Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Game of Thrones (2011-2019)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 43 71.7%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 28.3%

• Kullanılan toplam oy
    60
Yüzüğü kartallarla Hüküm Dağı'na attıklarında hikaye benim için tamamen bitmişti. Yıllardır izliyorum kalanını da izleyim bari dedim. Adamlar çıkan her bölümde beni dumur etmeyi başardı.

Bu adamlar on yıldır bu işle uğraşıyor. 10 yıl. Koskoca on yıl. Bir insan gerizekalı olsa bile, kuş beyinli olsa bile yönetmenliği-senaristliği bu süre zarfında sıfırdan öğrenir. Ancak bu iş, iyi yönetmenlik-iyi senaristliğin ötesinde bir mevzu aslında. Bunun arkasında çok farklı insan duyguları, psikolojisi var. Bu kadar kötü olmak mümkün değil. Bir insan on yıl bu işle uğraşıyorsa bir takım şeylere saygısı olur, en azından onlar için bir şeyler yapmaya çabalar. Hadi diyelim izleyiciye saygınız yok. İnsanın on yıldır beraber çalıştığı oyunculara, ekibe saygısı olur. Sette yaşadığı onca şeye, anılarına saygısı olur. Uyarlanan esere, eserin yazarına saygısı olur. Yıllardır verdiği emeğe saygısı olur. İnsanın kendisine saygısı olur yahu! Bu işin bu kadar kötü olması kesinlikle bilinçli yapılan bir şey. Ne idi bu adamları bu kadar kötü olmaya iten? Açgözlülük mü, ilk sezonlarda yakalanan başarının verdiği yüksek haz mı? Ne idi bilmiyorum ama şuradan psikologlara felan tez yazacak malzeme çıkar belki de.

Bitti de kurtulduk.

Öncelikle konunun başlığına sevgilerimi sunuyorum.

Seriye konu olan karaktere yazdığınız sonu ..keyim ben sizin gençler. Jon'un haline içim gitti umarım kitapta bambaşka bir hikaye bambaşka bir kurgu okuruz. Game of thrones mu izledim hd gerçek kesitmi belli değil bu ne yavanlıktır bu ne oldu bittiye getirmektir arkadaş lanet gelsin. O kitaplar çıkacak aga

Ulan o değil Drogon da ırgat gibi hepsin senin yüzündeen diye bağırıp tahtı yaktı Jon dururken adgadhahah. Ya da al buna oturmu çekti orada anlamadım. Kitaplarda bu ejderhalar için insanlardan daha zeki falan diyorlarmış, son bölüm onu gösterdiler herhalde.

yalnız bran resmen “game of thrones” un en iyi oyuncusu çıkacak galiba. En doğru zamanda sam’i jona yollayıp jon ve dany’nin arasını bozması, bu sayede deny’nin delirmesi ve jon’un dany’i öldürüp duvara gitmesi bran’in taht için en büyük 2 rakibini ortadan kaldırıyor. Dördüncü sezondaki förüşlere bakarsak biliyor da o kl’deki ejderha sahnesini falan.Biz NK’yi yenecek derken çocuk politika uzmanı çıktı. Varys, baelish yıllarını verirken çocuk tek hamlede alıyor tahtı.

Taht için plan yapmışsa ben mutlu olurum. :D
İstemeden kral olursa beğenmem.

Bak bilerek yapmış:D çocuk taht için geldim diyor resmen. Millet o kadar öldü bu çocuk night king’i yenecek diye. Velet NK’ye bakış atmaktan başka bişey yapmadı. Gitti gücünü taht için kullandı.

8 sezon boyunca kardeşlerini dikizlemekten başka bi halt yapmayan bi ergen tahtın başına geçti ya lan. Bide bunun için buraya geldim demesi yok mu hele. :D

Tuvalette ekmek yemişler yine bu senaristler.

Jon iyiki kral olmadı. Kral olmaz o adamdan hamuru yok ama kral adam. Ned Stark niye Robert zamanında kazandıktan sonra herhangi hırsı olmamışsa Jon da öyle. Bunca zaman boyunca tahta geçme imkanı vardı, isteseydi eğer. Zaten bir amacı gerçekleştirirken yaşananlar gerçekleşmesine kıyasla daha değerlidir. Bu da böyle; tahtı ele geçirmişler ve olası mevki sahiplerinin hepsi bizim elemanlar. Jon’un kardeş kral olmuş. Düşmanlar yenildi, amaçlar gerçekleştirildi tahta kim oturmuş çok önemli değil. Yani sonuç olarak beğendim ben ama gelişme olarak çok yavan oldu yine, son sezonun her bölümünde olduğu gibi. Nerde bu insanlar sanırsın 15 kişi kalmış bu dünyada. Jon gelmiş Branın önünde eğiliyor sen kimsin it, seste çıkarmıyor abi kalk demiyor. Yanarım yanarım bu Jon’a köpek çektiklerine. Bu hayatta alttan almayacaksın işte kullanıyorlar. Konsey güzel olmuş sahneyi beğendim, bunca zamandır biryerlere gelmeye çalıştılar geldiklerinde de gırgıra vurdular :D. Jon Dany’i öldürürken iyi oynadı, hissettirebildi bu sefer.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık