-Aokiji nasıl denkse FB-GS'de denk takımlar gibi dimi ? 1 maç yaptılar ve FB yendi.O zaman GS mental olarak daha zayıfmış her maçı FB yener mi dicektin ? Yoksa diğer maçları GS'de alabilir mi dersin ? İkisi aynı şey değil dersende açıkla ona göre tartışalım.

Eğip büküyorsunuz demeyin kardeşim.Kaç kere yazdım Akainu filo amiralliğini istemeseydi Aokiji olucaktı.O zaman da filo amiral>amiral der miydiniz diyorum cevap yazan yok.''Öyle bir şey olmadı'' diyorsunuz.Bu bir cevap değil.

Sana luffy ve hajrudinin nasıl bir örnek olduğunu daha bir önceki mesajda yazdim.Belirttiğin durum için kıstas kabul edemeyiz onu.
Bende sana o halk Luffy'i de 8mlik dev zannediyordu dedim.Yani halka Luffy mi Hajrudin mi diye sorsan Luffy derler tabii.Ama bak onuda 8mlik dev zannediyorlar.Küçük adamla büyük adamı karşılaştırmıyorlar senin dediğin gibi iki devi karşılaştırdığını sanıyor halk.

Diğer yazdıklarında güç kıyası yapmamışsın ona bir şey diyemem.Güç olarak kıyaslıyorum sadece.

Herkesin rakamları farklı dili konuşur.

Sakazuki öldürseydi yine kesin güçlü demezdim. Sen de biliyorsun ki meyvelerinden dolayı bu adamların bir hatası hayatlarına sebep olabilir. Yapılan bir hata ya da dikkatsizlik birinin kesin daha güçlü olduğu anlamına gelmez.

Meyvelerinin zıt olmasının dövüşün uzun olmasında etkisi olsa da bu seride meyveden başka 2 hatta yerine göre 3 adet daha güç unsuru var. Dolayısıyla sadece meyvenin arkasına sığınıp -bu yüzden dövüş uzun sürmüş- demek pek doğru olmuyor açıkçası.
Felsefelik bir durum yok. Matematik yapıyorsun kendin inkar ediyorsun. (savunduğumdan değil o güçlü bu güçlü diye.)

Felsefelik bir durum yok. Matematik yapıyorsun kendin inkar ediyorsun. (savunduğumdan değil o güçlü bu güçlü diye.)
Birine 10 diğerine 9.9 yazarken hangi rakamın büyük hangisinin küçük olduğunun farkında değildim, evet. Çok pis yakaladın beni. Bu kadar bariz bir çelişkiye nasıl düştüm ben yahu :eek:

Şu an sana rakamların benim için ne ifade ettiğini anlatacak havamda değilim :byee:

Filo amirali olan kişi en güçlü kişiyse benim için garp bitmiştir çünkü iki seviye aşağıda kalıyor mevki olarak.

Birine 10 diğerine 9.9 yazarken hangi rakamın büyük hangisinin küçük olduğunun farkında değildim, evet. Çok pis yakaladın beni. Bu kadar bariz bir çelişkiye nasıl düştüm ben yahu :eek:

Şu an sana rakamların benim için ne ifade ettiğini anlatacak havamda değilim :byee:
Hatalı davrandığının farkına varman için söylemiştim, erdemli olup kabullenebilirdin. Sen dik kafalılık yapmayı tercih ettin. Senin bileceğin iş, eyvallah hocam.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık