Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Game of Thrones (2011-2019)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 43 71.7%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 28.3%

• Kullanılan toplam oy
    60
Yav yapmayın, stannis in ne başarısı var? Madem o kadar adaletliydi neden Kral Şehrinden kaçtı, zinayı bilmesine rağmen abisine ifşa etmedi. Gidip ejderha kayasında adam toplamaya çalıştı. Ayrıca şu kısmı unutmamak lazım Baratheon, Stark, Arryn ler tahtı asıl sahiplerinden çaldılar. Sadece MadKing'i tahttan indirip yerine oğlunu geçirebilirlerdi. Osmanlı'da öyle olmuştur. Padişah tahttan indirilmiştir ama yerine o soydan birisi gelmiştir. Yani aslında Stannis hiçbir zaman tahtın haklı sahibi olmadı. Kardeşini kara büyüyle öldürten bir adamdan bahsediyoruz.

1500 adamla yabanılları almak başarı mı ? Heriflerin zırhı bile yok kemikten zırh yapıyorlar, silahları bile yok doğru düzgün. Ordu disiplinine sahip değiller. Bir orduda en önemli şey ordunun verilen emirlere uyabilmesi ve saflarını düzende tutabilmesidir. Bu olmazsa ordu denilemez olsa olsa insan kalabalığıdır. En son Jon'un önerileriyle biraz adam toplayıp ordusunu 3 katına çıkardı ama gene kara saplandı kaldı. Ha Boltonları alacak gibi ama bu kendi başarısından çok Kuzeyin Stark'lara sadık kalması yüzünden. Ama karşısına Khalesii geldiğinde bu işgalcilerin başı niteliğinde olan Stannis'i affedeceğini düşünmüyorum. Çünkü robert da Nedde jon Arrynde öldü. Geriye kalanlarıda Daenerys affetmez.
Aerys Rickard ve Brandonı yaktığında Regarın ne tepki verdiği belli değil.Belki güldü geçti belki üzüldü ama kendisi babasına bir dur diyemeyecek kadar korkak birisi.Savaştan önce de pişkin pişkin Jaimeye savaştan sonra değişiklikler olacak diyen adam kendisi.Babasının yediği boku temizlemektense daha da bok etmeye çalışıp sonunda tek yeyip ölen birisini neden tahta geçireceklermiş ? Üstelik bu savaşa sebep olan bilhassa kendisi.Tahtın asıl sahibi falan da yok.Fatih Aegona taht babasından kalmadı.Keserek biçerek hatta yakarak kazandı o tahtı.Aynı şekilde Stark-Baratheon-Arryn-Tully ittifakı da tahtı ''fetih hakkı'' ile kazanmıştır.Bu söylediklerimin aynısını Stannise Renly de söylemiştir.Anca üstatlar bizim targaryen ile olan kan bağımızı sorgular.Geri kalan içinse Robert fetih hakkı ile almıştır tahtı dedi kitapta.İnsanlar kan bağını değil güçlü olanı takip eder.Doğada kanun budur.

Tyreller ve renly ittifakı nerden baksan 100bin civarı bir ordu ediyordu.O ordu bile boğazda saplanıp kalır bir adım ilerleyemezdi.Gemiler ile çıkarma yapılarak bir şekilde boğaz geçilse bile kış şartları onlara alışık olmayan adamlar için gayet zorlayıcı hatta ölümcül.Stannisin tecrübeli adamları bile mal olurken kuzeyli dağ kabileleri elini kolunu sallaya sallaya dolanıyordu.Kuzey geçilebilir,fethedilebilir olsa idi 8 bin yıldır starkların yönetiminde kalmazdı.Ejderhalar olmasa Fatih Aegon da kara saplanır acaba ne olacak diye bekler dururdu.Stannis kara saplandı kaldı demek nasıl bir yorum allah aşkına ? Tywin altın ile karları eritip yazı mı getirecekti sanki Kuzeye ?

Seri Snow'un yüzü suyu hürmetine dönüyor desene :oleyo2:
Ahahah son cümleyi yazarken aynısı aklımdan geçmişti.:oleyo2:

Belki.Lakin bu Jon snowu Aragorn yapmayacak kesinlikle.Aragorn derken kahraman demek istiyorum yani.
Dizide kahraman olucakta kitabı okumadığımdan tam bir şey diyemem ama yinede yediğim spoilerlara dayanarak serinin en önemli karakterinin Jon Snow olduğunu düşünüyorum.Sadece Martin bunu ilk başlarda belli etmiyordu.Dizide de öyleydi mesela.İlk başlarda belli etmedi ama sonradan yavaş yavaş ortaya çıktı.Zaten kitabın ismi falanda Jon Snow diye bağırıyor.

Ahahah son cümleyi yazarken aynısı aklımdan geçmişti.:oleyo2:

Dizide kahraman olucakta kitabı okumadığımdan tam bir şey diyemem ama yinede yediğim spoilerlara dayanarak serinin en önemli karakterinin Jon Snow olduğunu düşünüyorum.Sadece Martin bunu ilk başlarda belli etmiyordu.Dizide de öyleydi mesela.İlk başlarda belli etmedi ama sonradan yavaş yavaş ortaya çıktı.Zaten kitabın ismi falanda Jon Snow diye bağırıyor.
Kitabın ismi aslında bas bas Dany diye bağırıyor ama populer kültürcüler inatla kabul etmiyor.Dizi beni bağlamıyor artık.

Niye Dany diye bağırdığını düşündün ? Merak ettim.
Vaad edilmiş prens denir ama inatla bu sözün cinsiyet belirtmediği söyleniyor.Ejderhanın 3 başı olmalı mevzusu ve Danynin 3 ejderhası olması.Bunların çoğu Danynin Regar ve liyannanın çocuğu olduğuna işaret.Jon snow Ned Starka bu kadar benzerken başkasının çocuğu çıkmaz.Robertin tüm piçleri kendisine bu kadar benzerken üstelik.Bu kadar basit olmaz.Jon Snow da Ned ile Aşaranın çocuğu çıkacak.Tabi sen dizici olduğundan aşara mevzularından pek haberin yok bu mevzulardan.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık