Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Eski Savaş Lordları'nın Ödülleri Ne Olur

Shichibukai sistemi kalkınca toplam ödül ne olur?

• Kullanılan toplam oy
    180
  • Anket kapatılmış .
Şantaj stresiyle karıştırıyorsun o şantaja uğrayan herkesin girdiği stres.
Luffy tek yedi çünkü sinirle haki falan unutarak saldırdı.Galiba Garp gibi Monkey sülalesinin kan beynine sıçrıyor.Lordun birinin elinde gelecek görme olsun hiçbirisi tek yemezdi komutanlarda dahil buna.
Olanı yiyorsa olmayanı ne yapacak? Adam şimşek gibi Luffy'nin yanında bitip g4'e tek attı. Şimdi bana ciddi ciddi kaç ve hangi lordun buna karşı durabilecegini söyler misin?

Olanı yiyorsa olmayanı ne yapacak? Adam şimşek gibi Luffy'nin yanında bitip g4'e tek attı. Şimdi bana ciddi ciddi kaç ve hangi lordun buna karşı durabilecegini söyler misin?
Luffy kontrolü kaybetti gözlem hakiyi tamamen unuttu.Sanırım gelecek görmeyi bırak k.haki bile kullanmadı.Lordlar öyle yapmaz atlatırlar o saldırıyı ilk seferinde.O yüzden tek yemezler dedim.İkinci kez saldırıyı yiyebilirler bak.Fazla kaçamayabilirler.

Ha diyelim karşıladılar Mihawk ve Weevil tek yemezdi diye düşünüyorum o ellerindeki silahla bloklarlardı.Mihawk zaten gözleriyle hepsini görüyor diğeri de sağlam.

Yonko'nun ödülleri açıklandıktan sonra ister istemez ödül tahminleri daha bol keseden dağıtılacak, hatta Oda'nın da bu noktadan sonra ödül düşünürken elini korkak alıştırmayacağına inanıyorum, ama öte yandan önümüzde Jinbe örneği var. Jinbe belki Shichibukai üyeleri içinde ülkesinin bulunduğu konum nedeniyle en uysal olanı ve Whole Cake Island Arc'a kadar sürekli bir denge politikası izlemek zorunda kaldı, ama nihayetinde adamın ödülü 2 yıl içinde yalnızca 188 milyon artmıştı. Sonrasında Big Mom suikastı olayında gazetelerde Luffy, Bege ve Sanji ile beraber ismi geçen dördüncü kişi olduğu için 100-150 milyon civarı bir artış daha gerçekleşmiş olacağını bekliyorum.

Hancock'un Haoshoku Haki sahibi olması ve bir ülkenin liderliğini yapması Doflamingo'ya benzerlik gösteriyor, güç seviyelerinin de buna paralel bir şekilde yakın olacağını tahmin ediyorum. Dondurulmuş ödülüne bir 500 milyon daha eklenebilir ve yeni ödülü 580 milyon olur.

Buggy'nin emri altındaki ordu gerçekçi bakacak olursak o kadar da abartılacak bir düzeyde değil, yanlış hatırlamıyorsam Level 6'da tutulan mahkumları peşine takmıyordu. 250 milyon diyorum, ama Oda burada tam troll gitmek de isteyebilir tabii.

Weevil'ın ileride tarafı ne olursa olsun son derece güçlü bir karakter olarak karşımıza çıkacağını düşünüyorum, en az Marco kadar güçlüdür. 500 milyonluk artışla 980 milyon bana makul bir sayı gibi geliyor, güç olarak bir sınıf daha yukarıda olmasına rağmen henüz yeni yeni ortalarda görünmeye başladığı için bir Yonko komutanı seviyesinde ödüle sahip olması kafama yatıyor. Fakat en az Luffy'ye eş değer bir tehdit olduğunu göstermek amacıyla Luffy'nin mevcut ödülüne benzer bir ödül de gelebilir, 1 milyar 480 milyon gibi.

Mihawk'un ise Luffy ile Teach arasında bir ödüle sahip olacağını düşünüyorum, düz hesap 2 milyar olabilir.

Doflamingo eğer Impel Down'dan bir şekilde çıkarsa onun da 500 milyonluk bir eklemeyle geleceği 840 milyon noktası çok ideal olabilir. Cracker'in biraz aşağısında olmasıyla güç seviyesine paralellik gösteren bir ödüle sahip olmuş olur.

Crocodile ve Gecko Moria eğer şu noktadan sonra seride rol oynayacaklar ise elbette 2 yıl öncesine göre epey bir güçlenmiş şekilde geri döneceklerdir, yine de mevcut Supernova'ların bu karakterler için bir tavan oluşturacağını düşünüyorum. Aksi takdirde çaylak korsan ve Worst Generation tanımlarına, bir başka deyiş ile evren dinamiklerine ters düşülmüş olur. Ödülleri yine Supernova seviyelerinde olabilir. Cavendish, Pekoms ve hatta Tamago ile Pedro gibi bu seviyelerde ödüle sahip olup, güç olarak çok gerilerinde olmamalarına rağmen herhangi bir Supernova'yı birebirde alt edebilmelerini beklemeyeceğimiz karakterler var, Crocodile ve Moria da ödül ve güç seviyesi anlamında böyle olabilir. Crocodile için düz hesap eski ödülünün dört katı 324 milyon diyelim, Moria'yı ise 320'de sabitleyelim.

Gücü gözükmeyen Mihawk ve Weevil harici tüm shichileri arka arkaya koy, Kaido tek vuruşta hepsini indirir. Yonkolari karşılayacak güçleri yok kesinlikle.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık