Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Spoiler Konusu 1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Zoro ile Sanji'nin arasında fark olduğu her zaman gerçek ama bunun çok olmadığı bana göre bariz.Jack'in küçük enişte durumunda kaldığı yerde Queen'in King'e laf edebilmesi bence gayet yakın seviyelerde olduklarını kanıtlar.Ki King'te alttan almıyor o da laf dalaşına giriyor.
Burdan olası bir Zoro/Sanji kıyasına gitmek istemiyorum :) Ama işin ama'ları çok fazla. Queen ve King arasındaki ödül farkı atıyorum 100m olsa bile bunu 2 tane X şahıs arasındaki güç farkı olarak değerlendirmemek gerek. Bunu Yk3-Yk2 arasında yaparsın belki ama konu sağ kol olunca akan sular durur. Korsan kral tayfasında bile Gaban'ın adından başka hicbir şeyini bilmezken ve +920 bölüm şeklini şemalini dahi görmemişken Rayleigh +300 bölüm önce karşımıza çıktı ve kendisinden "efsane" olarak bahsedildi. Serideki yeri ve ağırlığı çok farklıydı. Gaban Ray'in gölgesi kadar bile etki ve ağırlığa sahip biri olmadı. Bunu hemen her tayfada her sağ kol için söyleyebiliriz. Yani şunu demek istemiyorum. Sağ kol kaptanın en sevdiği adam olduğu için yeri ayrıdır. Hayır. Sağ kol, hem yeri hem de gücüyle tayfada ayrı bir yere sahiptir. O yüzden Ray'in efsane olduğunu okurken Gaban'ı 950 bölüm sonra sıradan bir karaktermiş gibi okuyoruz. Bu yüzden King ve Queen çok farklı noktada çıkacaklar güç olarak.

Burdan olası bir Zoro/Sanji kıyasına gitmek istemiyorum :) Ama işin ama'ları çok fazla. Queen ve King arasındaki ödül farkı atıyorum 100m olsa bile bunu 2 tane X şahıs arasındaki güç farkı olarak değerlendirmemek gerek. Bunu Yk3-Yk2 arasında yaparsın belki ama konu sağ kol olunca akan sular durur. Korsan kral tayfasında bile Gaban'ın adından başka hicbir şeyini bilmezken ve +920 bölüm şeklini şemalini dahi görmemişken Rayleigh +300 bölüm önce karşımıza çıktı ve kendisinden "efsane" olarak bahsedildi. Serideki yeri ve ağırlığı çok farklıydı. Gaban Ray'in gölgesi kadar bile etki ve ağırlığa sahip biri olmadı. Bunu hemen her tayfada her sağ kol için söyleyebiliriz. Yani şunu demek istemiyorum. Sağ kol kaptanın en sevdiği adam olduğu için yeri ayrıdır. Hayır. Sağ kol, hem yeri hem de gücüyle tayfada ayrı bir yere sahiptir. O yüzden Ray'in efsane olduğunu okurken Gaban'ı 950 bölüm sonra sıradan bir karaktermiş gibi okuyoruz. Bu yüzden King ve Queen çok farklı noktada çıkacaklar güç olarak.
Oda'nin sag kol fetişi oldugu cok belli zaten. Istinasız hepsi çok havalı. Marco için amiral harcadi lan. Amele sumugu gibi yapistirttı adamları. Ama sağ kollara ne kadar ozeniyirsa, sol kollarıda bir o kadar eziyor. Bknz: queen'in şekli şemali, smoothie'nin donu, gobekli lucky roo...

Zoro ile Sanji'nin arasında fark olduğu her zaman gerçek ama bunun çok olmadığı bana göre bariz.Jack'in küçük enişte durumunda kaldığı yerde Queen'in King'e laf edebilmesi bence gayet yakın seviyelerde olduklarını kanıtlar.Ki King'te alttan almıyor o da laf dalaşına giriyor.
Bence laf dalaşına girmeleri güç dengesi için sağlıklı bir örnek değil. Ona bakarsak Buggy ile Shanks de laf dalaşına giriyorlarmış ama durumları ortada. İş icraate ve itibara gelince işler değişiyor çünkü.
Mesela bu sahnede sürekli kavga ettikleri söyleniyor :D

Bence laf dalaşına girmeleri güç dengesi için sağlıklı bir örnek değil. Ona bakarsak Buggy ile Shanks de laf dalaşına giriyorlarmış ama durumları ortada. İş icraate ve itibara gelince işler değişiyor çünkü.
Mesela bu sahnede sürekli kavga ettikleri söyleniyor :D
İyi de muhtemelen veletken ikisi yakın güçteydi yollarını ayırdıktan sonra Shanks hakiyle beraber sonradan sıçrama yaptı.

İyi de muhtemelen veletken ikisi yakın güçteydi yollarını ayırdıktan sonra Shanks hakiyle beraber sonradan sıçrama yaptı.
Reyiz bunu tam olarak nereden biliyoruz?
Ve Shanks herkese böyle sonradan sıçrama mı yapmış? Yine Merdivenleri hızlımı tırmanmış yani. O zaman helal olsun. Bir anda herkesi geçmiş.

Her tayfada böyle olacak diye bir şey yok yalnız.Shanks'ın tayfasında atıyorum Roo Yasopp'a Queen'in Jack'e yaptığı gibi yapamaz bence.Karakteri falan geçip sadece güç olarak bakarsak.Queen Jack'ten bariz daha güçlü bir eleman iken Roo belki de birazcık daha güçlüdür Yasopp'tan.Sağ kol farklı olmalı diyorsun ama King'i Queen ile beraber tanıtıyor Oda.Bir de Kata'nın tanıtımına bak.Bildiğin diğerlerinden daha farklı seviyede olduğu hem belli oluyor hem belli ediliyor.Diğer tarafta Queen'in ödülü,King'in meyvesi daha önce açıklanıyor.Adamların her olayı kafa kafaya gibi duruyor.Bu Bm tayfasında böyle değil.Muhtemelen hiçbir yonko tayfasında böyle değil Kaido tarafı hariç.Atışmalara olabilir öyle falan diyebilirsin ama King böyle alttan alacak bir tipe gram benzemiyor.Bariz bir şekilde Queen'in bu adama yakın ama daha güçsüz olma durumu var bana kalırsa.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık