Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Geçmişten Bugüne Portgas D. Ace

Ace ve WB'in ölümü Luffy'nin önünü açmak için olmamıştır katılmıyorum bazı kısımlara.
Ace ölmeseydi yaşasaydı Luffy yine kral olurdu. Kral olmanın yolu Ace'i yenmekten geçmiyor, One Piece'i bulmaktan geçiyor. WB ve Ace ölmeseydi %100 Luffy ve Beyazsakal tayfası müttefik olacaktı zaten.

Bu savaşın galibi Teach olmuştur. Teach'in önünü açmak için olmuştur. WB ve Ace ölmeseydi Teach şuan yaşamıyor olurdu. Savaştan bi kaç gün sonra, belkide daha marineford'da ölecekti Teach.

Ace ve WB'nin ölümü sanılananın aksine Luffy'nin kral olmasını zorlaştıracak. Çünkü %100 müttefiği olacak abisi varken şuan %10000 düşmanı olan Teach var. Luffy WB'nin adalarında elini kolunu salla sallaya ilerlerdi ama şimdi Teach ile kapışacak. 2 yonkou müttefiği olacaktı Shanks ve WB ama şimdi sadece Shanks var.

Yani kısa kesmek gerekirse Ace'in ölümü Luffy'nin krallık yolunu açmamıştır aksine dahada zorlaştırmıştır. Herkesi etrafında toplayabilme gücüne sahip, düşmanlarını bile teker teker müttefik yapan Luffy abisi gibi en sağlam müttefiğini kaybetmiştir.

Ace ve WB'in ölümü Luffy'nin önünü açmak için olmamıştır katılmıyorum bazı kısımlara.
Ace ölmeseydi yaşasaydı Luffy yine kral olurdu. Kral olmanın yolu Ace'i yenmekten geçmiyor, One Piece'i bulmaktan geçiyor. WB ve Ace ölmeseydi %100 Luffy ve Beyazsakal tayfası müttefik olacaktı zaten.

Bu savaşın galibi Teach olmuştur. Teach'in önünü açmak için olmuştur. WB ve Ace ölmeseydi Teach şuan yaşamıyor olurdu. Savaştan bi kaç gün sonra, belkide daha marineford'da ölecekti Teach.

Ace ve WB'nin ölümü sanılananın aksine Luffy'nin kral olmasını zorlaştıracak. Çünkü %100 müttefiği olacak abisi varken şuan %10000 düşmanı olan Teach var. Luffy WB'nin adalarında elini kolunu salla sallaya ilerlerdi ama şimdi Teach ile kapışacak. 2 yonkou müttefiği olacaktı Shanks ve WB ama şimdi sadece Shanks var.

Yani kısa kesmek gerekirse Ace'in ölümü Luffy'nin krallık yolunu açmamıştır aksine dahada zorlaştırmıştır. Herkesi etrafında toplayabilme gücüne sahip, düşmanlarını bile teker teker müttefik yapan Luffy abisi gibi en sağlam müttefiğini kaybetmiştir.
Böyle bir düşünceyi ilk kez duyuyorum ama çok farklı ve güzel bir yaklaşm . Şöyle düşündüm de daha mantıklı bile gelebiliyor aslında . Tebrik ediyorum arkadasım gercekten.

Ace ölmeseydi diye birşey yok aslında adam ilk sahnede gösterdi Ace'in olayı Karasakal için harcanmak , Luffy için güçlenmek, Akainu için ortam hazırlamak.

Ace ölecek bir karakterdi , bunun için üssteki 3 sebebin gerçekleşmesine ortam hazırlamadan önce adamı bize sevdirdi , böylece olaylar daha etkili vuracaktı.

Beyazsakal'ı da böylece Luffy'nin önünde çekti 2 adam 2 koz oynadı Shanks Luffy'e ,WB Ace'e ve kazanan Shanks oldu , böylece WB üzerinden E.oda Shanks'a da ortamı hazırladı , belkide WB'in o sözü geçen lider vasfını Shanks'a yükledi.

Ace zaten ölmesi gereken bir karakterdi ölmeseydi Sengoku'nun dedikleri olacaktı ama ufak bir nokta var bence Ace bile biliyor luffy'nin bir gün kendisini geçeceğini , Luffy eninde sonunda Ace'i geçecekti.

Hem Rayleigh hem Shanks yanılılyor olamaz.

Bu animede en büyük strateji uzmanı kim gösterildi? Sengoku.
Sengoku adama Kral olurdun dedikten sonra çıkıp olmazdı Sengoku yanlış biliyor demek tuhaf değil mi :artiz:
Sengoku'yu kimse sallamıyor artık savaştan öncesine döndü adam :hhh:
Not:Geçmişten bugüne Sengoku istiyorum :good:

Öncelikle eskileri hatırlamak iyi oldu, sıkılmadan okudum. Eline sağlık Emre. ^^

Bana göre Ace'in en büyük şanssızlığı, meyve gücü bakımından çok yanlış insanlarla karşılaşmasıydı. Teach'in meyve gücünü daha tam olarak bilmeden bir vs'ye başlamasına rağmen, öyle bir meyveye göre(Yami Yami) gösterilebilecek en iyi performansını gösterdi. Savaştan kaçmama durumu ise Roger'dan ona kalmış bir şey. Bu özelliğin onu Teach ile olan savaşında da, Akainu olan savaşında da epey ciddi durumlara soktuğu bariz bir şey. Biri yakalanıp Marineler'e teslim edilmek, biri ise malum. :/

Ve evet Akainu'nun gazına gelmemesi gerekirdi. Amiral olduğunu bile bile, Magma gibi bir meyvesinin olduğunu bile bile ona saldırmaması gerekirdi. Akainu orada bir şekilde durdurulurdu. Luffy ile Ace zor da olsa kaçabilirdi. En zor olan kısmını geçmişlerdi çünkü. Geriye sadece kaçmak kalıyordu. Yaptığı en büyük hata da buradaydı.. Ama ne kadar yanlış yaptı vs desek de, burada ise biraz da senaryo olaya giriyor. :D

Eğer Ace ile WB ölmeseydi Luffy kral olamaz mıydı, bence olurdu. Hem önünde sonunda Luffy Ace'i geçerdi, hem de müttefik olabilirlerdi, şu anki olduğu gibi. Tek farkı Ace ile WB'nin ölmemesi olurdu. Ama bu şekilde bir duygusallık yaratılamazdı, veya Ace'i şu an olduğu gibi 'Fedakar Abi' konumunda göremezdik. Şu anki gibi sevilen bir karakter olmazdı ve şu anki heyecan olamazdı.. Bu yüzden Ace ölmesi gereken bir karakterdi. Ama yine de ölmemeliydi orası ayrı. :/

Haki'ye hiç değinmemişim. Böyle güçlü bir karakterde H.Haki var iken diğer hakileri hiç kullanmaması da (biliyor mu, biliyorsa da kullanmıyor mu bilmiyorum.) ayrı ilginç.. -cümlem de pek ilginç oldu. -

Bilader bence bu soruyu kendine sorman lazım? WB kaçın dedi, Akainu bilerek Ace'yi kışkırttı o da mal gibi Akainu'ya daldı. Yenemeyeceğini bildiğin rakibe neden dalarsın ki zaten.
Mallık + arsızlık formülü bu hacı.Ulan sen Teach'i yenememişsin adam seni paketleyip marineye vermiş.Bir düşün Akainu'ya ne yapabilirsin ? Ama düşünmedi geberdi gitti.

Adamın kibiri, aklından daha ağır bastı.Ancak şu da var, Ace ve tayfası marineforddan öyle gemiye binip kaçamazlardı.Zira dünde belirtmiştim, adada amiraller,koramiraller,binlerce denizci var.Mümkünatı yok Ace ve Beyazsakal korsanları kaçabilsinler.

Venomemre1907, güzel derleme olmuş eline sağlık.

madolyonun diger yüzünden bakıyorsun ama, serideki en önemli unsuru, teorin için hiçe saymısın.d.nin vasiyeti ve iradesini. wbnin son sözlerini yeniden oku,rogerın bekledigi kişiler kan bagları kesilsede,o ates devam ediyor diyor.kesilen kan bagı ace,devam eden ates luffy.teachi afedersin ama sallayan yok.

teachin görevi d.lerin içindeki karanlıgı oynamak meyvesinide ona göre verdi e.oda,luffye 3 haki verdi,teachede deprem gücü verdi.savasıcaklar, yenicek kişi belli.ama ace gercek bir d. , rogerın gercek oglu,wb ölünce tayfa direk ona kaptan diyecekti,wb bunu söylüyor sözleriyle belli ediyor.

şimdi düz mantık yap,korsanlar kralının oglu var ortada yasıyor ve arkasında wb korsanları var.oda bir d.ama luffy gidiyor one piecei buluyor. ee kk luffy böyle bir sacmalık olamaz.o hazineyi bulmak sembolik önemli olan oraya gidebilecek kadar güclü olmak.ve halkında bunu kabul etmesi.bakın yonko teach diyen halk,rogerıda kendi ilan etmemiş millet korsanlar kralı olarak adletmiş.ace varken sencede bu sürüncemede kalmazmı ?

kücüklüklerinden beri kavga ediyorlar, sen zannediyormusunki ace luffynin emrine girer,adam wbye dalıyor kibirinden.

yani sözün özü; farklı yerden yaklasmıssın ama, teach sadece wbnin koltugu için öne sürülen satranctaki fil.ace ise kklik için yapan roger,büyüten garp ve yetiştiren wbnin veziriydi.sengoku bunu gördü wbyle savas ugruna,acein ölümünü göze aldı.

ne oldu peki acete aradan cıkınca; rogerın ruhu luffye miras kaldı,garp luffyide büyüttü,wb luffyide onayladı,o vezir,ölürken hayalini gercekleştirecegini biliyorum dedi,shanks ve rayleighde bizimkine oynadı artık kkligin sahıda luffy ;)

madolyonun diger yüzünden bakıyorsun ama, serideki en önemli unsuru, teorin için hiçe saymısın.d.nin vasiyeti ve iradesini. wbnin son sözlerini yeniden oku,rogerın bekledigi kişiler kan bagları kesilsede,o ates devam ediyor diyor.kesilen kan bagı ace,devam eden ates luffy.teachi afedersin ama sallayan yok.

teachin görevi d.lerin içindeki karanlıgı oynamakimeyvesinide ona göre verdi,luffy 3 haki verdi,teachede deprem gücü verdi.savasıcaklar yenicek kişi belli.ama ace gercek bir d. rogerın gercek oglu,wb ölünce tayfa direk ona kaptan diyecekti,wb bunu söylüyor sözleriyle belli ediyor.

şimdi düz mantık yap,korsanlar kralının oglu var ortada yasıyor ve arkasından wb korsanları var.oda bir d.ama luffy gidiyor one piecei buluyor ee kk luffy böyle bir sacmalık olamaz.o hazineyi bulmak sembolik önemli olan oraya gidebilecek kadar güclü olmak.

kücüklüklerinden beri kavga ediyorlar sen zannediyormusunki ace luffynin emrine girer,adam wbye dalıyor kibirinden.

yani sözün özü farklı yerden yaklasmıssın ama teach sadece wbnin koltugu için öne sürüler satranctaki fil.ace ise kklik için yapan roger,büyüten garp ve yetiştiren wbnin kklik için veziriydi.

ne oldu rogerın ruhu luffye miras kaldı,garp luffyide büyüttü,wb luffyide onayladı,o vezir,ölürken hayalini gercekleştirecegini biliyorum dedi,shanks ve rayleighde bizimkine oynadı artık kkligin sahıda luffy ;)
Mutlaka haklı olduğun kısımlar var. Ama Ace illa Luffy'nin emrine girecek diye bir olay yok. Örneğin Ace yaşasaydı gücü 80 olsaydı atıyorum Luffy şuan 70 olsaydı bundan 5 yıl sonra bu makas aralığı böyle kacak diye bir olay olamaz-ha olabilirde bu yazara kalmış.

Benim Ace ile ilgili sizlere katıldığım tek nokta Haki konusu. 2 yıl önce bence ODA haki konusunu daha tam oturtamadığı için böyle bir şey oldu. Ama işte bir şekilde o hakiyi vermedi Ace'e ve sırf bu sebepten Luffy elbet onu geçecekti.

Luffy şuan Doflamingo ile kapışacak yüksek ihtimale ile ve sonrasında gidip Kaido'yu alacak. Bunları gözüne kestiren, hepsini indireceğim diyen Luffy için Ace ulaşılmaz bir seviye değil.

Ace her ne kadar Roger'ın öz be öz oğlu olsa bile Roger'a benzeyen Luffy'dir. Bunu ben demiyorum Oda diyor. Dr.Kureha, Ganfall, Shanks, Rayleigh bizzat birebir Roger'a benzettiler. Ace ise babasının en kötü yönünü almış, erkekliğin %99u kaçmaktır ama bu çocuk babası gibi hiç kaçmamış :D Oysa bizim Luffy Smoker'ı gördüğü yerde kaçıyordu :D

Emir altına girme konusuna senin baktığın açıdan bakmıyorum ben, tabi sende haklı olabilirsin bende olabilirim kesin bir karara varamayız. Ace yaşasaydı müttefik olacaktı ki senin de dediğin gibi o tayfanın kaptanı olacaktı. İllaki bir şekilde bu konu bağlanırdı. Ama kesinlikle emin olduğum bir şey varki bu savaş Teach'in önünü açmıştır.

Edit: Ace korsanlar kralı olamazdı, Sadece en güçlü olmak yetmez. Örneğin Shirahoshi olayı, JoyBoy olayı, Rio poneoglyph olayı, diğer antik silahlar vs vs. daha vardır aklıma gelmiyor. Luffy'nin gemisinde Robin var. Ace kral olsa bile kendisinin kralı olurdu. Ama Luffy neredeyse tüm Grand line'ı müttefik yapmış emsalsiz birisi.

Adam hasta , nasıl siz bir şizofrene salağa bak kendine zarar veriyor diyebilir misiniz?
Adam arkasında sevdiği birini bırakamıyor, babasına resmen köpek mualemesi etti Akainu , öyle ardına bakp kendisi için canını veren adama bu kadar hakaret ediliyorken gidemez di, şimdi diyeceksiniz ki madem çok seviyor adamın emeklerini boşa çıkardı felan ama yok işte bakın adam bu bölümü boşa çıkarmadı :
http://www.turkcraft.com/One_Piece/587
7'sinde de 70'in de de bu adamın huyu böyle elinde olan birşey değil.

Ayrıca siz kardeşiniz için kendinizden büyük biriyle dövüşmez misiniz? kaçar mısınız ordan aa bunlar bizden güçlü kaçak hadi diye?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık