Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu BigMomun 3.adami bile arc bossu olabilecek kadar güçlü görünüyor.

Shanks'ın tayfada hiç o hava yok sanki. Beckman'ı geçiyorum bir Yassop ya da Roo'nun felan Cracker gibi hayvansı hiç havası yok.

Gerçi buna böyle yaklaşmak pek doğru değil ama aklıma geldi yazdım.

Shanks'ın tayfada hiç o hava yok sanki. Beckman'ı geçiyorum bir Yassop ya da Roo'nun felan Cracker gibi hayvansı hiç havası yok.

Roo şimdiye kadarki en karizma cinayeti işlemiş adam seride. Yine gücüne dair bir şey göstermedi orası ayrı :D

@twei
Kuina kadın olduğu için zayıflık gösterilmesinden nefret ediyordu. Zoro azıcık etkisinde kaldıysa bu durumun, ki kaldığı bariz kadınlara sırf kadın olduğu için hiç zarar vermemesi veya düşük seviyede görmesi beklenemez. Rakip görmeye yeterli bulduğu bir kadına, erkekte olduğu gibi aynı muameleyi gösterecek bir insan. Monet bile kadınlara el kaldırmıyor sanıyordum, fakat beni kesmeye çalıştı diyor. Zoro, Monet'te rahat üstünlük kurduğu için gerisini Tashigi'nin halletmesine izin veriyor. Zaten bu merhameti veya acımayı göstermesi benim tartıştığım nokta değil. Zoro'nun şu güne kadar rakibini öldürdüğünü de görmüş değiliz zaten. Zoro, Kuina gibi kendisine denk güçte bir kadın rakip bulsa varını yoğunu ortaya koymaktan geri durmayacaktır. Çünkü sırf kadın olduğu için zayıflık göstermesi, Kuina'nın da nefret ettiği şey olduğu için, mümkün değil. Benim tartıştığım nokta bu.

@twei
Kuina kadın olduğu için zayıflık gösterilmesinden nefret ediyordu. Zoro azıcık etkisinde kaldıysa bu durumun, ki kaldığı bariz kadınlara sırf kadın olduğu için hiç zarar vermemesi veya düşük seviyede görmesi beklenemez. Rakip görmeye yeterli bulduğu bir kadına, erkekte olduğu gibi aynı muameleyi gösterecek bir insan. Monet bile kadınlara el kaldırmıyor sanıyordum, fakat beni kesmeye çalıştı diyor. Zoro, Monet'te rahat üstünlük kurduğu için gerisini Tashigi'nin halletmesine izin veriyor. Zaten bu merhameti veya acımayı göstermesi benim tartıştığım nokta değil. Zoro'nun şu güne kadar rakibini öldürdüğünü de görmüş değiliz zaten. Zoro, Kuina gibi kendisine denk güçte bir kadın rakip bulsa varını yoğunu ortaya koymaktan geri durmayacaktır. Çünkü sırf kadın olduğu için zayıflık göstermesi, Kuina'nın da nefret ettiği şey olduğu için, mümkün değil. Benim tartıştığım nokta bu.
Anladım. Ben görüşlerimi yeterince açık belirttiğimi düşünüyorum. Sen de böyle görüyorsun demek. Şu kısımdayım galiba şimdilik.
Zoro'nun ciddi bir dövüşte neden kadın-erkek ayırt etmediğini anlayamayan veya kadınları düşük seviyede gördüğünü iddia eden bir insan, ya seriyi idrak edememiştir ya da taraf tutuyordur bu kadar basit. Adamın geçmişinde kapı gibi Kuina faktörü var.

Anladım. Ben görüşlerimi yeterince açık belirttiğimi düşünüyorum. Sen de böyle görüyorsun demek. Şu kısımdayım galiba şimdilik.
Kadınları düşük seviyede görmesini, rakip görmeye değer bulamayacağı, rakip olarak göremeyeceği, küçümseyici şeklinde algıladım. Böyle olmayacağını çünkü Kuina faktörü olduğunu ve Zoro'nun Kuina'yı hiçbir zaman düşük seviyede görmediğini aksine rakip olarak gördüğünü belirtmek istedim.

"Beni yendikten sonra böyle mızırdanma, çok küçük düşürücü! Sen benim hedefimsin! Kadın veya erkek! Seni yendiğim zaman böyle mi diyeceksin? Sanki kendim başarmamışım gibi mi?!" - Zoro

Kadınlara ciddi zarar vermek istememesi ile düşük seviyede görmesi arasında fark vardır. Sanırım tam ifade edemedim kendimi. Yine de o şekilde kestirip etiket yapıştırdığım için özür dilerim.

Zoro kendisine teklif getiren baroque works ajanlarını öldürmedi mi? Şimdi emin olamadım. Viski tepesinde de katliam yaptı diye biliyorum. Ayrıca kılıcı baya kan istiyordu. Burada da kadın var, iri yarı ama kadın.

Müzik hoşuma gitmedi ama.

Kadınları düşük seviyede görmesini, rakip görmeye değer bulamayacağı, rakip olarak göremeyeceği, küçümseyici şeklinde algıladım. Böyle olmayacağını çünkü Kuina faktörü olduğunu ve Zoro'nun Kuina'yı hiçbir zaman düşük seviyede görmediğini aksine rakip olarak gördüğünü belirtmek istedim.

"Beni yendikten sonra böyle mızırdanma, çok küçük düşürücü! Sen benim hedefimsin! Kadın veya erkek! Seni yendiğim zaman böyle mi diyeceksin? Sanki kendim başarmamışım gibi mi?!" - Zoro

Kadınlara ciddi zarar vermek istememesi ile düşük seviyede görmesi arasında fark vardır. Sanırım tam ifade edemedim kendimi. Yine de o şekilde kestirip etiket yapıştırdığım için özür dilerim.
Aklıma Shanks ile Luffy'nin başlardaki farklı korsan anlayışları geldi. Luffy sonradan Shanks gibi olmuştu Bellamy karşısında. O kadar da Shanks'a ders veriyordu böyle korsan mı olur diye ama kendisini kurtarmak için kolunu feda eden Shanks'tan çok etkilenmişti ki bakış açısı şekillendi. Aynı şok Zoro'yu da değiştirmiş Luffy gibi zaman içinde şekillendirmiş. Bir erkek ve yine de bana yeniliyor diyordu Kuina. Zoro'yu son kez yendikten sonra bile ileride fiziksel olarak benden güçlü olacaksın, hatta dojodaki diğer erkekleri de katıyordu bunu söylerken. Size yetişebilmem mümkün değil, keşke ben de erkek olsaydım... Ölümünün ardından Zoro senin yerine de güçlü olacağım, ikimiz için dünyanın en iyisi olacağım falan diyordu. Kuina ya duyduğu saygı başka ama kadınlara şu anki davranışlarında ben saygı görmüyorum.

Zoro kendisine teklif getiren baroque works ajanlarını öldürmedi mi? Şimdi emin olamadım. Viski tepesinde de katliam yaptı diye biliyorum. Ayrıca kılıcı baya kan istiyordu. Burada da kadın var, iri yarı ama kadın.

Müzik hoşuma gitmedi ama.
Evet bakalım.
Sahnede bir kadın var, herkesi biçiyor herkesten kan fışkırıyor ama kadında yok...
Kadın ve çocuk. Aa yine kan yok sadece kafalarına vurmuş.
Burada yine bir aşağılama var. Hani o çok övündüğün gücün...

Sıkıldım bu Zoro'dan be.

Roo, çok fazla miktarda hakiyi bir anda kullanabilmek ya da hakiyi çok uzun süre kullanabilmek için sürekli enerji depolayan bir adam gibi duruyor. Tsunade'nin alnında chakra biriktirmesi gibi bu adam da enerji biriktiriyor. Zaten Kızıl Saçların alayı hakide master çıkar. Bb korsanları ile dövüşmek için kendilerini bu yönde geliştirmişlerdir. Haki vs. Meyve.

Genel olarak haklı bir intiban var ama. Beckkmann'dan başka tehlikeli gözüken bir adam yok gibi duruyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık