Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Millennium Wizard
Sabo akar diğerleri bakar. :a:

Animede Luffy kollarını geri çektiğinde Mihawk " Beklediğim kadar dikkatsiz değilsin." diyordu. Sağlam bir manga çevirisinden kontrol etmek lazım orayı. Bu sözü ne manada söylüyor acaba? Luffy k.haki kullanıp kendini geri çektiği için mi yoksa senin söylediğin gibi Luffy'nin paniğe kapılmasını beklediği için mi onu söylüyor? İlki çok daha makul geliyor aslında. Yine de o gözlerde bir şeyler var gibi. Ben de tam bilmiyorum açıkçası ne olduğunu. :/

@Mihawk
Peki, kapatalım Mihawk konusunu. :oops:
İşte belirsiz Luffy olması daha ağır basıyor ama Mihawk'ın böyle bir yeteneği olmasını isterdim gözlerine çok iyi giderdi.Bu arada Mihawk'ın gücünü değil yeteneklerini tartışıyoruz arada fark var.

Teori doğru diyelim, Mihawk hata yaptırıp kesmeye niye çalışsın? Luffy'e gösterdiğini kendi de görüyor zaten. Göstermeseydi kesiyordu. :/
Evet bu kısımlar saçma gözüküyor haklısın.O yüzden de mangakanın Luffye senaryo gereği o an için milyarlık adamların yeteneğini vermesi daha muhtemel.Daha önceden belirtilerini çizmediyse bir anlık bu gücü kullandırdıysa ana karaktere yaptığı torpillerden biri işte Mihawk karşısında sağlam kalması için.

Mihawk

Evet bu kısımlar saçma gözüküyor haklısın.O yüzden de mangakanın Luffye senaryo gereği o an için milyarlık adamların yeteneğini vermesi daha muhtemel.Daha önceden belirtilerini çizmediyse bir anlık bu gücü kullandırdıysa ana karaktere yaptığı torpillerden biri işte Mihawk karşısında sağlam kalması için.
2 ihtimal var sanırım. Ya o senin dediğin gibi Luffy'e verilen anlık güç ya da Mihawk'ın Luffy'e kıyak geçmesi. :/

Bu ikinci yazdığımı da geçenler de burada okuduğum teori sayesinde diyorum. Yoksa aklıma gelmemişti öyle bir şey.

Bu sefer de beklediğim kadar dikkatsiz çıkmadın sözü ortada kalıyor. :/ Araştırmacı bir kardeşimiz o sahnenin kaliteli bir çevirisini atsın da görelim aslını.
Luffy o gücü Mihawk hariç başka bi karekterde göstermediği sürece Mihawk'ın işi demek bence daha mantıklı çünkü öyle bi gücü o anki Luffy'nin göstermesi olanaksız :artiz:

Pataküte dövüş derken Dofi'nin kullandığı kukla yapma gibi kendin fiziksel+haki üstün adamları kolaylıkla etkisiz hale getiren tekniklerin dışındaki teknikleri kastettim yani Cracker'in meyvesini kullanıp kukla yapmak buna dahil değil.

Neden dahil dersek.
Dofi'nin kukla yapma tekniği vs. Luffy'e karşı işe yaramadı bu yüzden Dofi sadece fiziksel+haki ve meyve uyanışıyla dövüştü yani benim tabirimce pataküte dövüştü.
Ama Luffy'e çizik bile atamadı bildiğin gibi.
Cracker ise 11 saat dövüşebildi Luffy'i g4 haldeyken kesebildi. Yani Cracker daha başarılı bir performans sergiledi.

Peki Dofi,Cracker'den güçsüz müydü ?
Hayır değildi Dofi rahatlıkla Cracker'in kuklaları ipe dönüştürüp yenebilir ama...
Bug yenekleri yani kuş kafesi-kukla yapma ve püskevitleri ip yapma antiliği gibi teknikleri kullanamadığı bir durumda G4 Luffy'nin tekniklerini bile karşıladığı olduğu kuklalar Dofi'nin bitkin haldeki Luffy'e bile zar zor zarar veren saldırılardan ne kadar etkilenirdi veya G4 hızına karşı adapte olabilen bir adamı Dofi yenebilir miydi ?
Yenemezdi.

Yani Luffy g4 ile Jozu-Jack-Cracker gibi adamlar ile Dofi ile dövüştüğünden kıyasla daha çok yorulur hatta yenemez ki bence yenemez.
Birincisi Luffy g4 ile olduğu süreçte direk olarak fiziksel olarak hiç karşılaşmadı Cracker ile. Bunu gördüğümüz sıra Cracker zaten yenildi.(Tank Man) Onun dışında Luffy en başta g4 açtı. Onla da iki vuruşa Cracker'in de içinde bulunduğu zırhı yarıp attı. O sırada da uzamış açıkta olan kolu Cracker tarafından kesildi. Ama tamamen kolları açıkta olan Luffy kolunu kaptırmadı bu adama. Ayrıca açıkta bulunan kolu kesmenin ben bir olayını göremedim. Dof'un darbeleri direk vücudaydı. Uzamış kola karşı bir darbesi olmadı.

Luffy'nin g4'te ki kolunu kesiyor diye övülüyor. Ama aynı Luffy'nin g4'te olmayan savunmasını delici vuruşlarıyla aşamıyor?

Luffy'nin ben ilk g4'ten sonra daha g4 kullanmadığını, o süre boyunca sadece bisküvileri yediğini düşünüyorum. Ve bunu da sana kanıtlarım. Luffy g4'e girdiği sıra büyük enerji harcıyor. Ve görüyoruz ki çok kiloluyken bir anda eriyor. Cracker'i yendikten sonrasında bakabilirsin. Burdan ilk g4'ten sonra daha g4'e girmediğini ve kendisininde de dediği üzere askerleri kırmanın bir işine yaramadığı çünkü parçalarından tekrar birleşebildiğini bu yüzden çözümü yiyerek bitirmekte olduğunu düşünüp sürekli yiyor. Ve sonunda görüyoruz ki artık midesinde yiyecek yer kalmıyor. Burdan Luffy'nin o kadar zaman boyunca g4'e geçmediğini anlıyoruz. Ki girseydi midesinde alacak yer her türlü olurdu.

Bu tarz bir düşünce Luffy'nin dövüş stiline de uyar. Kafasına koydu mu bizim için saçma gibi gözüken şeyleri Luffy büyük bir ciddiyetle yapıyor. Yani harbi harbi o kadar zaman boyunca adam yiyerek bitirmeye çalışmış. En sonunda midesinin daha alamadığını gördü. Tank Man tekniğiyle bitirdi işini.

@Alpamis
Saldırılarını engelledi ana kuklasına ve birkaç kukla ile Organ saldırısını engelledi bunun yanında kolunu kesti.
Dofi daha ölü haldeki Law'ın kolunu kesmek için ne hallere düşüyor .

Tankman saldırısını kastediyorsun herdalde. Orada Luffy bildiğin balon olmuş kesmeye gidince içine çekiyor şöyle düşün elinde bıçak var sen süngere batırınca hemen kesilir mi...
Onun gibi Luffy bir nevi koca bir sünger oldu ve kılıcı içine çekti ve işe yaramadı.

Luffy bu yola başvurduğuna göre G4 ile yenemeyeceğini anlamış demekki o kadar acelesi olmasına rağmen bunla uğraşıyor. Hİçkimse acelesi varken kolayca yeneceği adama bu kadar uğraşmaz.
Oda açıkça bize Cracker ve yonkou adamlarının gücünü gösterdi.

@Eustass Captain Kid

Seride kaç tane uzuv koparan adam gördün de Doff Lawı zar zor kesti diyorsun.İnsan eti elmastan bile dahanıklı nerdeyse Op evreninde.
Dofi'nin tekme atıp zarar verememesi aynı şekilde uyanış formunda Luffy'nin ipleri yumruklaması Dofi'nin saldırılarının yetersizliğini gösterir.
O kadar sürede bir çiizik bile atamamıştır. Ölü haldeki Luffy'i bile çok etkilendiği söylenemez.

Cracker kılıcıyla Luffy'nin kafasına saldırdığında Luffy'nin nasıl çekindiği açıkça çizilmiş.

Mihawk Luffy'yi test edeceğini söylemişti yanlış hatırlamıyorsam. Kollarının kesileceğini göstermesi de testin bir parçası. Eğer Luffy o gördüklerine rağmen dalsaydı testi de kollarını da kaybedecekti. Mihawk Luffy'nin her şeye rağmen saldırmaya devam edeceğini düşünmüş olmalı ki, "beklediğimden daha kontrollüsün/sakinsin," diyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık