Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ace ile Sabo'nun karakter olarak ne benzerliği var? Luffy'i kardeşleri olarak görmeleri dışında alakaları yok heriflerin. Sabo disiplinli, kurallı, kinsiz, özgüvensiz ve duygularını kontrol edebilen biri. Ace kindar, patlamaya hazır, tutkulu ve özgüvenli. Biri babasına laf etti diye amirale dalar, biri kardeşini ölüme sürükleyen heriflere kin beslemez.
Rol benzerliği var, duygusal yoğunluk alınmış adamdan. Ama Zoro'ya söyledikleri sözler bile bire bir aynıydı yanlış hatırlamıyorsam yani işin aslı kontenjan boşaldı bizde eskisi ile aynı olmasın diye duyguları alınmış bir abi getirdik olmuş. Olmasa olurdu hiç bir artısı yok seriye ne artısı var ? Düşünüyorum bulamıyorum.

Kin tutmuyorum.
Kardeşini öldürdük lan.
Banane olum kin tutmuyorum.
Kemikler sızlar...
Şu tipe anlayış gösterenler Sanji'yi eleştirirler herşey kasılan karizmaya bakıyor artık :bilmem:

Koalaya falan saldırır anca ufaktan bir sinirlenir belki o kadar.Akainu ben Px ile mi dövüşüyorum diye düşünmeye başlar.Ölümle tehdit edecek birilerini ki biraz asılsın dövüşe yoksa zor.Bu Sabo aslında tecrübesiz ve profesyonel de değil.Burgess'i öylece bırakıyor adam arkadan bıçaklamayı planlıyor bunlara fırsat veriyor.Düşün akainuyu yendim diye öyle bıraktığını.Akainu bir hamle yaparsa gider yüzün yarısı Wb gibi.Ama bu kez mallığından gider.Öyle Wb gibi ayakta da kalamaz.Dövüşte saf olmak diye bir şey de var.Rakibini yakalayınca ezeceksin hiçbir fırsat tanımayacaksın.Gördüğüm kadarıyla Sabo bunu yapmıyor.
Ahahah aynen, Akainu'nun en büyük kozu Sabo'da işe yaramayacak malum insanları tahrik ederek açık yaratıyor ya. Baktı bu Sabo'da işe yaramıyor, bi yandan da artık Koala mı olur devrimcilerden başkası mı olur onu elden geçirir. Anca Sabo'nun dikkatini çeker olaya girişir. Dediğin gibi işini bitirene kadar başında durmazsa işi yaş zaten, WB gibi yeniden karşısına çıksa yine geçirebileceği bir pozisyonda olamaz Sabo. İman gücüne geldiğinde işi bitirdi bitirdi yoksa mazi olur, iş yine Luffy'e kalır. Her şeyi öğretip donatırken rakibini bulduğunda ümüğünü sıkması gerektiğini öğretmemiş belli ki Daragon çocuğa.

Sabo kin tutmuyor ama Luffy tutuyor, dedesine karşı bile kin tutuyor şu anda. BB'nin adını duyar duymaz nefret doluyor suratı. Sabo nasıl bir terbiye gördüyse Dragon'dan, her şeyi profesyonelce yürütüyor, görevlerini benimsiyor. Bu yüzden Sabo'nun indirmesi kişisel olmayacak, tam da bu yüzden Luffy indirsin istiyorum. Kavga kişisel, nefret dolu olsun istiyorum ulayn!11 Ama E. Oda işte... :(
Sabo Dragondan dolayı değil Ace'in pişman olmadan yaşama sözlerine sebep diyor onu. O böyle isterdi diye. Yoksa Burgess'ı haşlarken pek de sevgiyle bakmıyor suratına.
792. sayının mangapanda çevirisi ile diğeri farklı. Birinde ben umursamıyorum ama Ace sizi affetmedi diyor diğerinde artık daha fazla keşke demeyeceğim, Ace bunu affetmezdi diyor. Viz çevirisi bulabilirsem bakacaktım hatta da denk gelmedi.

@Millennium Wizard @Master of Puppets
Sabo yerine kin tutmuş bir Luffy veya Zoro-Sanji falan olsa ne değişecekti? Gene ölmeyecekti Burgess.

Ya bu gözler Scarlett'in intikamını alacam deyip de Diamante'yi dövüp bırakan Kyros'u gördü. Tek yaşama amacı Dof'tan intikam almak olan ve ona öleceğini söyleyip de hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam eden Law'ı gördü.

İşte bunlar hep Oda'nın saçma sapan öldürmeme fantezisinden geliyor. Op'un kalitesini çok büyük ölçüde düşüren şey de bu bence.

Sabo Dragondan dolayı değil Ace'in pişman olmadan yaşama sözlerine sebep diyor onu. O böyle isterdi diye. Yoksa Burgess'ı haşlarken pek de sevgiyle bakmıyor suratına.
792. sayının mangapanda çevirisi ile diğeri farklı. Birinde ben umursamıyorum ama Ace sizi affetmedi diyor diğerinde artık daha fazla keşke demeyeceğim, Ace bunu affetmezdi diyor. Viz çevirisi bulabilirsem bakacaktım hatta da denk gelmedi.
Powermanga'nın çevirisi var, fan çevirilerinin en iyisi
:
Beni rahatsız etmiyor... ama görünüşe göre Ace seni affetmemiş!

Powermanga'nın çevirisi var, fan çevirilerinin en iyisi
:
Beni rahatsız etmiyor... ama görünüşe göre Ace seni affetmemiş!
Mangastream de bambaşka çevirmiş. Tüm sayıyı diyorum. Şu siteden bi baştan oku mana çok değişiyor. Mimik ve olayın gelişimine de daha net uyuyor.
http://kissmanga.com/Manga/One-Piece/One-Piece---792?id=320521
Bu yüzden Vizz bulursam atarım bi ara.
Sabo yapı olarak pişmanlık duymadan, akıllıca hareket etme peşinde falan ama her gece onun ne düşündüğü geldi aklıma falan diyor. Sanki Ace böyle olmamı isterdi der gibi geldi bana.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık