Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Game of Thrones (2011-2019)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 43 71.7%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 28.3%

• Kullanılan toplam oy
    60
Yok, birader. Night King'in ölüm sahnesine baktıkça, sahnenin saçmalığı daha da göze batıyor. Bu adam kendine atılan oku havada yakalayan birisi, ama gözünün önünde yavaş yavaş düşen bıçağa tepki vermiyor.
Nk nin ölümü ile ilgili mantıklı bir şeyler arayıp da kendini yorma. Tamamen saçmalığın daniskasi bir son yaptilar Nk ye.

Hafi söyle bir sey olsa tamam derim. O agacin altina 50 kisi baskin yapsalardi da arada karambolden oldurselerdi, yerdim biraz ama tribakit (ateski tas atar) ile Arya yi fırlatıp da Nk yi oldurmelerini yiyemiyorum maalesef.

Got bu işte Ned Stark ölünce aynen şuan sen nasıl düşünüyorsan ben de öyle düşünüyordum ama öldü gitti adam. Bilmem kaç bölüm kahramanı hazırlamışlar vesaire ama o kahraman savaşın içinde kaybolup gitti diğer kahramanlar gibi. Doğru düzgün savaşta plan bile yoktu ama biz Gandalf'ın tek başına kocaman bir savaş yönettiğini görüyorduk. Aragorn savaş zamanı surların tepesini boş bırakmıyordu, Eomer mal gibi dalış yapmıyordu atlılarıyla vesaire. Gerçi fillere dalmaları saçmaydı ama neyse. Dediğim gibi senin istediğin olaylar şuankinden daha klişeydi ve iyiki de gerçekleşmedi bence. Bu şekilde gerilimi doruklara çıkarıp sonra rahatlatmaları daha iyi oldu ve biraz önce paylaşılan videodaki reaksiyona da bakarsan ne kadar başarılı olduklarını anlarsın. Hatta ona benzer onlarca video bulabilirsin hemen hemen her tepki veren aynı etkide tabi bizim her şeyi bilen tayfa hariç xD
Ben zaten o insanları da anlamadım.Azıcık şu evrene hakim olan bir insan(bende çok hakim değilim) bölümün sıkıntılarını nasıl görmez bilmiyorum.Bak sana sorayım.Gerçi vericeğin cevaplar az çok belli de yine de sorayım.

NK-akgezen gibi konular varken hikayeyi Cersei-Euron üstünden yürütmek cidden mantıklı mı ? Bu kadar abartılan akgezen konusunun 1 bölümde halledilmesi normal mi ? Arya konusunu sormama zaten gerek yok cevabını vermiştin.

Night king kitaplarda yok bile. “Night’s king” adında dizidekinden alakasız bi karakter var. Martin’in dediği gibi asıl sonu değiştirmeyip sadece yan karakterleri değiştireceklerse çabuk bitmesi lazımdı ölüler ordusunun. Ama bu kadar saçma bi şekilde değil tabi.

Ben zaten o insanları da anlamadım.Azıcık şu evrene hakim olan bir insan(bende çok hakim değilim) bölümün sıkıntılarını nasıl görmez bilmiyorum.Bak sana sorayım.Gerçi vericeğin cevaplar az çok belli de yine de sorayım.

NK-akgezen gibi konular varken hikayeyi Cersei-Euron üstünden yürütmek cidden mantıklı mı ? Bu kadar abartılan akgezen konusunun 1 bölümde halledilmesi normal mi ? Arya konusunu sormama zaten gerek yok cevabını vermiştin.
Hikaye akgezenlerle başladı aslında onlarla bitmeliydi bana kalsa Lannister ve Cercei olayı çok önceden halledilmeliydi ama öyle olmadı, Lannisterlerin mübaret Luffy gibi plot armorları var ölmüyorlar geçen sezon Jamie'nin nasıl kurtulup durduğunu gördük. Soruna gelecek olursam ben NK'yi sona saklardım, Cercei zaten gereksiz bir karakter bir gücü yada zekası yok. Bu kadar ilerlemesi ve herkesi bir alana toplayıp patlatması falan şu bölümden bile daha saçma mantık hatalarıyla doluydu :bilmem:

Bölüm duygu açısından bence güzeldi. Lekesiz liderin savaşta psikolojisi, sansanın tyrion'a attığı "sıçtık" bakışı falan savaş atmosferini vermişler cidden. Ejderhaların kapışmaları ve bulutların üstü wallpaperlık sahnelerdi. Eksileri mantık hataları fazla oldu ki çoğu hayvan gibi güçlü karakterlerde bu hatalar olabiliyor. NK adam yenilmez diye gösterildi hep yaptığı hareketler vesaire ama ölmesi lazımdı ve öldürdüler, kötü öldü. Keşke bran salağı aklına girip 1-2 sn dondursaydı falan daha hoş ve mantıklı olurdu mal mal baktı sadece. Madem ters köşe yapıcan NK alsın gitsin oraları yok olsun herkes efsane sezon olsun. Kötü kısımları vardı ama iyi kısımları da vardı bölümün 7.5/10 .

Hikaye akgezenlerle başladı aslında onlarla bitmeliydi bana kalsa Lannister ve Cercei olayı çok önceden halledilmeliydi ama öyle olmadı, Lannisterlerin mübaret Luffy gibi plot armorları var ölmüyorlar geçen sezon Jamie'nin nasıl kurtulup durduğunu gördük. Soruna gelecek olursam ben NK'yi sona saklardım, Cercei zaten gereksiz bir karakter bir gücü yada zekası yok. Bu kadar ilerlemesi ve herkesi bir alana toplayıp patlatması falan şu bölümden bile daha saçma mantık hatalarıyla doluydu :bilmem:
Olum sende şunları deyip bölümü nasıl beğeniyorsun anlamıyorum ha.:/

Funduska

Bölüme süper diyen arkadaşlara bir sorum var. Nefesi ile efsunlu, tılsımlı, büyülü vs. Sur'u yerle bir eden buz ejderhası, Jon'un arkasına sakladığı kıytırık bir duvarı nasıl yok edemedi? Açıklaması olan varsa, dinlerim.
İki durum arasındaki tek fark üzerinde Night King olmaması,buna göre efsun,büyü ve patlama etkilerini Night King sağlıyordu denilebilir,başka mantıklı bir açıklaması yok.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık