Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Buna da ben yazayım bir şeyler, Roger'ı kral yapmak kolay değil. Baskıcı karanlık bir aurası vardır. Serideki en klas unvan bunda var. Sakin dingin ama güçlü adamlardan korkacaksın, Luffy gibileri çılgın zaten ama Ray'in çılgın halini tahmin edemiyorum.
Düşünüyorum da Çıldırmış bir Ray yonkou alabilir mi şuan diye pek mantıklı gözükmüyor. Şöyle bir de gençken düşündüm:oleyo2::oleyo2:. Soru sorayım size Ray gençken Kaidoyu alabilir miydi ?

Mihawk almıştır diyorsun yani:D. Belki de Ray Mihawk'a vermiştir. Mihawkla Rayın savaşını düşündümde tam devler savaşı. Akainu- Aokiji de nasıl adanın 1 kısmı buz diğer kısmı lav olmuşsa. Bunda da ayak basacak yer kalmaz adanın her yeri kesilirdi :D
Valla 20 yıl önceki deniz kazası dediği şey başka ne olabilir diye düşünüyorum. Aklıma bir şey gelmiyor :) Düşün.. Ray şu an 78 yaşında. Yirmi yıl evvel 58 yaşında çakı gibi delikanlı. Zirve çağındaki gücünden bir şey kaybettiğini hiç zannetmiyorum. Bu adam nasıl bir deniz kazası geçirecek, kim gemisini batırabilecek ? Hangi babayiğit bunu yapabilir. 76 yaşında amiral tutan adam bu! Velhasıl kelam tek seçenek Mihowk şu an :)

@Raiden

Luffy'yi kast ediyorsan sanki 7.-8. vitesi açarsa ancak gibi düşünüyorum şu an :/ En az iki kişi dalacaklar diyorum ve hatta istiyorum ki Karasakal'dan sonraki boss olsun. Ama bu çok zor biliyorum.

Valla 20 yıl önceki deniz kazası dediği şey başka ne olabilir diye düşünüyorum. Aklıma bir şey gelmiyor :) Düşün.. Ray şu an 78 yaşında. Yirmi yıl evvel 58 yaşında çakı gibi delikanlı. Zirve çağındaki gücünden bir şey kaybettiğini hiç zannetmiyorum. Bu adam nasıl bir deniz kazası geçirecek, kim gemisini batırabilecek ? Hangi babayiğit bunu yapabilir. 76 yaşında amiral tutan adam bu! Velhasıl kelam tek seçenek Mihowk şu an :)

@Raiden

Luffy'yi kast ediyorsan sanki 7.-8. vitesi açarsa ancak gibi düşünüyorum şu an :/ En az iki kişi dalacaklar diyorum ve hatta istiyorum ki Karasakal'dan sonraki boss olsun. Ama bu çok zor biliyorum.
Bende düşündüm de yirmi yıl önce Mihawk çocuk daha diye elemiştim o seçeneği. Yani çocuk olmasa bile 20li yaşlardaki Op için zirve çağı değil gelişme çağı bu yaşlar.

Edit: telefondan yazmak tam bir işkence

Düşünüyorum da Çıldırmış bir Ray yonkou alabilir mi şuan diye pek mantıklı gözükmüyor. Şöyle bir de gençken düşündüm:oleyo2::oleyo2:. Soru sorayım size Ray gençken Kaidoyu alabilir miydi ?
Kaido'yu Ray değil belki Roger ve Wb'de alamaz. Yeni nesil eskiyi geçiyorsa yonkoular aşmış olabilir.
Diğer ihtimal ise güçte zirve neden Roger ve Wb olsun ki, insan limitleri max bu diye düşünenler olabilir tabi ama ben ihtimal vermiyorum. Tabi şimdi Kaido güç olarak onlardan zayıfta olabilir, hatta şimdi k.k olacak kişi eski nesli geçemeyebilir de. Genç Ray=Shanks diye bağırıyor bence.

Kara Kral lakabı, zalımlığından olması şaşırtıcı olmaz. Zoro'da zalımlığıyla nam salacak ama Zoro'nun ki über boyutta olacak muhtemelen. Roger'ın zamanı Roger'da Ray'de zalımmış, bizimkilerde tayfadaki zalımlığı yüklenecek tek kişi Zoro olunca Devil King lakabı alması bile olası gelecekte. Çok ucuz oldu ama bu kadar uydurabildim şimdi.

@Densetsu no Samurai Kara Kılıç Rayleigh'dedir diyosun yani sen, oradan gelebilir hakikaten lakap. Hem bu Mihawk'ın unvanı Ray'den aldığı olayını da destekler. Neticede Zoro'da Ryuuma'dan aldı kılıcı. Mihawk Ray ile karşılaşıp onu yenince Ray kılıcı Mihawk'a vermiş olabilir.

@GeraltOfRivia
Hem yardım alır, hem 3. raundda alır, hem de p-up alır. Yazdıkların ihtimaller değil, olacak şeyler zaten. :D

@ch3rl0b11n
Aynen, bana da öyle geliyor. Diyorum ya zaten o zamanlar Oda'ya koka desek o ne la derdi. Kokayla falan alakası yok zaten. Dark kısmı da yaptığı işlerden dolayı, karakterinden dolayı olmuştur bence de.

@Densetsu no Samurai
Tek başına zaten olmaz o iş ama en büyük işi ve en son vuruşu Luffy'nin yapacağı kesin gibi. Oda bu dövüşte çok ilginç şeyler gösterecek bizlere. "Luffy'nin sadece düz yumruklarla Kaido'yu yenmesi kimseyi tatmin etmezdi sanırsam." gibisinden bir sözü var. Alengirli bir şeyler çıkaracak illaki Luffy'den.

Kaido'yu Ray değil belki Roger ve Wb'de alamaz. Yeni nesil eskiyi geçiyorsa yonkoular aşmış olabilir.
Diğer ihtimal ise güçte zirve neden Roger ve Wb olsun ki, insan limitleri max bu diye düşünenler olabilir tabi ama ben ihtimal vermiyorum. Tabi şimdi Kaido güç olarak onlardan zayıfta olabilir, hatta şimdi k.k olacak kişi eski nesli geçemeyebilir de. Genç Ray=Shanks diye bağırıyor bence.
Hayır Genç Ray vs Şuan ki Kaido demiyorum. Genç Ray vs Genç Kaido diyorum. Bence ortada kalan bir dövüş olur. Ray=Shanks Genç Kaidoyu da 1 tık alt düşünsek oda yaklaşık Shanks gücünde gibi. Bana göre tahmin edilmesi zor bir dövüş

@Raiden Bende biliyorum öyle olacağını da şöyle 1v1 de Kaidoyu alsa çok hoş olur. Tabi Oda bu önce bı Luffy zindana düşecek sonra dayak yiyecek sonra adadan ordan buradan arkadaş toplayacak sonrada binbir zorlukla ve yardımla alacak. Onun yerine bir uyanış ne bileyim yeni teknikler vb şeyler ile 1v1 de alsaydı. Zaman atlaması 2 yıl olacağına 5 6 yıl olsaydı da Roger gibi bam güm giden bir Luffy görseydik.

@Raiden Bende biliyorum öyle olacağını da şöyle 1v1 de Kaidoyu alsa çok hoş olur. Tabi Oda bu önce bı Luffy zindana düşecek sonra dayak yiyecek sonra adadan ordan buradan arkadaş toplayacak sonrada binbir zorlukla ve yardımla alacak. Onun yerine bir uyanış ne bileyim yeni teknikler vb şeyler ile 1v1 de alsaydı. Zaman atlaması 2 yıl olacağına 5 6 yıl olsaydı da Roger gibi bam güm giden bir Luffy görseydik.
Hikaye ilerleyişi açısından çok zor o söylediğin. Shounen bir seride karakterler güçlene güçlene ilerler. Her düşmanla birlikte ana karakter yeni bir güç açığa çıkarır genellikle. Yani sürekli gücü artar. Dolayısıyla daha serinin ortalarında en güçlü kişiyi tek yenseydi o saatten sonra hikayeyi ilerletmek imkansıza yakın olurdu. Kaido'yu teke tekte yenen bir ana karakteri kim durdurabilir? Kim zorlayabilir? Ya da şunu söyleyeyim. Zaman atlaması sonunda güçlenen Luffy tek bir p-up ile Kaido'yu yenecek seviyeye gelmiş olsaydı bu sefer de Dressrosa gibi arclar yaşanmazdı. Çünkü bu adalardan Luffy'ye rakip çıkmazdı. Hikayenin ilerleyişi yine tıkanırdı anlayacağın.

Tek başına savaşacağı kişi Teach olacak işte. Ve emin ol Kaido'dan daha zorlu olacak Luffy için.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık