Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En Son Hangi Kitabı Okudunuz?

• Konbuyu başlatan Reversi
  • Başlangıç tarihi
Harikaydı ikiside, son kitap çıksa diye cildirasi geliyor insanın fantastik türünde uzun zamandir okudugum en iyi kitaplardi. okudun mu?
Kral katili guncesini yeni aldim. Fakat bilge adamin korkusu gozumu korkutuyor. Eger akici ve rahat okunuyorsa maraton yapmayi dusunuyorum. O yuzden sordum.

XDrake

Kral katili guncesini yeni aldim. Fakat bilge adamin korkusu gozumu korkutuyor. Eger akici ve rahat okunuyorsa maraton yapmayi dusunuyorum. O yuzden sordum.
Eline aldın mi birakamayacaksin diyorum. Bazı yerlerde terimler sıkıntı verebilir ama fantazi epik fantastik türüne aliskinsan rahatlıkla olursun bence ben 2 günde bitirdim ilk kitabını. İkincisi 4 gün sürdü çalışmaktan fırsat bulamadım her fırsatta okumak için can atıyordum. Eminim ki rahatlıkla okursun tabi biraz ağırlığı var onları okuduktan sonra önceki okuduklarin hafifmis diyebilirsin kizil yuselis hafifmis dedim ben bi yüzüklerin efendisi değil ama neredeyse o kadar olur.

Üçü de iyiydi. Bu tempo'yu devam ettirmem lazım :good:

Eline aldın mi birakamayacaksin diyorum. Bazı yerlerde terimler sıkıntı verebilir ama fantazi epik fantastik türüne aliskinsan rahatlıkla olursun bence ben 2 günde bitirdim ilk kitabını. İkincisi 4 gün sürdü çalışmaktan fırsat bulamadım her fırsatta okumak için can atıyordum. Eminim ki rahatlıkla okursun tabi biraz ağırlığı var onları okuduktan sonra önceki okuduklarin hafifmis diyebilirsin kizil yuselis hafifmis dedim ben bi yüzüklerin efendisi değil ama neredeyse o kadar olur.
Rüzgarın Adı'nı bitirdim. Seveceğimi biliyordum o açıdan tahmin ettiğim hazzı aldım kitaptan. Özellikle Kvothe'nin Ben'den eğitim aldığı ve üniversitede eğitim gördüğü kısımları zevkle okudum. Ortalarından sonra Denna ile çıktığı yolculuk kısmını çok sevmedim. Hatta okuma hızımı azalttı o kısımlar diyebilirim. Yine de güzeldi. Biraz Locke Lamora'nın Yalanları ile kıyaslanıyor kitap başarı ve içerik açısından. Ben de bazı noktalarda benzerlik görmeme rağmen ikisi birbirinden ayrı yönlerde ele alıyorlar hikayelerini.

Bilge Adamın Korkusu'na ne zaman başlarım bilmiyorum.

Güzeldi bu Prometheus reyiz.

Aiskhylos (MÖ 525?-456): Eski Yunan'ın en önemli tragedya yazarlarındandır. Mitolojik konuların hemen hemen hepsini eserlerinde işlemiştir. Yazdığı 90 tragedyadan sadece 7 tanesi günümüze kalmıştır. Aiskhylos özellikle adaletin gerekliliği üzerinde durmuş, eserlerinin çoğunda hak meselesini konunun ağırlık merkezine yerleştirmiştir. Zincire Vurulmuş Prometheus'da da farklı kuşaklardan tanrılar arasındaki anlaşmazlığı ele almıştır. Tragedyanın kahramanı Olympos tanrılarına başkaldıran titan Prometheus ateşi tanrılardan çalmış ve insanlara vermiş, tanrıların kurmuş olduğu düzene karşı geldiği için zincire vurulmuştur. Aiskhylos bu tragedyasında akıl gücünün kaba kuvvete üstünlüğünü, akla ve özgür düşünceye verilmesi gereken önemi vurgulamıştır.

Tolstoy, İvan İlyiç'in Ölümü'nde amansız bir hastalığın kıskacındaki bir yargıcın ölüme doğru yavaş yavaş giderken kendisiyle, toplumla ve kurulu düzenle hesaplaşmasını anlatır. Tolstoy'un olgunluk eserlerinden olan bu roman, küçük cüssesine rağmen edebiyat uzmanları tarafından bir başyapıt olarak görülmüştür. Bunun birkaç sebebi var: Birincisi, 19 yüz yılın sonlarında Rusya'da henüz palazlanmaya başlayan ve aristokrasiye özenen yozlaşmış orta sınıfın durumunu tüm çıplaklığı ile ortaya koymuş olmasıdır. İkincisi, bu eser, ölüm ve yaşam arasındaki trajik karşıtlığı ve birliği hikâye eden erken romanlardan biridir. Ve üçüncüsü de Freud'dan önce sıkı bir ruh çözümlemesine girişmesidir. Bu yüzden psiko-anlatının da en önemli örneklerinden biri sayılır. Ağırlıklı olarak monologlar ve iç diyaloglarla geçen roman, üslup ve kurgu açısından Tolstoy'un diğer eserlerinden farklılaşır. Bu kez, hep yaptığı gibi tarihi bir izleğin peşinden gitmez, bu romanda daha çok tarihe not düşme derdindedir. İvan İlyiç'in Ölümü, başta ölüm ve yaşam olmak üzere pek çok şeye bakış açımızı değiştirmeye muktedir önemli bir başyapıttır.
(Tanıtım Bülteninden)
Ben beğendim.Okumanızı tavsiye ederim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık