Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Game of Thrones (2011-2019)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 43 71.7%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 28.3%

• Kullanılan toplam oy
    60
O değilde yeni sezon senaryosu sızmıştı, pek inanmıyordum o kadar saçma olacağına ama bu bölümü izleyince, sızan senaryonun doğru olduğunu düşünmeye başladım. Tavsiyem okumayın :)

Büyük ihtimalle kitapta öyle ama dizide kitaba nazaran Targeryan mitosuna fazla girmediler ve dizi izleyicileri açısından Aegon daha anlamlı ve tanıdık bir isim olurdu. Zaten asıl Aegon'u işlemediler bari isimden yararlanalım dediler sanırım.

Ama bence kitapta Jaehenerys mi olur bilemem ama Aegon kesinlikle olmaz. Neden piç ilan etmiş de olsan da ilk çocuğuna koyduğun ismi diğerine de koyasın? Çok saçma ve böyle ayrıntılara dikkat eder bence.

Birde bana kitapla dizi farklı bitecek gibi geliyor. Hani bir satış stratejisi olarak Martin diziden sonra açıklama yapar olaylar çok daha farklı olabilir diye. Aksi takdirde sonu belli bir eser olması gerekenden çok daha az ilgi görecektir.
Kitabı okumadımda sanırım Rhaegar'ın kitapta Aegon Targaryen diye bir oğlu varmış.Onu dizide göstermediklerinden Jon'la Aegon'u birleştirmişler falan diyorlar.Euron ve Victorian'ı da böyle yapmışlar sanırım.İşte kitapta olupta dizide göstermedikleri karakterlerin isimlerini ya da misyonlarını onlara yakın karakterlere yüklüyorlar.

Bran azor ahai olabilir mi o zaman?

Not: Trolleme değil sen ana karakter falan deyince aklım direkt oraya gitti.
Azor Ahai olacak kişi ana karakter olmak zorunda değil ki. Önemli bir rol sadece.
Bran'a ana karakter demem tamamen şahsi görüşüm. Bütün hikayenin onun etrafında şekillendiğini, en önemli karakterin o olduğunu düşünüyorum.
Yanlış hatırlamıyorsam da George Martin hikayeyi ilk olarak idam seyreden bir çocuk üzerinden oluşturmaya başlamıştı.

@ch3rl0b11n

Sen bilirsin Yusuf, bu Danny ve Jon kardeş mi la :D
Dany, Rhaegar'ın en küçük kardeşi. Jon'un halası oluyor yani.

Gecenlerde burada paylasmistim. Sizdirilanin bu sefer fan yapimi olma ihtimali yuksek deniyor. Umarim oyledir cunku hosuma gitmemisti.

"Diziyi bitiriyoruuuz genşler!" diyorlar resmen.

Kings Landing'de gerilim yerini huzura bırakınca Tyrion'ın ablasını -güya- ikna etmesi sonucu dizi biraz pembe diziye dönmüştü ki Winterfall'de kazan kaynıyordu. Kendimce kalan kötülerin Serçeparmak ve whitewalker'lar olduğunu düşündüm. Game of thrones orada devam ediyordu. Serçeparmak acaba güçlenecek mi, sezon finali diye arya mı ölücek sansa mı noluyor? Yoksa Sansa gibi görünen Arya mı? diye düşünürken çat önceki bölümlerde yapmış olduğu hata sonucu (Bran'e hançeri vermesi...) ölen bir littlefinger ağabeyimiz var.

Kendimce kötü buldum bölümü. O duvar büyülüydü. Evet ejder ile açtılar diyelim, ejder olmasa geçemeyecek miydiler yani? 7 sezon güneye boşuna mı ilerlemiş olacaklardı ejderleri olmasa? Pek kavrayamadım.

Ayrıca Bran'in sahnesinin ilk başı. Sam odaya giriyor. Bran kendini tanıtıyor."Ben geçmişi bilen günümüzü de bilen gelecek hakkında da vision gören üc gözlü kuzgunum." diyor. Sam şaşırıyor ve sonra Bran şöyle bir şey diyor. "buraya niye geldin?" Yok artık! Hani kinaye mi yaptılaaaar anlam veremedim.

Efekt olarak da uzun süre sonra beğenmediğim bir şey vardı. Ölülerin komutanı olan laz burunlu amca ejderin üstündeyken yakın çekimli olan sahneleri gerçekçi gelmedi bana.

Toplantı salonuna gidene kadar 30dk geçti. Uzun süredir karşılaşmayan arkadaşlar sürekli konuştu. Toplantı salonuna girerken Tazı dedi ki "bu sandığa dokunanı ..." Sonra sandık yer altından çıktı... E sen normal bir yoldan geliyordun sandığı bıraktın gittin. Sonra geri dönüp onu yer altında koyup oradan mı çıkardın? Ayrıca sen gemide sadece "tık" yaptığında o sandığa ölü kudurmuştu. Aksiyon için 10sn ses etmedi "yaratık". Vay be!

Neyse,

Cercei'nin yaptığı akıl oyunu hoşuma giden kısımdı.
Bran'in Jon'u bizlere taktim ettiği sahneler ve sözler iyiydi.
Müzikleri çok sevdim.

Öyle işte.

Bana olur yol göster @ch3rl0b11n

Cersei aşkım yine çakalliklar peşinde.Jamie sığırı da Ned Starka özenmiş.Kendini adam sanıp söz verdim felan çekiyor.

Jon Ejdere bindi sonunda :fool:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık