Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yalnız Burgess saldırdığında direk ölecek olmasına rağmen hareket edemedi bence o durumdaki çaresizliğinin bize gösterildiği kısım bahsettiğim kısımdı.
Kaçabilirim derken saldırılardan sıyrılabilirim demedi. :/ Ayakta zor duran(hatta duramayan) adam Burgess veya Dof gibi bir yaratığın saldırılarından zaten kaçamaz. Luffy onu söylediğinde Dof orada değildi henüz. Kendim saklanabilirim diyordu aslında.

Yalnız Burgess saldırdığında direk ölecek olmasına rağmen hareket edemedi bence o durumdaki çaresizliğinin bize gösterildiği kısım bahsettiğim kısımdı.
Zannetmiyorum.Oda çok büyük cümleler kurdurdu ama hep kurdurduğu cümlelerin altında bıraktı karakterleri.Buna baş karakter de dahil.

Bence kaçamazdı.Burgess olayından bağımsız söylüyorum orada kendini teslim etmişti direk tepki verememesi normal.
Kalkar veya kalkamaz. Ben orada Luffy'nin sözüne güvenerek demiştim. Burges olayında da orad kendini bırktığından gardı düşüktü ondan ona bir şey diyemem.

Ayakta olmasını meyve gücüne borçlu olan zar zor yürüyen süzülerek gelen Dof ile Burgess'ı da kıyaslamayın. O durumda aralarında baya bir çeviklik farkı var. Ki dikkatini bir kişiye yönlendirmek dalmak gibi kelimelerde var.

Bu adam böyle bir duruma her türlü eğitiminde de düşmüştür. Ve sırf bunun üzerine bir flashback vardı. Rayleigh'de orada değilmiş. Luffy o durumdayken Kong'un işlemediği bir canavardan bile sağ kurtulmuş ise dediğini yapabilir. Çünkü örneği mevcut.

Ayakta olmasını meyve gücüne borçlu olan zar zor yürüyen süzülerek gelen Dof ile Burgess'ı da kıyaslamayın. O durumda aralarında baya bir çeviklik farkı var. Ki dikkatini bir kişiye yönlendirmek dalmak gibi kelimelerde var.

Bu adam böyle bir duruma her türlü eğitiminde de düşmüştür. Ve sırf bunun üzerine bir flashback vardı. Rayleigh'de orada değilmiş. Luffy o durumdayken Kong'un işlemediği bir canavardan bile sağ kurtulmuş ise dediğini yapabilir. Çünkü örneği mevcut.
Yapaydı o zaman, suratını bile kaldıramıyordu, ben mi dedim milletin sırtında tüm adada dolaş ardından Law'ın yanına gidin iki seksen yerde uzanıp yatın diye :artiz:

Yapaydı o zaman, suratını bile kaldıramıyordu, ben mi dedim milletin sırtında tüm adada dolaş ardından Law'ın yanına gidin iki seksen yerde uzanıp yatın diye :artiz:
Kendileri için uğraştığı insanlar ona zaman yaratmışken kendisini sonuna kadar toparlanmaya vermesi yapması gereken şey değil yani?

Kendileri için uğraştığı insanlar ona zaman yaratmışken kendisini sonuna kadar toparlanmaya vermesi yapması gereken şey değil yani?
La kafası gidecekken kolunu kıpırdatamamış yazmışım sen hala kalkıp efendim biri çevik diğeri şöyle böyle diyorsun ne anlatayım ben sana ? Şu konuda aynı şeyleri yazmaya devam etmeyelim lütfen :of:

La kafası gidecekken kolunu kıpırdatamamış yazmışım sen hala kalkıp efendim biri çevik diğeri şöyle böyle diyorsun ne anlatayım ben sana ? Şu konuda aynı şeyleri yazmaya devam etmeyelim lütfen :of:
Ferhat sen harbi okumuyorsun herhalde yazdıklarımı. Luffy tamamen Dof'a odaklanmış. Etrafında neler olduğunu anlamaması normal. Ki Burgess'ta Dof'a göre o ara hem de çok daha çevik. Yani sen Burges'ın bulduğu açığı Dof'un da bulabileceğini söylüyorsun. Ben de sana diyorum ki Burgess hem o ara daha çevik hem de Luffy'nin o ara hedefinde değil.

WB yaralandıktan sonra Marco'nun onun için endişelenip Kizaru tarafından delinmesi ya da Jozu'nun kolunu vermesi gibi bir şey. Adamların o anki hedeflendikleri kişi önemli yani. Bak sana örneklerle açıklıyorum olayları.

Eğer hiçbir kısıtlamanın olmadığı yerde dövüşsselerdi Luffy kazanırdı
Ben bu konuda biraz senden farklı düşünüyorum. Her ne kadar Dof fanları karakterden soğutmuş olsa da Dof gerçekten güçlü b karakter. Tarafsız ortam Luffy yenilme ihtimali daha yüksek. Çünki Luffy dediğimiz adam sevdikleriyle güçlenen, onlara en ufak bi zarar geldiğinde sınırlarını daha iyi zorlayan bi karakter. Tarafsız bi ortamda savaşsalar gücünün sınırlarını bu denli zorlamasına gerek kalmayacağı için yenemeyebilirdi. Yine de g4 moda geçtiğinde tek taraflı vs oluyor. Uyanış vs tutunmaya çalışıyor Dof fakat nafile. O son vuruş belki de WB bile atamayacağı bir vuruş.

@Alpamis Bu ilk çıktıktan sonraki hali
http://www.turkcraft.com/One_Piece/786/12
Gördüğün gibi kendi üzerinde duramıyor artı insanlar işinin bittiğini söylüyor
Daha sonra o spiker gelip Luffy'i ayakta tutmaya çalışıp ne yapacaksın dediğinde 10 dakika lazım bana diyor.

http://www.turkcraft.com/One_Piece/786/17
Burda bire bir Luffy'nin gelen saldırıyı gördüğünü ama karşılık vermek için hareketlenemediğini görüyoruz.

Yani Luffy'nin bişeylerden kaçabilecek bi durumu yok, daha önceki kullanımında nasıl hayatta kaldığını ve G4'ten isteyerek mi yoksa istemsiz mi çıktığını bilmediğimizden ondan bahsetmemize gerek yok çünkü burda g4'ten istediği için değil sınırına ulaştığı için çıkıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık