Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Spoiler Konusu 2

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şöyle bir inceleyecek olursak, Kaido tarafı;

BM, KAIDO
ve diğer güçlü korsanlar, uzun uzun anlatmaya gerek yok.

Sizce bu adamlar, ne için bir araya geldiler? Bu kadar büyük bir güç, ne için toplanır, amaçları nedir? Daha da önemlisi, Kaido bu kadar gücü toplamakla neyi elde etmek istiyor, bunca ortaya toplanılan güç niçin? İki büyük imparator, denizin en güçlü dört korsanından ikisi, niçin bir araya geldiler ki? Bm'ın bahsettiği "ikimizin de ortak gayeleri var" aslında nedir? Hepsini önümüzdeki 30 bölümde göreceğiz muhtemelen ama bu senaryo yaklaşık 400 bölümlük bir senaryo. NW'a girildiği andan beri bu senaryoyu okuyoruz ve nihayete ermek üzere. Peki bu senaryonun baş aktörleri, Kaido ve BM, bu senaryo'da sadece indirilmek amacıyla mı tasarlandılar? Yıllar evvel Xebec'in indirildiği gibi Kaido da indirilip tarih tekerrür mü edecek, bu mudur 400 bölümlük senaryo? Bence bu değildir. Aslında bu iki imparatorun indirilmesi 400 bölüme değer lâkin tek gaye de bu olamaz diye düşünüyorum. İşin aslının farklı olduğunu düşünüyorum, Kaido Xebec'in tayfasındaydı, çünkü ezilmişti! BM gibi veya WB veyahutta Şiki gibi! Bu adamların tek ortak noktası ezilmiş olmaları, dünyanın sillesini yemişler. Wb aciz ve fakir bir çocuk, Bm da yetim, Kaido muhtemelen yetim bırakıldı, Şiki'yi bilemiyorum. Bu adamların hepsinin ortak düşmanı WG. Hepsi bu hükümetten tokadı yedi, pekala amaçları bu tokadı geri iade etmek olabilir. Peki Luffy bu durumda ne yapacak? Yıllar evvel Roger'in yaptığı gibi Kaido'yu bitirip Wg'ya yardım mı edecek? Belki aralarında bir orta yol bulabilirler diye düşünüyorum ama şöyle bir göz atacak olursak, aslında Oda bunu asla istemez. Gerek Oden FB'si olsun, gerek 400 bölümlük senaryo olsun, "Kaido = pis korsan" kafasıylan çizim yaptığı için, pis korsanlar ölmeli kafasıyla Kaido'yu indirtecek muhtemelen. Eğer böyle olursa Wg'in işine gelir, bu yüzden bu senaryoyu desteklemiyorum, Luffy ve ittifakı dolaylı yoldan Wg'in ekmeğine yağ sürmüş olacaklar. Umarım tarih farklı bir şekilde tekerrür eder.

Sadece canın sıkıldı diye tüm dünyayı sallayacak bir motivasyon elde etmezsin. Canın sıkılıyor ve "dünyayı yok edecem uleyn!" diye olaylara atlıyorsun, bence anlamsız.
Bakmış Korsan Kral olamıyor, adam toplayıp yıkım getirme derdinde. Çocukluğu işlenince görürüz ama ben spesifik bi mevzu beklemiyorum Kaido'dan. Dediğin gibi Xebec acımasız biriydi muhtemelen, yoksa Kaido Roger ve Wb'den bahsettiğinde Xebec'i de söylerdi. Karakter olarak Xebec çizgisine aittir ama Xebec daha motivasyonlu ve amaçlıdır. Bu yüzden Xebec davası Teach'le işlenecek.
Yamatonun evleneceği kişi pudding olmaz çünkü pudding bigmom için önemsiz biri. Germanın değersiz çocuğuyla bigmomın değersiz çocuğu evlendirilecekti.
Burada ise bildiğimiz kadarıyla kaidonun tek çocuğu ve değerli biri. Bundan dolayı değerli bir kızla evlenmeli charlotte ailesinden. Smoothieyi de kaybetmek istemez big mom. Acaba kim olacak?

Bakmış Korsan Kral olamıyor, adam toplayıp yıkım getirme derdinde. Çocukluğu işlenince görürüz ama ben spesifik bi mevzu beklemiyorum Kaido'dan. Dediğin gibi Xebec acımasız biriydi muhtemelen, yoksa Kaido Roger ve Wb'den bahsettiğinde Xebec'i de söylerdi. Karakter olarak Xebec çizgisine aittir ama Xebec daha motivasyonlu ve amaçlıdır. Bu yüzden Xebec davası Teach'le işlenecek.

Benim de aklıma bu geldi de big mom için değerli mi sorusuna cevap vermiyor yine de. Meyvesi de tereyağdı herhalde. Meyvede meymenet yok daha.

Luffy'i bıraktğımız yer hiç öyle birilerini kavgaya girmesin diye ikna edebileceği bir yer değildi aksine birilerinin Luffy'i kavgaya girmemesi için ikna etmesi gerekiyordu :bilmem:

Haklı olabilirsin, Xebec mevzusunu Tiç'e kitleyebilir. Kaido yine de Xebec'in gayesinin taraftarıdır, belki bu vesileyle Tiç'in taraftarı olur, onunla ittifak kurar falan.

Ayrıca malum resme yorum;

Bu kadar boynuzdan sonra BM'ın Kaido'yu boynuzlayabileceğini düşünmeye başladım :D Belki tam tersi olur, hadi bakalım :hmm:

@Gandalf Smoothie ve Puding'den sonra işlevsel olarak Amande ve Galette işlendi en çok. Göze batanlardan biriydi yani.

@Kaidou Bir de Kaido'nun ağzına dolanmış "Kral" lafı var. Ne diyordu Luffy'e, Ne tür bir kral olacaksın, velet. Kral hakiyi kullandıklarında da başka krala ihtiyacımız yok diyordu sanırım. Ben Mom, Kaido ve Wb, Xebec'e saygı duyuyorlar mıydı onu merak ediyorum.

@RedTeroR Luffy kral hakiyle onları bayıltıp geçmiştir yau :p

Kral haki öyle bahçe hortumu gibi istediğin zaman aç kapa şeklinde çalışmıyordur.Bu kadar erken kral haki açmanın bi eksisi mutlaka vardır

@Gandalf Smoothie ve Puding'den sonra işlevsel olarak Amande ve Galette işlendi en çok. Göze batanlardan biriydi yani.

@Kaidou Bir de Kaido'nun ağzına dolanmış "Kral" lafı var. Ne diyordu Luffy'e, Ne tür bir kral olacaksın, velet. Kral hakiyi kullandıklarında da başka krala ihtiyacımız yok diyordu sanırım. Ben Mom, Kaido ve Wb, Xebec'e saygı duyuyorlar mıydı onu merak ediyorum.

@RedTeroR Luffy kral hakiyle onları bayıltıp geçmiştir yau :p
Şanks Roger'in, Kaido'da Xebec'in miçolarıydı ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık