Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hell Memories saldırısı bence g3+koka ayarında bir saldırı ama Sanji'nin sık kullanabileceği güçlü saldırısını daha göremedik.
Hala Diable Jambe atıyor. Koka yapıp Red Hawk ayarında tekmeler atması lazım. Bence koka yapabiliyordur ama hala bekliyoruz işte.

Tabi diğer en önemli eksikliği yeterli dayanıklılığa sahip olmaması. Onu da gen uyandırmayla kazansa ve koka kullandığınıda düşünsek g4 kullanmayan Luffy'i yenebilecek seviyeye gelebilir.
luffyi hiç bir türlü yenemez onu geçelim de :)
2 yıl önceki sanji'nin normal tekmeleri için 21 bats demiş bunu ekleyeyim senin çıkarımlarına.

H.hakisi olmayan ile çarpışırken b.hakiye destek olsun diye kullanmıyor Luffy. Demek ki sadece h.hakisi olan kişi karşısında bir önemi var h.hakinin.
H.haki sadece h.haki kullanıcılarına karşı mı işe yarıyor yani? Cık olmaz o iş. Niye derler adama. H.hakisiz birisine etki etmeyen bir şey h.haki sahibine niye etki etsin? H.haki avantaj değil dezavantaj/ayak bağı oluyor öyleyse.

H.haki sadece h.haki kullanıcılarına karşı mı işe yarıyor yani? Cık olmaz o iş. Niye derler adama. H.hakisiz birisine etki etmeyen bir şey h.haki sahibine niye etki etsin? H.haki avantaj değil dezavantaj/ayak bağı oluyor öyleyse.
+1
Tam ben yazıyordum, bildirim geldi.

Gene her şey bitti Mingo sama ile ilgili anketler ortaya çıktı korsan fan alemi olarak kabul edin yav Dof Mankaga kurbanıdır. Dof olmasa konuşacak konunuz yok Mihawk ve Zoro hariç. :oleyo2:

Sadece onlara karşı işe yarıyor demiyorum ama asıl kullanımını onlara karşı gördük. Yani gidip h.hakisi olmayanlara karşı da üstünlük kurmak için kullanılması lazımdı o zaman.

Hmm olabilir. belki de uyanışın temeli h.hakiye dayanıyordur.

Ben de önceki sayfalarda benzer şeylere dem vurmuştum. Herkes çekiniyor, karşılıklı vuruştuklarında efekt falan çıkıyor ama açıklama yok. Mesela şunu diyeyim. Dof'ta h.haki olmasaydı h.haki çarpışma efekti olmayacaktı doğal olarak. Peki bu neyi değiştirecekti? Görünürde hiçbir şeyi. Luffy Dof'u püskürtecek miydi? Hayır. Cracker'da falan yok böyle bir güç ama görüyoruz ki adamın b.hakisi zaten canavar gibi. İhtiyacı yok gibi yani.

Bakalım artık. Gereksiz boş bir gizem kasılıyor dediğin gibi. Görsek de rahatlasak keşke.
Şimdi yarın bir gün Zoro artık gözümü açmam lazım derse, herkes sövecek. Robin, Sabo'dan bahsetmez ama baya bildiğin Koala'nın kankası çıktı, Dragon yanında gezer tek kelime etmez. Yarın h. haki ne işe yaradığını açıklayınca kimse şaşırmayacak. Usopp şaşırır, ona da işte Zoro söyler.

Güzel noktaya değindin.O olay bence şöyle.Diamante demişti h.haki çarpışması diye.Başkalarına etkimiyor diye birşey yok.Çok etkiliyor ancak bize görüntü olarak yansımıyor.

Şöyle düşünüyorum.Örnek veriyorum.H.haki çalışan iki tane testere gibi.Bu iki testereyi tokuşturursan eğer ne olur ? İkisi de harıl harıl çalışırken kılıç gibi çarpıştıklarında ortaya kıvılcım çıkar muhtemelen.Hah işte h.haki de bundan farklı değil.Normalde o testere hep çalışıyor ama biz farkedemiyoruz.

Gözlem hakisinde aura görme, duyma, hissetme gibi çeşitleri var.
Buso hakide görünmez kalkan da var koka hali de var.
Kral hakide de böyle çeşitler vardır. Normal salınım yapınca efekt olmuyor ama iki kral hakili birbirine yapınca oluyor. Karşı tarafın direncini kırma gibi özelliği olabilir. Shanks hakiyle gemiyi catlattı. Yani sadece psikolojik değil.

Sadece onlara karşı işe yarıyor demiyorum ama asıl kullanımını onlara karşı gördük. Yani gidip h.hakisi olmayanlara karşı da üstünlük kurmak için kullanılması lazımdı o zaman.
Evet sadece onlara karşı gördük. Bu da işin saçma kısmı oluyor işte. Ben de h.hakisiz birisine olan etkisini gizem niyetine bizden saklanmasına tepki gösteriyorum esasında.

@Daredewill
Ne yazık ki öyle.

@Millennium Wizard
Yani, onun gibi bir şey işte. H.hakinin testere olmasını sağlayan asıl etmeni öğrenmemiz lazım. B.hakiyi mi güçlendiriyor, ayrı bir etki mi yapıyor gibisinden yani.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık