Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Karakter olarak evet. İkisi de sıradışı hatta Kaido sanki manik depresif gibi. Benim kastettiğim görünüş. Kaido, tipik güçlü adam profili çiziyor, hem görünüş hem de giriş itibariyle. Bigmom ise sıradışı kalıyor: götü göbeği büyütmüş biri olarak karşımızda.
Kaido gerçekte olsa; ha bire fiziğinin fotosunu instagrama koyan, ''bunda şu kadar protein-kalori var'' diyen biri olacaktı.
BigMom öyle değil. Sigara böreklerini, sarmaları getiren; mahallenin son havadislerini gün malzemesi olarak kullanan, gürültü yaptığında tatlı dille uyarır gibi yapıp içten içe beddua okuyan 'minnoş' teyze. O halktan biri, içimizden biri, Bigmom o.

Ciddi kısım şu: Serideki karakterlerin sevilme grafikleri çıkarılsa; 'cool' , güçlü, cesur olanlar ön plandadır. Bu sanırım insanların lider olarak gördükleri kişileri takip etme nedenleri de olabilir. Mesela Usoop'u kaç kişi sever? Bigmom'ı bu yüzden sevdim, farklı. Ancak gönül isterdi, görünüş itibari ile de çekici yapılmış olmasını. Böyle bir mevkide bulunan karakterin sahip olduğu görüntüden dolayı taraftar kitlesinin çok az olduğuna hatta kendi tayfasıyla bu konuda oylama açılsa Katakuri'nin ezip geçeceğine inanıyorum. Seride zaten dört başı mamur(ya da yakın)tipleme çok. Katakuri, Shanks, Mihawk, Zoro, Sanji, Amiraller(eski yeni veya o seviyede olanlar).... Hepsinin ortak noktaları iyi çizilmiş olmalarının yanında savaş zamanında epik rol üstlenmeleri. Bu koca seride böyle bir kadın karakter yok. Bu yüzden Bigmom'ın tipine itiraz etsemde o görünüşünü sevdim. Ama keşke şöyle güçlü bir kadın profili olan bir karakter olsa. Diğerleri gibi cool, güçlü bir kadın karakter gerekiyor. En azından insanların fanlığını kazanacak biri. Robin benim için buna yakın bir yerde lakin tayfanın gitgide gerisine düşüyor. Herkese şapur şupur kadınlara gelince yarabbi şükür.

Yazdıklarım sadece sana itafen değildir. Senin sorduğuna başta cevap verdim. Bu biraz seri hakkındaki düşüncemdi.
Yazdıklarım kimseyle ilgili değildir. Sadece var olduğunu düşündüğüm bir meseledir.
Korsan Imparatoriçe Boa Hancock :)

Mangaka işi bilmiyor, Marco yerine Hancock tekme atacaktı Aokijiye kadını çerçöple eşleştirdi.

Ben Shanks'ın tayfasını çözemedim ya. Yasopp zaten keskin nişancı. Sağ kol olarak gördüğümüz Beckman desen o da hep silahla çizildi. Roo'nun da tabancalı bir sahnesi var. Bu adamlar haki+tabanca konusunda bir bug/açık mı buldu nedir? :oleyo:

Ben Shanks'ın tayfasını çözemedim ya. Yasopp zaten keskin nişancı. Sağ kol olarak gördüğümüz Beckman desen o da hep silahla çizildi. Roo'nun da tabancalı bir sahnesi var. Bu adamlar haki+tabanca konusunda bir bug/açık mı buldu nedir? :oleyo:
Hakiki korsan tayfası dediğin öyle olur zaten. Silah ve kılıç, tamamdır. Diğerleri saçma sapan güçler almış evcilik oynuyorlar işte. Reis öyle mi...

Shanks'ın tayfa full beden kokayla 10 gün dövüşecek kadar hakisi olan elemanlardan oluşuyorsa şaşırmam.Alayı zenci gibi dolaşıcak ortamda.

Hakiki korsan tayfası dediğin öyle olur zaten. Silah ve kılıç, tamamdır. Diğerleri saçma sapan güçler almış evcilik oynuyorlar işte. Reis öyle mi...
Katılıyorum. İlk bölümde Shanks'ın tayfasının verdiği korsan havasını başka hiçbir tayfada göremedik.

Shanks'ın tayfa full beden kokayla 10 gün dövüşecek kadar hakisi olan elemanlardan oluşuyorsa şaşırmam.Alayı zenci gibi dolaşıcak ortamda.
Bana da öye geliyor. Meyve yeteneğinden ziyade haki ile öne çıkacaklar diye düşünüyorum.

shanksin tayfası nedense meyvesiz bir tayfa gibi cıkacak hissi veriyor bana. Shanks'den herkez en yüksek haki cıkacagı konusunda birşeyler beklemiştir. Tayfasının da haki konusunda üstün oldugunu ve meyve kullanan sayısının cok az oldugunu düşünüyorum. e.oda bu yavaslıkta giderse belki 500 bölüm sonra görürüz :D

Bu aslında meyveye bağımlı olmadıklarını gösterir. Meyvesi olmayan mecbur ya silah yada kılıca sarılacak :D. Şu an meyvesi olmayıp da silah kullanmayan çok az karakter var hatta şu an sadece aklıma sanji geliyor:). Sabo bile boru kullanıyordu meyvesiz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık