Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Luffy'nin potansiyelli olmasında Garp'ın Dragon'un filan etkisi çok büyük.Ben bunu kendimce bile sorgulamam.O kadar nettir gözümde.Lakin bu seri içinde bakınca böyle.Diğer seriler işin içine girdiğinde aslında Luffy'nin Dragon'un oğlu ve Garp'ın torunu olduğu için güçlü olmadığı aksine Dragon'un Luffy'nin babası Garp'ında Luffy'nin dedesi olduğu için çok güçlü olduklarını söylemek daha doğru olur.Çünkü seriyi ilgi çekici hale getirmek,İzleyeni seriye bağlamak için böyle bişey yapmaları normal.Ben fazla anime izleyen biri değilim.Ama izlediğim Op hariç diğer 3 animenin 2'sinde de ana karakterin babaları çok güçlü.Biri Narutoda Naruto ve Minato diğeri HxH de Gon ve Ging.Demekki ana karakterlerin babalarının dedelerinin ninelerinin çok güçlü olmasının bi nedeni var.Ben bunu yukarıda bahsettiğim izleyiciyi seriye bağlama olayına bağlıyorum.Yani şöyle düşünün Dünyanın en çok aranan adamı Luffy'nin değilde atıyorum Bege'nin babası olsaydı seri bu kadar güzel bi hal alırmıydı.Bence almazdı.Ya da Dragon hiç kimse ile alakası olmayan biri olsaydı?Bence yine almazdı.Ama şimdi biz bu baba-oğulun karşılaşmasını merakla bekliyor,Luffy üzerinden Dragon nasıl biri olduğuna dair çıkarımlar falan yapıyoruz.Bence bu seriyi güzel kılıyor.Ve amaçta bu.

Anlatmak istediğimi veremedim herhalde. Yani böyle kanın getirdiği kutsallık çok güçlü olmak gibi bir durum yok. Herkesi uğraştığı kadar güçlü. Bunun için diğerleri gibi uğraşman lazım. İradeni göstermen lazım. Direk Luffy'nin hakisi en üstün değil. Bunun için geçmesi gereken isimler var. Ben bu bakımdan söylüyorum. Mesela Naruto sırf annesinden dolayı Kagelerden bile fazla bir chakra ile doğuyor. Bu anlamda demek istiyorum. Bu seride irade çok önemli.Burda irade derken illa Luffy gibi olmaktan bahsetmiyorum.

Mesela İnu Luffy'nin H.hakisine bayılmaz. Bu onu iradeli biri yapıyor. Direk söylenen söz ne? İradesiz olanlar geri çekilsin.:D Bu bakımdan iraden ne kadar yüksekse o kadar güçlü olma imkanın oluyor bence..

O yüzdendir ki bir D. olmayan WB bir D. olan Roger ile denk olarak anılabildi. Sırf D. diye üstün olarak doğmuyor yani. (Mutlak üstün.) O yüzden o kadar da önemi yok güçlü olabilmesi açısından kan bağının.

Naruto'da ise Orochimaru'nun Sharingan için neler yaptığını gördük.

Ana karakterin akrabalarının güçlü olması seriyi neden ilgi çekici yapsın ki :S En fazla ana karakteri övmeye yarar bunlar ki sen de ana karakter dolaylı yoldan övüldüğü için seviyorsun gibi.

@Alpamis Naruto'da Sharingan ve Naruto'nun chakra olayı mantıklı çünkü gen diye bir şey var sonraki nesle kendi kalıtsal özelliklerini aktarıyorsun. Aynısını One Piece'de de görüyoruz zaman zaman. Yanlış bilmiyorsam bu soydan gelen güç Japon gelenekleriyle alakalı. Animelere de yansıyor genel olarak.

@Alpamis Naruto'da Sharingan ve Naruto'nun chakra olayı mantıklı çünkü gen diye bir şey var sonraki nesle kendi kalıtsal özelliklerini aktarıyorsun. Aynısını One Piece'de de görüyoruz zaman zaman. Yanlış bilmiyorsam bu soydan gelen güç Japon gelenekleriyle alakalı. Animelere de yansıyor genel olarak.
Mantığına bir şey demiyorum. Ama bu daha çok genel anlamda mutlaklık kazandırıyor. Sharingan gözü mesela. Direk mutlaklık kazandırdığı güçler var. Karşıdakinin karşı koyma şansı olmuyor bile. Naruto mesela direk genden dolayı bir çok kişiden bunlar Kage bile olsa daha fazla chakra'ya sahip oluyor.

OP'da ise kandan gelen güç görmedik. Daha çok böyle direk özel bir güç görmedik. Mutlaklık kazandıracak. Karşısındakine şans vermeyecek. Luffy'nin babasının güçlü biri olması sadece Luffy'nin de ileride güçlü olabileceği anlamına gelir. Ama bu onun çabasına da çok bağlıdır. Dünyanın en güçlü adamının oğlu bile olsa rakip tanımayacak bir haki ile doğmuyor. Ben bunu kastediyorum daha çok.

D.ler mesela güçlü oluyorlar. Ama D. olduğu için herhangi birinden daha fazla hakiye sahip diye bir şey görmedik. Jaguar D. Saul mesela zamanında Koramiral olan Aokiji'den daha fazla hakiye sahiptir diyemiyoruz.

Ana karakterin akrabalarının güçlü olması seriyi neden ilgi çekici yapsın ki :S En fazla ana karakteri övmeye yarar bunlar ki sen de ana karakter dolaylı yoldan övüldüğü için seviyorsun gibi.
Seriyi ilk okuduğum/izlediğim zaman en çok meraklanıp bir an önce açıklanmasını istediğim şey Luffy'nin ailesiydi sanırım. Bu bana özel değildir herhalde.

@Alpamis Bence yanlış düşünüyorsun, yani tabi ki uğraş çaba çok şey ifade eder ama çapın ne kadarsa oraya kadar çıkabilirsin. Bu seride mangaka karakterin çapını soyuyla, kan bağıyla ölçüyor genel olarak.
P.S.: İstisnalar kaideyi bozmaz.

Mangaka'nın seriye kattığı güzel detaylar bunlar. Böyle düşünmek lazım. Okuduğum neredeyse her seride bu durum var zaten.

Japonya'da kültür herhalde.

Mantığına bir şey demiyorum. Ama bu daha çok genel anlamda mutlaklık kazandırıyor. Sharingan gözü mesela. Direk mutlaklık kazandırdığı güçler var. Karşıdakinin karşı koyma şansı olmuyor bile. Naruto mesela direk genden dolayı bir çok kişiden bunlar Kage bile olsa daha fazla chakra'ya sahip oluyor.

OP'da ise kandan gelen güç görmedik. Daha çok böyle direk özel bir güç görmedik. Mutlaklık kazandıracak. Karşısındakine şans vermeyecek. Luffy'nin babasının güçlü biri olması sadece Luffy'nin de ileride güçlü olabileceği anlamına gelir. Ama bu onun çabasına da çok bağlıdır. Dünyanın en güçlü adamının oğlu bile olsa rakip tanımayacak bir haki ile doğmuyor. Ben bunu kastediyorum daha çok.
Beyaz sakal - Weeble
Garp - Dragon - Luffy
Vinsmoke - Sanji
Roger - Ace

Aklıma ilk gelenler. Genle aktarılan güç burada da var bana göre. Naruto'da da One Piece'de de o gücü tabiki çalışarak açığa çıkarman gerekiyor. Yoksa baban Madara olmuş ya da Roger olmuş çiftçi olsan o güç neye yarar.

Ancak Nami'yi ele alırsak Luffy ile eşit çalışsa aynı derecede güçlü olabilir mi ? Hadi Luffy baş karakter Weeble ya da Sanji'yi koy yerine.

Seriyi ilk okuduğum/izlediğim zaman en çok meraklanıp bir an önce açıklanmasını istediğim şey Luffy'nin ailesiydi sanırım. Bu bana özel değildir herhalde.

@Alpamis Bence yanlış düşünüyorsun, yani tabi ki uğraş çaba çok şey ifade eder ama çapın ne kadarsa oraya kadar çıkabilirsin. Bu seride mangaka karakterin çapını soyuyla, kan bağıyla ölçüyor genel olarak.
P.S.: İstisnalar kaideyi bozmaz.
Ama çapın doğduğun kişinin çapıyla direk olarak bağlantılı değil. Bu çap kişinin iradesi ile alakalı. Dof'un babasını gördük. Çok mu savaşçı biriydi? Dof'un iradeyi gördük ama. Yani direk bu konu kişiyle alakalı.

Roger'ın babası çok mu güçlü biriydi acaba? Tanınmış mıydı? Ya da Garp'ın babası? Bence bu konu kişide bitiyor. Luffy'nin hakisi hala daha yeterli değil. Onun ruhu ile alakalı olarak daha da gelişecek.

Zaten cevabı az çok WB'de veriyor. Kan bağları olmasa bile iradeleri birbirine aktarıldı. Burda başka anlamlar da çıkıyor. Ama genel olarak düşüncelerim böyle.
@Sora

Verdiğin örnekler bir şeyi açıklıpa kavuşturmuyor ama. Yani sırf o aileden geliyor diye üstünmüş gibi doğmuyor. Babası güçlüyse oğlundan da güçlü olması beklenir. Bu normal.

Sen şimdi WB'nin babasının kesinlikle çok güçlü dünyayı sarsmış biri olarak çıkacağını düşünüyor musun? WB normal bir hayat sürmüş bir adamın oğlu olamaz mı ya da Roger?

Dof'un babasını gördük? Rosinante'yi de gördük. Aynı zamanda babası normal biri olan Sabo'nun da küçüklüğünde Ace ile denk olduklarını gördük.

Ace'in babası Roger, Sabo'nun babası ise önemsiz biri. Ama güç olarak çoğu kişi Sabo'yu önde görüyordur. Demek istediğimi anlatabildim mi?

Son düzenleme:
@Alpamis Babasında o potansiyelin olması yeterli. Bence bu tarz serilerin mantıklarını ele alırsak durum bu . Dof'un babası çalışmamış potansiyel çöpe gitmiş Dof çalışmış açığa çıkmış benim açımdan. Zaten Kutsal Ejderler bi savaştan galip çıktıklarına göre ataları güçlü kimseler olsa gerek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık