Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Gear 5 Nasıl Bir Teknik Olmalı?

Şimdi vücudu şişirir demişsin ama nereyi şişiriyor tam olarak anlamadım. Kaslarını şişiriyorsa G4'ün çakması ve işlevsizi olur. Sert olması imkansız çünkü yeterli şişirmediği için gerilimi az patlak top gibi olur. Dediğin gibi kolunun bir kısmında havayı tutsa ve bunu hareket ettirerek vursa yine yeterli gücü elde edemez. Çünkü kaslar içindeki havayı o kadar hızlı hareket ettiremez ki daha az karmaşık olan kemiklerde bile bunu hızlı yapamıyor. Ve uçma olayı da yalan olur böylece. Hem kas hrm kemik şişirsr bu sefer G4'ten yada daha önce kullandıktan sonra jöle kıvamına geldiği G2+G3'ten ne farkı kalır. Bana işlevsiz bir form gibi göründü.
Vücut kısmını franky seviyesinde düsün g4 benzer ama g4 sabit tutması
icin fazla haki harcamsı gerek bunda o durum yok koll kasalarını vücuduna orantılı sekile şişiriyo gerisi hava.

Vücut kısmını franky seviyesinde düsün g4 benzer ama g4 sabit tutması
icin fazla haki harcamsı gerek bunda o durum yok koll kasalarını vücuduna orantılı sekile şişiriyo gerisi hava.
G4'ü işlevsel yapan şey zaten haki ve vücudu germek. Hakisiz bunları yapmasının bi avantajı yok, ondan bahsediyorum.

G4'ü işlevsel yapan şey zaten haki ve vücudu germek. Hakisiz bunları yapmasının bi avantajı yok, ondan bahsediyorum.

biliyorum haki ile orantılı yıkıcı bir güc de önemli
örnek g2 doffa işlemiyodu cünkü haki ile kaplı olmasına ragmen
güç bakımından eksik kalıyodu.

kör topal

Olmamalı bence. Hatta g4 de olmamalıydı. G2 ile yaptığı vuruşlarla adayı yarsaydı hiç kimse itiraz etmezdi oha güce bak der geçerdik. Yeni tekniğe gerek yoktu bence.
Nasıl uzatıcaktı dövüşü? Mangaka bilerek uzatmak için g4'ü çıkardı zaten.

İnşallah senin düşündüğün şekilde olmaz :D Zaten öyle olmaz çünkü diğer gearlara nazaran orijinal değil.

Bir de artık uyanış gösterildi, herhalde eninde sonunda Luffy de uyandırır bu meyveyi. O yüzden G5 olmasa daha iyi olur çünkü artık cıvımaya başladı. Mesela ben G2 ve G3'ü çok severdim ama G4 biraz hoşuma gitmedi sanki. Hele G3'ün hastasıydım, artık işe yaramadığını görmek beni üzüyor :( İlle G5 çıkacaksa da G4 gibi tipsiz olmasın :D

Gear 5'in tamamen mental bir saldırı yönünde olacağını düşünüyorum.

Ama Gear 2-3-4 gibi hemen geçebileceği değil, ciddi anlamda duygu yoğunluğu, konsantrasyon ve belkide Gear 2'deyken vücudun kendisini ısı ve titreşim konusunda son raddeye getirmesi için süre gerekebilir, yaklaşık bir saat ısındıktan sonra Garp gibi yumruk atabilen kral mesela.

Ama aklımdaki şey tam olarak ne Garp'ın yumruğu ne de o kral gibi Luffy 1 saat antreman yapıp yapacağı bi roketto pistol saldırısı değil.

Luffy Gear 2'ye geçip bu şekilde bekler ve bu esnasında full konsantrasyona ve zamana ihtiyacı vardır. Gear 5 tek kullanımlıktır ve kullandıktan sonra belki de Luffy günler boyunca kendisine gelemeyecektir veya belki de hayatından bi 10 yıl daha kaybedecektir. Gear 5'in özelliği Luffy'nin bütün irade, ruh, haki vs. gücünü belirli bir hedefe vurmasıdır ve bu saldırı karşısında Kaido bile dayanamaz ve yenilir.

Edit: Demek istediğim şeyi biraz daha açmak istedim. Hakinin tam olarak ne olduğunu, nasıl kullanıldığını vs Luffy dahil olmak üzere tam olarak bilmesek de şöyle bir şey düşünüyorum. Luffy'nin 50.000 kişiyi bayılttığı sahneyi düşünelim, Kral Hakisinin bir saniyede bilmemkaç metrekare alana yayılan çok güçlü bir enerji olduğunu ve bu enerjiyi kaldıramayanların bilincini kaybedip bayıldığını düşünüyorum. Luffy kral hakisini kullanmayı öğrenmiş olsa da neticede aslında yaptığı şey köpeğin sadece tasmasını çıkartmak. Yani köpeğin hâlâ tam anlamıyla ona itaatkar olduğu söylenemez. Luffy, haki gücünü somut bir şeymiş gibi yönetmeyi öğrenecek ve 50.000 kişinin bayılmasını sağlayan o etrafa yayılan enerjiyi, tek bir hedefe yönlendirebilecek.

Son düzenleme:
Kodummu oturtmalı Bi teknik olmalı :) teach'in ace attığı ilk yumrukda ace in yüzünün halini herkes hatırlıyor Luffynin de öyle bişi yapması lazım ki amirallere yonkolara bile ilk yumrukda öyle Bi yüz ifadesi bırakmalı bence.

gear 5 e geçmeden önce Luffynin gear 5 diye bağırmayacağı bir gear 5 olursa çok sevinecem... gomu gomu nooo da demesin artık yeter büyüdük artık 29 yaşına geldim Luffy benide düşün benidee!

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık