Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En Son Hangi Kitabı Okudunuz?

• Konbuyu başlatan Reversi
  • Başlangıç tarihi

XDrake

Rüzgarın Adı'nı bitirdim. Seveceğimi biliyordum o açıdan tahmin ettiğim hazzı aldım kitaptan. Özellikle Kvothe'nin Ben'den eğitim aldığı ve üniversitede eğitim gördüğü kısımları zevkle okudum. Ortalarından sonra Denna ile çıktığı yolculuk kısmını çok sevmedim. Hatta okuma hızımı azalttı o kısımlar diyebilirim. Yine de güzeldi. Biraz Locke Lamora'nın Yalanları ile kıyaslanıyor kitap başarı ve içerik açısından. Ben de bazı noktalarda benzerlik görmeme rağmen ikisi birbirinden ayrı yönlerde ele alıyorlar hikayelerini.

Bilge Adamın Korkusu'na ne zaman başlarım bilmiyorum.
Ah bende locke lamoraya ne zaman baslarim bilmiyorum 2 aydir masanin ustunde duruyor. Ilk bikac sayfasina bakmistim betimlemerin betimlemeleri vardi simdi elime alamiyorum

Ah bende locke lamoraya ne zaman baslarim bilmiyorum 2 aydir masanin ustunde duruyor. Ilk bikac sayfasina bakmistim betimlemerin betimlemeleri vardi simdi elime alamiyorum
Başla mutlaka, çok iyidir. İlk 150-200 sayfasından sonra tamamen olaylara ve konuya giriyor, açılıyor kitap.

Bende ikinci kitabına mı başlasam? :D

franz kafka ; amerika

Amerika adlı roman, Amerika'da yaşamak zorunda kalan genç bir masumu anlatmaktadır. Hizmetçi kız tarafından baştan çıkartıldığı için oraya sürgüne gönderilmişti. Yüzeysel olarak ?ato ve Duruşma'ya fazla benzemez. Ama Kafka, tipik inatçılığıyla, ne kadar çok gerçekçi bir betimlemeye başlarsa, gemilerin, otellerin, büroların dünyası o kadar çok garip, komik ve şaşırtıcı bir hal almaktadır.

Amerika adlı eserde temel endişeler belirir ve bu endişeler kendisini çok küçük bir nesneye çevirerek güçten uzaklaşma veya tamamen gözden kaybolma arzusu ve sanat yaşamdaki sonsuz belirsizliğe karşı olan inancı bunu körükler. Romandaki boşluklar önemsizdir- eğer Kafka onları doldurmuş olsaydı, başka boşlukları hemen fark ederdik...
http://www.dr.com.tr/Kitap/Amerika/Franz-Kafka/Edebiyat/Roman/Dunya-Roman/urunno=0000000218166

Başla mutlaka, çok iyidir. İlk 150-200 sayfasından sonra tamamen olaylara ve konuya giriyor, açılıyor kitap.

Bende ikinci kitabına mı başlasam? :D
Ben de buna anlam veremiyorum. Böyle kitaplar için hep aynı şey deniyor. Bir kitaba alışması 2 3 saatimi alacaksa neden alışayım ki? Alışamam zaten. Ben de o yüzden bırakmıştım

Ben de buna anlam veremiyorum. Böyle kitaplar için hep aynı şey deniyor. Bir kitaba alışması 2 3 saatimi alacaksa neden alışayım ki? Alışamam zaten. Ben de o yüzden bırakmıştım
Kitabin diline ya da kurgusuna alismak kisiden kisiye farklilik gosteriyor. Ben baslarinda hic bir sikinti yasamadim. Ama betimlemelerinden, isleyisinden baslarda rahatsiz olanlar icin soyluyorum ileride acilacagini ve bir problem olmayacagini.

Zeytındağı, İnsanın kanını donduran tarihi bir süreci, "bir imparatorluğun çöküşünü" o zamana göre en duru Türkçeyle karşımıza getiriyor. Kitapta Mehmetçiğin Yemen'de, Aden'de, Kanal'da, Gazze'de, Arap Çölleri'nde nasıi kırıldığını, yenilgiden sonra bir vagon dolusu "mecidiye altınını" bile nasıl bıraktığımızı hayretler İçerisinde okuyacaksınız.

Cemal Paşa'nın emir subayı olarak, o günlerde en yakınında olan Falih Rıfkı, Zeytindağı kitabıyla tarihimize bir ibret belgesi bırakırken, her biri bir destan olabilecek, askerlerin günlükleri ve adeta kumar masasında kaybedilen Ahmetlerin, Mehmetlerin hikayeleri tüylerinizi ürpertecek.

Nikos Kazancakis-Zorba
Konusu 1930'larda geçen roman, adı kitapta hiç belirtilmeyen bir yazarın ağzından anlatılır. Hayattan fazlaca bir beklentisi olmayan bu mutsuz entelektüel, bir süreliğine kendisini dinlemek ve yaşantısına çeki düzen vermek üzere kitaplarını bir kenara koyarak Yunanistan'ın Girit adasına gelir. Burada kendisine ait linyit kömürü madenleriyle de ilgilenecektir. Yazar burada aşırı davranışları olan, kaba saba ama hayata şehvetle bağlı orta yaşlı bir Yunan olan Alexis Zorba ile tanışır ve onu ustabaşı olarak işe alır. Aradan geçen birkaç aylık zamanda bu ilginç Yunan, genç yazarı derinden etkileyecektir. Zorba kendi ilginç hayat felsefesini genç yazara da kabul ettirdikçe yazarın hayata bakış açısı da yavaş yavaş değişime uğrayacaktır. Zorba'nın hayat felsefesinin bir parçası da yenilgileri umursamamaktır. Zorba'ya göre yenilgiler hayatın kaçınılmaz parçalarıdır ve ancak yenilginin sürekli olarak tadılması ile hayatın zaferlerinin tadına varılabilir.
Ben eğlendim. Ana karakterlerden birinin gür bir bıyığa sahip olması ve göğsünde savaşlardan kalma onlarca yara izi olup da sırtında bir tane bile yara izi olmayan yaşlı bir adam olması aklımda yer etti.

Nikos Kazancakis-Zorba
Konusu 1930'larda geçen roman, adı kitapta hiç belirtilmeyen bir yazarın ağzından anlatılır. Hayattan fazlaca bir beklentisi olmayan bu mutsuz entelektüel, bir süreliğine kendisini dinlemek ve yaşantısına çeki düzen vermek üzere kitaplarını bir kenara koyarak Yunanistan'ın Girit adasına gelir. Burada kendisine ait linyit kömürü madenleriyle de ilgilenecektir. Yazar burada aşırı davranışları olan, kaba saba ama hayata şehvetle bağlı orta yaşlı bir Yunan olan Alexis Zorba ile tanışır ve onu ustabaşı olarak işe alır. Aradan geçen birkaç aylık zamanda bu ilginç Yunan, genç yazarı derinden etkileyecektir. Zorba kendi ilginç hayat felsefesini genç yazara da kabul ettirdikçe yazarın hayata bakış açısı da yavaş yavaş değişime uğrayacaktır. Zorba'nın hayat felsefesinin bir parçası da yenilgileri umursamamaktır. Zorba'ya göre yenilgiler hayatın kaçınılmaz parçalarıdır ve ancak yenilginin sürekli olarak tadılması ile hayatın zaferlerinin tadına varılabilir.
Ben eğlendim. Ana karakterlerden birinin gür bir bıyığa sahip olması ve göğsünde savaşlardan kalma onlarca yara izi olup da sırtında bir tane bile yara izi olmayan yaşlı bir adam olması aklımda yer etti.
Güzel eserdir. İçerisinde bir sürü alıntı yapılabilecek cümle var.

Uyarlamasında karakteri Anthony Quinn canlandırmıştı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık