Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
La Teach'in ismini duyunca bile kıl kapıyordu adama. Ayrıca ölümünden direk Teach sorumlu değil. Ace yenilmiş mi? Yenilmiş. Ölümünden Akainu sorumludur ki onunda ismini duyunca garez kapıyor. Ace ayrıca Teach'in sorumluluğunda olduğunu düşündüğü için peşine düşmüştür. Sırf tayfadan birini öldürdü diye değil. Sonra neden Ace antifanları doğuyor.:D

Ben nedense bu dillere destan 10 günlük dövüşün halen devam ettiğini düşünüyorum. Devam ediyor derken tabii bu Aokiji'nin yaptığı işler anlamında, yoksa Akainu'nun %0.01 gibi çok küçük ve önemsiz bir farkla üstün geldiğini biliyoruz.

Aokiji'nin Amiralleri Dressrosa'ya yönlendirtmesi. Bu görünüşte yardım olarak gözükebilir, ama Aokiji'nin asıl amacı Amirallerin Doflamingo'nun ünvanı ve dokunulmazlığı karşısında güçsüz kaldıklarının gözler önüne serilmesi ve Akainu'nun denizcilerine olan güvenin azalması olabilir.

Aokiji'nin zaten bir Yonko ile ittifak yaptığını da biliyoruz, bu da Akainu'nun denizcilerine karşı büyük bir darbe olacaktır. Bu bağlamda Aokiji halen Akainu'nun Filo Amiralliğine karşı ve onu yerinden etmek için elinden geleni yapıyor olabilir.
Aokiji akainu uğruna denizcileri feda etmez.Yoksa niye uyarsın dof için.Durdururdu dofu,smoker la anlaşma yapardı,baktı yapmıyor dofa öldür gitsin derdi.Adam hala denizci.Ki onun gibi güçlü alt yapıdan yetişmiş birisi,gidip de BB nin adamı olmaz.İçten çökertmek için ''sözde'' anlaşma yapmıştır.

Aokiji akainu uğruna denizcileri feda etmez.
Etti zaten.

İlk olarak, Akainu'nun filo amirali olmasını engellemek adına onunla ölümüne bir düelloya girişti. İşi başka bir denizci ile dövüşecek kadar ileri götürüyor. Jinbe'nin söylediği üzere 2 Amiralin dövüşmesi tarihte bir ilkmiş.
Sonrada Akainu kazanınca denizcileri terk ediyor. Yani adam demiş ki ben Akainu'nun filo amirali olduğu bir teşkilatta denizcilik yapmam.

Yoksa niye uyarsın dof için.Durdururdu dofu,smoker la anlaşma yapardı,baktı yapmıyor dofa öldür gitsin derdi.
Bunu açıkladım zaten, Aokiji Amirallerin Dof'u ünvandan dolayı indiremeyeceklerini bildiği, ve Dof'un da ünvana göre hareket edeceğini bildiği için oraya yollattı ve böylece Akainu'nun işine çomak soktu. Bu işin sonucu ne oldu ? Fujitora ile Akainu'nun arası gerildi, bütün dünya Akainu'nun filo amirali olduğu teşkilatın bir Shichibukai karşısında zayıf kaldığını gördü. Yani bu işten denizciler zararlı çıktı. Şayet Fujitora oraya hiç gitmeseydi, denizcilerin bir zararı olmayacaktı.

Adam hala denizci.
Aokiji denizciliği Akainu'ya yenildikten sonra bıraktı. Nasıl Zephyr eskiden denizciydi, Aokiji'de artık öyle. Akainu ne yaparsa yapsın artık o bizi ilgilendirmiyor bile diyor.

Ki onun gibi güçlü alt yapıdan yetişmiş birisi,.
Zephyr'de aynı alt yapıdan yetişti. Sonra denizcilere düşman oldu. Ölümü Kizaru'nun elinden oldu. Aokiji'nin şuanda ki konumuda aynı. Akainu'nun yönettiği bir teşkilatın ne kadar yozlaşmış olabileceğinin farkında.

gidip de BB nin adamı olmaz.İçten çökertmek için ''sözde'' anlaşma yapmıştır.
Aokiji'nin BB'den nefret etmek için bir sebebi bulunmuyor. BB ile çıkarları örtüşüyorsa iş birliği yapabilir. Sonuçta ikiside denizcileri ve hükümeti yıkmak istiyor.

Aokiji'nin önceliği dünya hükümeti ve Akainu'nun denizcilerine engel olmak. Şayet hedefi BB olsaydı, bunun için bacağını kaybetmesine gerek yoktu. Akainu ile çalışmaya devam eder, kendine özel bir tim kurup BB ile savaşırdı. Hatta Akainu'ya gel beraber BB'yi indirelim dese Akainu'da gelirdi. Onun yanına ajan olarak girmesine gerek yoktu bence. Ayrıca BB, Aokiji ile Akainu'nun dövüşünden 1 sene sonra Yonko oluyor. Yani Aokiji, BB'yi bitirmek için numara yapıyor demek çok güç, çünkü BB'nin daha o dönemde Yonko olacağı kesin değil, Marco ile daha dövüşmemişler. Aokiji aklında BB var diye Akainu ile dövüşmüyor yani. Bildiğin Akainu'yu engellemek ve onun filo amirali olmasını engellemek istiyor ama başaramıyor, sonra denizcilerden ayrılıyor. 1 sene sonra BB ile Marco karşılaşıyor, BB Yonko oluyor, bu vakte kadar Aokiji çoktan yeraltı örgütleri ile ittifak yapmış durumda, Doflamingo kulağıma hoş şeyler gelmiyor diyor. En sonunda BB ile de ittifak yapmaya başlıyor. Çünkü çıkarları örtüşüyor.

İntikam peşinde koşsun demiyorum. Hayat tarzına uygun olmayabilir. Fakat o denli sevdiğin birinin ölümü sende anlık bir acı bırakıyorsa samimiyetine inanamam. İki yıllık eğitim geçiriyorsun ama dof dövüşü ortada. Duman oluyorsun. Ben luffy'de bir daha hiçbir şey eskisi gibi olmayacak duruşu göremedim. Adam vivre kart ilk yandığında Ace in kendi maceraları var ve en çok kendisine yardım edilmesinden nefret eder diyor ama tutsak edildiğinde koşa koşa savaşa gidiyor. Eğer bu kadar seviyorsan bu adamı ölümü seni olduğun kişiden farklı birine döndürmeli. Zoro biraz ciddi ol yeni dünyadayız dediğinde adam ufo hareketi yapıyor. Açık şekilde iki yıl öncesinin en çok acı verdiği Zoro olmuş.
İşte bu cümle. Benim zaman atlaması sonrası seri ile ilgili hayal kırıklığımın baş sebebi. Hepimiz işlenen o kadar acıdan sonra bir olgunlaşma ve ciddiyet bekledik. Ama Oda, esprileri ve komedileri seri için daha önemli gördü ve bunu es geçti. Yanlış yaptı. Herkes somurtsun demiyoruz ama Luffy Ceasar karşısındaki gibi durumlara daha az düşse daha iyi olurdu ve seri de bir şey kaybetmezdi.
Bir tek zaman atlaması sonrası eğitimden dönüşte bi ciddiyet vardı Luffy'de, sonra tekrar bozdu. Sanki hiç o Marineford yaşanmamış gibi..

Çok matrak bir konuyla geleceğim beyler bayanlar.Şu an seçenek az konuyu açınca sizin katkılarınızla anket seçenekleri artacak.O yüzden hemen anket açmayacağım oy verilmemesi için umarım sonradan anket ekleniyordur. :)

İşte bu cümle. Benim zaman atlaması sonrası seri ile ilgili hayal kırıklığımın baş sebebi. Hepimiz işlenen o kadar acıdan sonra bir olgunlaşma ve ciddiyet bekledik. Ama Oda, esprileri ve komedileri seri için daha önemli gördü ve bunu es geçti. Yanlış yaptı. Herkes somurtsun demiyoruz ama Luffy Ceasar karşısındaki gibi durumlara daha az düşse daha iyi olurdu ve seri de bir şey kaybetmezdi.
Bir tek zaman atlaması sonrası eğitimden dönüşte bi ciddiyet vardı Luffy'de, sonra tekrar bozdu. Sanki hiç o Marineford yaşanmamış gibi..
Oda yakalanmaları hikaye yaratmak için falan kullanıyor sanırım. Ne bileyim luffy salakça bir şekilde zehirleniyor ve reiju ile karşılaşıyorlar. Ki yeme diyorlar yani. Anne baba sevgisi yaşamamışsın mesela hayatındaki en değerli kişiler Ace Sabo deden dadan vs. Şimdi senin için yani gerçek anlamda biri senin için ölüyor ve sen olgun biri olmuyorsun. Bunun ehehe deyip geçilebilecek bir şey olduğunu düşünmüyorum hiçbir şekilde. Yarın shanks da ölecek belki o zaman ne tepki vereceksin. Ben Zoro yu sevmem pek bana antipatik gelen bir karakter. Yalnız adam daha çocukken verdiği sözün ağırlığını taşıyor hala. Her defasında kendi güçsüzlüğüne yanıyor. Üstelik Zoro nun hedefinin kk olmaktan daha az zorlu olduğunu bizzat Mihawk tan duyuyoruz. Buna rağmen adam her şeyi yapıyor güçlenmek için. Ki bana kalırsa inancı kesinlikle luffy den daha fazla.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık