Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Beijin

Hacı ben anlatamadım mı bilmiyorum. Hangisi sertse diğerini etkisiz bırakır diyorsun. Ben de sana diyorum ki Luffy de çelik kılıç da. Ha bedenine yükleyip bedenini çelik yapmış ha kılıcına yüklemiş. Zaten senin deyiminle kılıç da çelik kokası da çelik yapacak seviye, kılıca bir artı katmayacak. O ivme ile kılıcı da kırması lazım. Ama bu seride pek mümkün değil bu.

Sayılarla anlatmak gerekirse lastik bir sertliğinde kokası üç sertliğinde bir de ikilik kılıç olsun. Senin mantığınla bedenine koka yapsa bedeni 3 olacak, kılıca yapsa kılıç da üç olacak. Ama kılıç dört olsaydı kokaya gerek kalmazdı. Ben de sana diyorum ki Luffu çelik kadar sert koka yapınca. Koka yapan Luffy'i aşan elindeki çelik kılıcı da kırar. Ama seride bu duruma düşmez Luffy, Bellamy karşısında. Belki gelir bir yonko kırar, o ayrı. Hani sen kafasına koka yapıp Rebecca'nın kılıcını kıran Luffy'i düşün ve yerleri değiştir, kılıcı kıracak olan Bellamy olacak o karnına yaptığı vuruşla, kılıcı kırılan da Luffy :( Pek kimse canlandıramaz hacı gözünde, sor istersen. Tabii olay onların gözü değil, böyle bir şey olmaz çünkü var olan sertliğin üstüne koyuyor koka. Luffy o kılıca koka yapınca senin mantığınla bir etkisi olmaz çünkü kokası zaten çelik, kılıç da çelik, eklemesine gerek yok. Benim gördüğüm kılıç kırılmaz çünkü çeliğin sertliğini artırıyorsun. Karnına yediğinde olma sebebi de lastiği sertleştirmesi. Sertleştirilmiş lastik 2 sertlikte oluyorsa ve Bellamy bunu aşıyorsa sertleştirilmiş çelik 4 oluyor ve aşamıyor.

Dof'u hatırla, Vergo'yu ikiye bölen Law, onun iplerini bölemiyordu ama koka bile yoktu ipte. İpi kesebilen görmedik. O kadar sert. Ama adam o iplerin ucuna koka yaparak saldırdı Luffy'e bazı yerlerde. Senin deyiminle kesildiği görülmemiş ip, Dof'un kokasından serttir herhal? Niye ucuna koka yapıyor o zaman? Sonuçta ip baskın geliyor ve o işe yarıyor. Dof haki hakkında bunu bilmeyip, 'bitebilen' hakiyi boşuna harcar mı sence?

Çivi mi çakıyor ne çakıyor ne çakıyor fark etmez. İlla ivmeye ihtiyacı yok Cracker'in. Bellamy'nin çok üstünde çünkü. Zoro nasıl kılıcı salladı mı keser çeliği Cracker'ın da delmesi lazım.

Edit: Dof'un ipinin, kokasından sert olduğu net. Law ipi kesemezken, Dof'un kokalı elini kesebiliyor. Dof, elini koka yapıp Law'un kılıcını tuttuğunda eli kanıyor. Ama aynı Dof ipe koka yapıyor arada, demek ki ip daha sert olsa da kokanın faydası oluyor gene de :)

@Sir Crocodile

Mantık arayıp, haki eklese tek atacağı adama ortaklık mı teklif ediyor diyeceğine ne diyorsun :D

WB olayı ise ayrı komik, Akainu iki vuruşta o hale gelmişken Croco'nun MF'deki halinden tek yiyeceği de aşikar. Düz bakıyorsun deyip düz bakmak :D Sen bana hep laflarla geliyosun. Ben icraate bakarım. Croco cok da esprisi olmayan bir adamdı. Hakisi olduğunu soyluyorsan bunu kanıtlarsın. Luffy ile o kadar dövüştü ama bir sahnesi yok Allah Allah. MF'de o kadar gördük gene yok. Enel'de ise çok güzel gösteriyordu halbuki k.hakiyi. Ama unuttum pişman oldu sonradan hapiste haki açtırdı her poku yaptırdı di mi :D

Son düzenleme:
Adam gemiyle gezerken rakibi çıkıyor eziliyor sonra rakibini kavrayıp öyle yeniyor. Gear 2 ile soruyu çözmesi gibi. Ve dediğim gibi bunu yaparken yeni teknik bulup yapıyor. Luffy'nin stili bu. Bellamy yahut Zoro gibi değil adam.
Hmm bu adam Dofla kapışırken, arenada değişik değişik adamlarla yüzleşirken. Amiral vs görürken hiç bişi öğrenmedi yani. Aynı Luffy? Teknik bulmasa yerinde sayacak yani? BAA Luffy ile şimdiki aynı mı? Zira o zaman da G4 biliyordu. Hiç bişi değişmedi yani kağıt üzerinde.

Crakere vurdu mu? Aynı vuruş aynı teknik değil mi? Karşısında kendisini ezen biri var, gidip de az mı vuracak ona? Hayır. Adamın tonlarca ağırlığı mı var? Bana neden 1000 metre geriye gitmediğini açıkla. Neden craker sadece 10 metre geriye gidip durdu?
2. paragrafımda açıkladığımı sanmıştım.

Hmm bu adam Dofla kapışırken, arenada değişik değişik adamlarla yüzleşirken. Amiral vs görürken hiç bişi öğrenmedi yani. Aynı Luffy? Teknik bulmasa yerinde sayacak yani? BAA Luffy ile şimdiki aynı mı? Zira o zaman da G4 biliyordu. Hiç bişi değişmedi yani kağıt üzerinde.
Ben gelişmiyor demiyorum. Adamın olayının farklı olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Ve senin %30 ifadene karşı çıkıyorum. Luffy geliştikçe mevcut tekniğinin üzerine koyan birinden çok yeni teknik bulan birisi.

Diğer açıdan da mesela Zoro, mesela Bellamy. Bunlarda mevcut tekniğini üzerine koyanlar. Zoro taa East bluedaki saldırı ile Pica'yı yeniyor. Ve bunu sadece haki ekleyerek yapıyor. Luffy East Blue Bazookasına sadece haki ekleyip bunu yapamaz. Demek istediğim bu. Mangaka Luffy'yi ilerletirken böyle bir yol izliyor.

@Phoenix
Sen anlatamadın değil hala anlamamışsın ve anlamadığın şeye yanıt getirmişsin koca bir sayfa :(
Başta dedim sana hakinin kaplama değil maddenin özünü dönüştürdüğünü düşündüğümü. Ve anladım demiştin :(
B.hakiyi kolun üzerine giydiğin zırh olarak düşünürsek senin dediğin doğru olur ama kolun benim dediğim maddenin dönüştüğü şey olarak düşündüğüm. Daha basit anlatamam. Baştan beri anlatmaya çalıştığımda bu. Bu kadar yazacağına baştan bi okusaydın keşke.

@Phoenix
Sen anlatamadın değil hala anlamamışsın ve anlamadığın şeye yanıt getirmişsin koca bir sayfa :(
Başta dedim sana hakinin kaplama değil maddenin özünü dönüştürdüğünü düşündüğümü. Ve anladım demiştin :(
B.hakiyi kolun üzerine giydiğin zırh olarak düşünürsek senin dediğin doğru olur ama kolun benim dediğim maddenin dönüştüğü şey olarak düşündüğüm. Daha basit anlatamam. Baştan beri anlatmaya çalıştığımda bu. Bu kadar yazacağına baştan bi okusaydın keşke.
Hacı üstteki mesajda editi oku. Dof örneğini oku. Net anlatıyor durumu.

Ben gelişmiyor demiyorum. Adamın olayının farklı olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Ve senin %30 ifadene karşı çıkıyorum. Luffy geliştikçe mevcut tekniğinin üzerine koyan birinden çok yeni teknik bulan birisi.

Diğer açıdan da mesela Zoro, mesela Bellamy. Bunlarda mevcut tekniğini üzerine koyanlar. Zoro taa East bluedaki saldırı ile Pica'yı yeniyor. Ve bunu sadece haki ekleyerek yapıyor. Luffy East Blue Bazookasına sadece haki ekleyip bunu yapamaz. Demek istediğim bu. Mangaka Luffy'yi ilerletirken böyle bir yol izliyor.
O arc Zoronun arcı pek değildi zaten şapkadan tavşan çıkarmasını gerektirecek bir durum yoktu.
Aslında Luffynin sadece hakisine bakarak bile anlayabilirsin bunu. Dressrosada Belammy kan getiriyordu. Şimdi adamı kılıçla delemiyorlar. Hemde adam baya sağlam bir delme saldırısı çıkarmasına rağmen. Luffy teknikten çok etkileniyor ona bişi demiyorum ama kendiside fazlasıyla gelişiyor.
Adam nihayetinde gearsızda şöyle şeyler yapabiliyor;

Nİye aynı mesajıma iki defa cevap yazıyorsun? :S Alttakini görmedin mi?

Edit: Şu an gördün galiba. :)
Mesaji tam yazarken telin sarji bitti. Bir sovdum ki yeniden actim meğerse mesaj önceki ssyfada kalmiş gitmedi deyip yeniden gönderdim ama gitmiş sildim sonra :D

@Phoenix
Dediklerimden hic birsey anlamiyorsun bosa zahmet edip yaziyorum yazmayacam daha.
Haki yok deyip duruyorsun.
Mf de Dofda da yoktu,Mihawkda da yoktu haki lafta ama ikisinde de cikti.
Sana ne diyorum bu adam bilmem kacyil önce girmis NW ye girmiş. Belamy, Dofun yandan varkli Delinger bile Haki kullaniyor. Neyse sana laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan daha zor.

Hacı üstteki mesajda editi oku. Dof örneğini oku. Net anlatıyor durumu.
Doffun ipleri zaten kimse kesemiyor ki. Amiral bile kesemiyor durdurmaya çalışıyor. Ben senin nasıl düşündüğünü anlıyorum. Senin düşündüğünü anlatıyor ama sen benim ne düşündüğümü ısrarla anlamıyorsun. Çünkü bu durum benimde ne düşündüğümü anlatıyor.
Bur tartışmadan uzlaşma çıkmaz çünkü hakinin işleyişini farklı değenlendiriyoruz ve nasıl işlediğini bilmiyoruz.
Anlatmaya çalışmaktan bıktım açıkçası :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık