Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En Yaman Silahşör

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisindeki En İyi Silahşor?

• Kullanılan toplam oy
    76
Peki neye dayanarak bunu söylüyorsun?

Şimdi sana küfredeceğim.

Ama umarım banlanmam

Ya da banlansam da uzun sürmez

Veee ediyorum

Dizici
Dizinin hakkını yiyorsun. Bir yere kadar gayet iyiydi. (4.sezon)

Bende oluşturduğu intibaya dayanarak söylüyorum bunu. Sonuçta sen de gidip bir Targeryan olabilir dedin ve Prens hazretleri baya kusursuz bir targeryan olarak nitelendiriliyordu ama öldü sonuçta. Üstelik dediğim gibi Robert'in tek olayı da o değil, girdiği savaşlarda aynı günde birden fazla kişiyi sıraya dizmişliği var.

Bir turnuva olsa ilk beşe bile yazmam ama bir savaş olacaksa en başa yazabilirim kendisini.

Son düzenleme:
Dizinin hakkını yiyorsun. Bir yere kadar gayet iyiydi. (4.sezon
Biraz şakasına söyledim onu ya

Bende oluşturduğu intibaya dayanarak söylüyorum bunu. Sonuçta sen de gidip bir Targeryan olabilir dedin ve Prens hazretleri baya kusursuz bir targeryan olarak nitelendiriliyordu ama öldü sonuçta. Üstelik dediğim gibi Robert'in tek olayı da o değil, girdiği savaşlarda aynı günde birden fazla kişiyi sıraya dizmişliği var.
Bemde uyandırdığı intibaya göre değil, kendi dönemindekileriyle olan kıyaslamaya göre söylüyorum. Arthur Dayne o jenarasyonun zirvesiydi. Jaime Lannister gibi aşırı yetenekli birisi bile kendisini Dayne ile denk görmezdi. Yani Robert Baratheon da aynı devirde yaşamuş birisi ama onun ismi öyle geçmedi.

Yani senin dediğin WB'ye en güçlü demişken prime hallerini baz alarak Big Mom bence WB'den güçlüdür demen gibi.

Sonuçta sen de gidip bir Targeryan olabilir dedin
Yani en iyiler arasında kararsız kaldığım için bunu dedim hocam. Mesela eğer en iyiler arasında bir Baratheon gösterirse sen onu desen bir şey demezdim. Ama Robert kitaplarda en iyiler arasında gösterilen bir silahşör değil.

Prens hazretleri baya kusursuz bir targeryan olarak nitelendiriliyordu ama öldü sonuçta. Ü
Yani mesajımda açıkladığım gibi kusursuz olması her anlamda mükemmel olduğu anlamına gelmez.

Daha önce de söylenmiş ama ben de tekrar edeyim. Bunun cevabı Jaime Lannister'ın zirveyi nerede gördüğüne bağlı olarak değişir. Yorumlar Kral Katili olmadan hemen önceki durumuna göre yapılıyor genelde. Halbuki oradaki Jaime çok genç halinde en iyiler ile kıyas edilebilecek durumda gibi gösteriliyor. Devamında geliştiyse en iyi olmaması için bir sebep yok.

Devamında geliştiyse en iyi olmaması için bir sebep yok.
Devamı Kingsland için Lale Devri gibi bir şey. Çok kendini bileyebileceği bir durum yok. Büyük bir savaşı da yok o süreçte. Ki Jaime'nin kendisi Arthur ile Selmy'i daha üstte görüyor .. Nitekim Jaime'nin en iyi olmaması için sebep var.

Benim için öne çıkan isimler; Arthur Dayne, Barristan Selmy, Aemon Targaryen, Daemon Blackfyre, Cregan Stark...

Arthur Dayne, Aemon ( The Dragonknight) Targaryen, Daemon Blackfyre... Birisi düşen yıldız parçasının kalbinden yapılma bir kılıç(Dawn), diğer ikisi de Fatih Aegon ve kız kardeşi Visenya'nın kılıçlarını taşıyorlar, ki bu kılıçlar da Valyrian çeliğinden yapılma ve yanılmıyorsam Valyria'da dövülmüşlerdi.

Kılıçların önemini Martin, Artur Dayne ve Barristan Selmy arasındaki farkta belirtiyordu. Bu iki isim yetenek olarak denk olsa da Dawn sayesinde Arthur Dayne öne çıkıyor.

Listedeki diğer isimler de gayet güçlü isimler. Robert, Jaime falan... Fakat bu isimler kadar öne çıkmadılar.

Diziciler ve kitapçılar arasındaki farkı belli eden anket olmuş. Martin bir tier list sunmadıkça efsaneleri kesin olarak belirlemek pek mümkün olmasa da kimlerin olamayacağını açıklayım.

Barristen Selmy:

Bu adam zaten Arthur Dayne ile aynı zamanda kral muhafızıydı ve Jaime Lannister, Arthur Dayne'i gördüğü en iyi şovalye olarak tanımlardı.

Robert Baratheon: Çok iyi bir komutan olduğu doğrudur ama öyle çok iyi bir savaşçı değildir. Onun yendiği Rhaegar Targaryen savaşçıdan çok Nerddür. Çocukken paso kitap okuyan bu eleman bir noktada benim savaşçı olmam lazımmış ayetler var diyerek kılıç kullanmayı falan öğrenir. Çok da iyi bir şovalye olur. Ama pek çok karakterin ağzından belirtildiği üzere dövüşmek asıl alanı değildir ve kılıçları bu işin piri şovalyeler kadar sevmemiştir asla. Yani Rhaegar'ı öldürmek en iyi savaşçı ilan etmek için yeterli değil. Ayrıca Rhaegar'ın tek yediği de bir mittir. O savaş sırasında Robert yaralanmış hatta o yüzden bir süre dinlenmesi gerekmiştir.

Clagene: Jaime onu her türlü yenerdim diyordu.

Jaime: Arthur Dayne'i kendisinden çok daha üstün görür.

Khal Drogo: Alalede bir şovalye olan Mormont, bunun elit askerlerinden birini ortadan kaldırdı. Gerçi Mormont'da zırh olması da etkiliydi ama bu Dothrak vahşilerini pek büyütmeye gerek yok.

Gülümseyen şovalye: Bir ara bayağı kök söktürmüşler ama bu adamın en iyilerinden olduğunq dair bir emare yok.

Oberyn Martell: O listede ne işi var?

Maeker Targaryen: Ne işi var vol 2 bu adamın dövüşçülüğünü öven tek bir şeye rastlamadım lan.

Rhargar Targaryen: Robert kısmında açıkladım birnevi.

Neyse ben Ejderha şovalyesini işaretledim. Kimin daha üstün olduğuna dair kesin bir şey diyemeyesek de Targaryenlerin meşhur delilik dahilik arası mekik dokumaları hesaba katıldığunda en iyi silahşor bir Targaryendir bence. Aemon da Targaryen silahşörleri arasında en övülen kişiydi hatırladığım kadarıyla. Yani en çok onu öven donelere rastlamıştım. Ama Daemon BF vesaire gibi isimler de olabilir tabi.
Güzel yorum yapmışım zamanında :a:. Hala arkasındayım.

Jon Snow hepsini gömer bunların.:D
Ana karakter fanlığına devam

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık