Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yani Lucci Sabo gücündeydi ve tek başına sap gibi duran Sabo'nun elinden kaçmasına izin verdi. Hmm... Tamam.
Halbuki devrimciler sürekli kaçan, saklanan karakterler olarak çizilmemişlerdi.
Filmi tam hatırlamıyorum ama orada bir sürü olay cereyan ediyor.Bu adamlar Ace vs Teach gibi bir adada değiller ki söylediğin olsun.Yani oradan ayrılmak için Sabo'nun elinde çok alternatif vardır ortam karışık olduğu zaman.Bunun güç ile alakası yok.En basitinden Lucci kutsalları oradan kaçırıyordu ayrılamazdı.Yine en basitinden gemi üzerinde karşılaştılar gördüğüm kadarıyla.Sabo o gemileri meyveyle yakar dövüş ortamını ortadan kaldırır yine giderdi.Dövüşü kısa sürede sonlandıramıyorsan haliyle yarım kalacak başka ne olacak.Dediğin gibi de Sabo devrimci ajanı kaçmak işine gelir.Denk varsayarsak ciddi güç farkı olmayan birisi de kaçmasını öyle ha diyince engelleyemez.Law bile daha güçlü adamların elinden kaçabiliyorken hem de.Yani bunlar argüman değil kısacası.

Filmi tam hatırlamıyorum ama orada bir sürü olay cereyan ediyor.Bu adamlar Ace vs Teach gibi bir adada değiller ki söylediğin olsun.Yani oradan ayrılmak için Sabo'nun elinde çok alternatif vardır ortam karışık olduğu zaman.Bunun güç ile alakası yok.En basitinden Lucci kutsalları oradan kaçırıyordu ayrılamazdı.Yine en basitinden gemi üzerinde karşılaştılar gördüğüm kadarıyla.Sabo o gemileri meyveyle yakar dövüş ortamını ortadan kaldırır yine giderdi.Dövüşü kısa sürede sonlandıramıyorsan haliyle yarım kalacak başka ne olacak.Dediğin gibi de Sabo devrimci ajanı kaçmak işine gelir.Denk varsayarsak ciddi güç farkı olmayan birisi de kaçmasını öyle ha diyince engelleyemez.Law bile daha güçlü adamların elinden kaçabiliyorken hem de.Yani bunlar argüman değil kısacası.
Sabo devrimcilerin 2 numaralı adamı, dünyanın en çok aranan adamının sağ kolu. East Blue'da dolanıp köy yağmalayan haydut değil. Öyle hadi şimdilik git kanka diyebileceğin bir tip deği. O atılan yumruk birbirlerini tutabilecekleri anlamına gelir, aynı güçte oldukları anlamına değil. Gücü çok yakın adamların dövüşleri günler sürüyor, biri birini 35 saniye tuttu diye bu çıkarımı yapıyorsan ben de birbirini 3-5 saniye tutup aynı güçte olmayan 012301923 tane örnek veririm sana.

@Eustass Captain Kid

Yamultmak ve kesmek bambaşka şeyler. Balyoz ve pıçak örneğini anlamlandıramadım çünkü elma ile armut karşılaştırılıyor. Balyozla vurdum yamuldu(elma), pıçak savurdum kesilmedi(armut xD) wtf :Ss Balyozun olayı ağırlık noktasında bitiyor (çoluk çocuk da yamultur) fakat kılıçla da yeterince sert vurursan yamultabilirsin yani :/

Elbette kesmek ayrı meziyet, kesmek yeterli güç ve teknik istiyor. Hakinin burda olayı en fazla mukavemettir. Cam da kesicidir ama demiri kesemezsin yeterince dayanıklı değilse gibi. Yada yeterince mukavemet sahibiysen Jozu gibi Mihawk'ın kesişini durdurabilirsin.

Belki Zoro'nun hedefinin daha yüksek olduğuna dem vuruyorsun ama verdiğin örnek çok garip kaçıyor, tutarsız kalıyor güç seviyesi tartışırken. Bir çocuk da balyoz savurarak demir yamultabilir mesela. Fakat balyoz, yumruk teşbihi ise kılıcın yanında hafif kalıyor. Sonuçta elinde savuracağın ağır bir nesne en az yumruk kadar hasar verir zaten.

Mesela bak burda gerçek bir örnek. Zırhı yamultuyor katana darbesi :/

6:57

Son düzenleme:
@twei
Kesmek ve yamultmak arasında ki fark sebebiyle özellikle sağlam hakiye sahip birinu kesmek darbeyle vurmaktan daha zor oluyor.

Zırhın kalınlığıyla alakalı bir durum.
Çok daha kalın bir zırh karşısında kesmek daha zordur ama balyiz ile her türlü yamilultursun.

Tabi çok kalın olması vereceğicetkiye azalacaktır.

O yüzden bıçak ve balyoz örneği verdim. Balyoz yerine çekiçide düşünebilirsin.
Bıçak ile metal bir zırhı kesemezsun keza aynı şekilde bir çivi düşün bıçak onu kesemez ama bir çekiç ile her türlü şeklini değiştirirsin.

O yüzden kılıçustalarının işi daha zor diyorum. Çünkü tekniğin etkisi daha az hale geliyor ve haki ön plana çıkıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık