Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Game of Thrones (2011-2019)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 43 71.7%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 28.3%

• Kullanılan toplam oy
    60
8 sezondur dizinin ilk bölümünden beri yaşayan kaç karakter var?

Stark 4’lüsü, dany ve lannister 3’lüsü geliyor benim aklıma. Başka birileri varsa da çok önemsiz karakterlerdir.

Durum böyle olunca insan büyük bi rol bekliyor. Adam’ın arc’ı çok uzundu. Ben cercei’yi öldürüp kahraman olsun demiyorum illa ama önemli bişey yapmalıydı bence. En azından o boş kitap sayfasına bişey eklenmeliydi. Zaten cercei’yi jaimie öldürmese dany öldürür bişey değişmezdi. Karnında doğmamış çocuğu varken öldürse zaten kötü bi adam olmuş olurdu bence.

Sızan senaryo doğruysa üstteki 7 karakter arasında en boş olan kişi jaimie. Sansa kuzeyi yönetecek muhtemelen. Brann kral olacak deniyor. Arya NK’yi öldürdü. Jon ve dany zaten ana karakter sayılırlar. Cercei villain. Jaimie ne peki? Jaimie bişey yapsaydı otomatik olarak tyrion da bi işe yaramış olacaktı. 2 karakter harcandı.

Brienne’le banyodaki konuşmasına bakarsak şehirdeki sivilleri önemsemiş. Mad king’den bahsederken normal konuşamıyor bile psikolojisi etkilenmiş “burn them all” lafından. Adamdan ne kadar nefret ettiği belli. O ordu 500.000 kişiyi kesmezdi. Jaimie’nin kendisi qyburn’e söylemişti zaten. Qyburn “hayatında kaç kişi öldürdün kaç kişi kurtardın” dediğinde jaimie “kaç kişi öldürdüm bilmiyorum. Yarım milyon kurtardım” demişti.

Ama bu bölüm ilk sezondaki “dünyada sadece ikimiz kalana kadar herkesi öldürürüm” diyen jaimie geri döndü birden. Adam kendi ağzıyla bran’e “ben artık o kişi değilim” demedi mi?

Brienne’e saydığı şeylerden bran’i itmek dışındaki hiçbirşeyi kitapta yapmadı. Kuzenini öldürmedi, edmure’u catlyn’e verdiği sözden dolayı tehdit etti ve ciddi değildi. Adamın tek günahı bran’i itmek.

%99 kitapta aynısı olmayacak. Çünkü sevmiyor artık kadını kitapta. Ben de illa aynı olsun demiyorum. En sonda sarılarak ölmeleri güzeldi ben cercei’ye bile acıdım. Ama dany şehri yakmadan önce o zilin çalmasında jaimie’nin rolü olsa fena mı olurdu? Tamam geçen sefer babası için kralı öldürmüşken şehri de kurtarmış olsun. Bu sefer cercei için o zili çalıp bi yandan şehri kurtarmış olurdu. Ama dany yine yakardı tabi o ayrı.

Adamlar yine bi kral öldürterek 8 sezonun emeğini vermiş gibi yapmışlar. Onlar da farkında 8 yıllık karakter böyle vasıfsız bi şekilde ölmemeli. Euron o gemilerle beraber ölebilirdi ama jaimie’ye sakladılar niyeyse. Ben de diyorum ki euron boş bi adamdı zaten dizide. Jaimie’ye yakışmadı. Sakat haliyle kitaptaki dark lord euron’u öldürse ayakta alkışlarım.
Kitaplardaki belki en boş karakter Euron'dur, öyle zorlama bir kişilik ki yok şunu da yapmış olsun, buna da geçirmiş olsun, falanca psikopatlıktan ve piçlikten de geri kalmasın aha taa şuralara kadar da gitmiş olsun falan filan. Diğer karakterlerle uzaktan yakından alakası yok ama tabi ağırlığı dizidekinden çok fazla. Aslında söylemek istediğim şey Jaime'nin arc'ı olmasından ziyade arc'ı olmayabilir demek. Zaten bu adamların yada kadınların buraya kadar gelmeleri bile çok saçma. Çünkü çok gereksiz şeylerden kurtuluyorlardı ve elleri güçlensin yada bir şekilde başarılı olsunlar diye çok saçma planların başarılarını yiyorlardı.

Bak biri Oberyn demiş mesela, adamın yaptığı tek bir hata neye mal oldu gördük, ama Tyrion hala etrafta dolanıyor, Arya gene ölmedi, Jamie ikinci bir Arya oldu mübarek o kadar bıçaklanmaya rağmen, çöküntü olmasa kaçıp güzel güzel kurtulacaktı.

Seri piç edildiyse bunun bence iki sebebi var birincisi dizinin ilk yarısında çok fazla karakter, çok ucuza harcandı ve artık elde stok tükendi, ikincisi dizinin ikinci yarısında defalarca harcanması gereken karakterler bir şekilde kurtuldular. Sonuçta her senaryo başka bir zorlamayı getiriyor ve elimizde bu kalıyor.

Haa yazanlar nasıl yazmışlardır diye soracak olursan Jaime'nin Cercei'yi öldürmesi beklendiğinden, işin bıçaklama sahnesini atlatıp direk duygusala bağlamışlar :bilmem:

Olum ateş böyle bişi değil lan. Ateşle duvar patlamaz yani. Hayvan ejder değilde otomatik bomba atar sanki.

Ama yalan yok görsel olarak baya iyi bölümdü. Yeşilli kırmızılı ateşler görmek sardı.

Hikayesel olarak çöp. Tahta Jon geçsin diye baya bokunu çıkarmışlar.
Sızdırılmış senaryosu var bir bak her şey doğru çıktı sjkddkdk

Diğer iki ejderha tek yedi dragon ağzından güdümlü nükleer bomba atıyor ben bunu anladım bu bölümden küfür etmeyelim görsel anlamda güzeldi bence artık hikaye beklememek lazım efsane oldu dizi hayırlı olsun ama muhteşem giden hikaye ve senaryoyu son sezonda katlederek :D

Jon’un saklandığı kayayı yıkamayan viserion’un ezikliğine ne demeli? Drogon nükleer silah çıktı mübarek.

Jon ve Tyrion'un göremediğini çoğu kişinin itici bulduğu Sansa çok önceden gördü ve Varys'de gördü ama geç kaldılar.Kanında gizli olan delilik geni ortaya çıktı ve sırf insanlar onu sevdikleri için kabul etmeyecekler onu kabul etmeleri için korkmaları gerektiği gibi bir fikirle yola çıkarak Adolf hitlere bağladı soykırım yaptı.Tahminim olanlardan sonra olayları birebir yaşadığı için Arya bitirecektir Dani'yi Arya'yı Cercei'yi öldüremeyeceği halde boşuna getirmedi şehire senarist o yıkımı yanan insanları en yakın yerden görüp Dani'nin ölmesi gerektiğine inanması için oradaydı. Ya jon ya arya diye düşündüm ama Jon yapamaz(erkeklerde uçkur devreye girince beyin iptal oluyor duygusal yaklaşır) gibime geliyor iş Arya'ya bakıyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık