Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Artık benim beklentim iyice düştü. Haki üstünlüğü, ruhsal üstünlük gücü yeterli. Yani ben öyle düşünüyorum. Soğuttular beni. Chinjao filan o tarz adamlar da çıkınca.
Benim için de öyle oldu. H.hakisi olmayıp da h.hakilileri yalama edecek tonla karakter var. Çok da bir esprisi yok gibi görünüyor aynı zamanda.

Bu h.haki meselesi o kadar gıcık bir hal aldı ki artık neredeyse OP gizemlerinin çoğundan daha fazla merak etmeye başladım. Yılan kardeşlerin de şöyle bir sözü vardı yanlış hatırlamıyorsam. "H.haki kullandığının farkında değil de mi? Üzerinde kontrolü yok değil mi?" Dikkat çekici kısmı üzerinde kontrolü olup olmamasına dair endişesinde. Sanki b.haki gibi etkin farklı bir güçmüş gibi bahsediliyor burada da.
H.hakide uzmanlaşırsan doğayı şekillendirmeye başlıyorsun yavaştan.Shanks gibi gemilere zarar verip havanın şeklini bozuyorsun.Roger gibi olunca zaten sesler duymaya başlıyorsun.Roger gibi olmadan da çok korkunç.Uyanış gibi çevreyi şekillendiriyorsun işte.Ekstra meyve yiyip uyandırmışçasına.Daha ne olsun.Korkmaları normal.

H.hakide uzmanlaşırsan doğayı şekillendirmeye başlıyorsun yavaştan.Shanks gibi gemilere zarar verip havanın şeklini bozuyorsun.Roger gibi olunca zaten sesler duymaya başlıyorsun.Roger gibi olmadan da çok korkunç.Uyanış gibi çevreyi şekillendiriyorsun işte.Ekstra meyve yiyip uyandırmışçasına.Daha ne olsun.Korkmaları normal.
Uzmanlaşmazsan bu korkulan milyonda bir görülüyor denilen haki türü çöp oluyor öyleyse. (Güçlü düşmanlara karşı yani) Shanks'ın gemiye zarar vermesi veya havanın şeklini bozması Cracker gibi adamlara zerre etki etmez. Luffy'nin h.hakisi Roger kadar değil ama o da duyabiliyor. Uyanışın sadece h.haki sahiplerine özel olduğu da tamamen senin düşüncen.

Sana zıtlık olsun diye yazmışım gibi duruyor ama harbiden öyle. :D

Uzmanlaşmazsan bu korkulan milyonda bir görülüyor denilen haki türü çöp oluyor öyleyse. (Güçlü düşmanlara karşı yani) Shanks'ın gemiye zarar vermesi veya havanın şeklini bozması Cracker gibi adamlara zerre etki etmez. Luffy'nin h.hakisi Roger kadar değil ama o da duyabiliyor. Uyanışın sadece h.haki sahiplerine özel olduğu da tamamen senin düşüncen.

Sana zıtlık olsun diye yazmışım gibi duruyor ama harbiden öyle. :D
Senin düşüncen diyip işin içinden çıkman olmadı ama.Benim düşüncemle alakası yok.H.haki çevreyi etkiliyor mu etkiliyor.Uyanışı da gördük direk çevreyle etkileşime giren bir güç.Dof gibi h.haki sahibi birinin meyveyi uyandırması tesadüf diyorsan biraz fazla tesadüf olmuş derim.Öyle tesadüf olmaz.

Adamlar kılıç çarpıştırıyor gök yarılıyor.Sence bu adamların mı meyve güncellemesi üst sürüme geçirip çevreye yayması kolay olur yoksa mum meyvesi yemiş adamların mı ?

@Alpamis

Burdan istediğin gibi kıyasla işte. Watadsumi'nin boyu ahtapotun boyu kadardı.

Ekleme
Biraz düşük boylu.

Saldırı çok
@Alpamis

Burdan istediğin gibi kıyasla işte. Watadsumi'nin boyu ahtapotun boyu kadardı.

Ekleme
Biraz düşük boylu.

biraz karıştırınca aslında sanjinin tahmin edildiği gibi ezik olmadığı sonuçları çıkarılabilir

Senin düşüncen diyip işin içinden çıkman olmadı ama.Benim düşüncemle alakası yok.H.haki çevreyi etkiliyor mu etkiliyor.Uyanışı da gördük direk çevreyle etkileşime giren bir güç.Dof gibi h.haki sahibi birinin meyveyi uyandırması tesadüf diyorsan biraz fazla tesadüf olmuş derim.Öyle tesadüf olmaz.

Adamlar kılıç çarpıştırıyor gök yarılıyor.Sence bu adamların mı meyve güncellemesi üst sürüme geçirip çevreye yayması kolay olur yoksa mum meyvesi yemiş adamların mı ?
Tesadüf demeyeyim de meyve uyandırma işini sadece h.haki kullanıcıları yapabilir demek için elimizde tutulur bir kanıt yok. Neye dayanarak söyleyeceğiz bunu? Al en son amiralleri gördük. Tam da Dof'un uyanışına benziyordu adanın hali. Amirallerin o olayına uyanış desek çok da yanlış olmaz sanırsam ama bu adamlarda h.haki yok mesela.

Saldırı çok

biraz karıştırınca aslında sanjinin tahmin edildiği gibi ezik olmadığı sonuçları çıkarılabilir
Hell Memories saldırısı bence g3+koka ayarında bir saldırı ama Sanji'nin sık kullanabileceği güçlü saldırısını daha göremedik.
Hala Diable Jambe atıyor. Koka yapıp Red Hawk ayarında tekmeler atması lazım. Bence koka yapabiliyordur ama hala bekliyoruz işte.

Tabi diğer en önemli eksikliği yeterli dayanıklılığa sahip olmaması. Onu da gen uyandırmayla kazansa ve koka kullandığınıda düşünsek g4 kullanmayan Luffy'i yenebilecek seviyeye gelebilir.

Tesadüf demeyeyim de meyve uyandırma işini sadece h.haki kullanıcıları yapabilir demek için elimizde tutulur bir kanıt yok. Neye dayanarak söyleyeceğiz bunu? Al en son amiralleri gördük. Tam da Dof'un uyanışına benziyordu adanın hali. Amirallerin o olayına uyanış desek çok da yanlış olmaz sanırsam ama bu adamlarda h.haki yok mesela.
Logialar uyanış formuna sahip olmayabilir.Hali hazırdaki halleri zaten Luffynin g4 bulması gibi geliştirilirse çevreyi etkileyebilir.Logia en güçlü meyve çeşidi.Birde uyandırılsalar baya bir adaletsiz olurdu.Doğa elementlerinden oluşuyorlar yani zaten çevreyle etkileşimle alakalılar.Uyanmış formları yoksa şaşırmam.Amirallerin ustalığı ve logia etkisidir o bence.Ace bir adada diye kar yağmıyordu meyve uyandırdığından değil.10 gün meyveye yüklenirsen iklimi etkileyebilirsin grand line yardımıyla.Akainu bildiğin volkan zaten.Orada magmayı tetiklese yeterli.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık