Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Genel Dil Öğrenme Platformu

Teşekkür ederim, bir bakayım ona. İngilizce kaynaklara ağırlık veririm diyordum ama bu da faydalı olur belki.
Aslında bölümün izin veriyorsa, dil sorununu aştıktan sonra direkt italya da yüksek lisans ı da düşünebilirdin. Okul ücreti çok düşük, bir de baya burs imkanı var.

Aslında bölümün izin veriyorsa, dil sorununu aştıktan sonra direkt italya da yüksek lisans ı da düşünebilirdin. Okul ücreti çok düşük, bir de baya burs imkanı var.
Evet ben de araştırıyorum şu an imkanları. Bölümüm Türk Edebiyatı, pek izin vermiyor aslında. :d Ama karşılaştırmalı edebiyat veya bölüm dışı bir alandan yapacağım muhtemelen yaparsam, yeterince iyi hazırlanırsam sorun yaşamam o yüzden bölüm konusunda. Önce dil konusunu halletmem gerekiyor tabii.

Evet ben de araştırıyorum şu an imkanları. Bölümüm Türk Edebiyatı, pek izin vermiyor aslında. :d Ama karşılaştırmalı edebiyat veya bölüm dışı bir alandan yapacağım muhtemelen yaparsam, yeterince iyi hazırlanırsam sorun yaşamam o yüzden bölüm konusunda. Önce dil konusunu halletmem gerekiyor tabii.
Almanya da okuyan-yaşayan çok Türk olduğu için bazı üniversitede edebiyat mezunlarıc için yüksek lisans bölümleri var. Yüksek ortalama ve dil isteniyor ama diğer şartlar hakkında bilgim yok. Yani istenenler sağlandığında edebiyat mezunları da yurtdışında yüksek lisans yapıp üniversite de kalabiliyormuş.

Ama italya da böyle bir imkan var mı bilmiyorum.

Almanya da okuyan-yaşayan çok Türk olduğu için bazı üniversitede edebiyat mezunlarıc için yüksek lisans bölümleri var. Yüksek ortalama ve dil isteniyor ama diğer şartlar hakkında bilgim yok. Yani istenenler sağlandığında edebiyat mezunları da yurtdışında yüksek lisans yapıp üniversite de kalabiliyormuş.

Ama italya da böyle bir imkan var mı bilmiyorum.
Almanya'da çok fazla var evet, bazı ülkelerde de Doğu Edebiyatları adı altında geçiyor sanırım. Benim şu an eğitim aldığım tüm akademisyenler yurt dışında yapmış yl ve doktorasını, fazlasıyla mümkün yani. Maddi olarak çok zorluyor şu anki ekonomiden ötürü, burs bulmadıkça imkansız benim için. İtalya'da Türkoloji için bir yl bölümü yok diye biliyorum, hiç denk gelmedim. Benim çalışmak istediğim alan üzerine var ama.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık