Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En Son Hangi Kitabı Okudunuz?

• Konbuyu başlatan Reversi
  • Başlangıç tarihi
Güler de tam bir kezbandı ya neyse. :D Adamın sürekli parayla işi olmadığını söylemesi ama tüm sorunlarını parayla çözmeye çalışması da ilginç bir ironiydi.

Dün Aylak adama başlayıp bitirdim. Gece de puslu kıtalar atlasına başlayıp yarın bitirmeyi düşünüyorum bakalım. Her haftasonu iki kitap bitirsek aslında ne güzel olur ama sınavlar başlayınca kalıyor hep. Her gün belli bir sayfa okuyup bırakma olayı da hiç bana göre değil.
İyi kaptırmışsın kendini. Olumlu anlamda söylüyorum.

Ben Güler'i daha çok sevdim. :D Bana da oradan buradan kira gelse bende aylak olurdum. Sanki parası yokmuşta umursamıyormuş gibi yaşaması bana da ironik geldi. :D

İyi kaptırmışsın kendini. Olumlu anlamda söylüyorum.

Ben Güler'i daha çok sevdim. :D Bana da oradan buradan kira gelse bende aylak olurdum. Sanki parası yokmuşta umursamıyormuş gibi yaşaması bana da ironik geldi. :D
O değil de 1950'li yılların ilişki dinamikleri ne kadar garipmiş. Adam Güler'i; ağzını açmadan sadece günlerce takip ederek düşürdü. Günümüzde böyle bir şey yapsan haftalarca linç edilirsin. Sinema olayına ise hiç girmiyorum. Günümüzde de sinemalarda arkalarda bir şeyler olur da; o zamanlar karşı tarafı bir tek soyup şey etmedikleri kalıyormuş. :D

O değil de 1950'li yılların ilişki dinamikleri ne kadar garipmiş. Adam Güler'i; ağzını açmadan sadece günlerce takip ederek düşürdü. Günümüzde böyle bir şey yapsan haftalarca linç edilirsin. Sinema olayına ise hiç girmiyorum. Günümüzde de sinemalarda arkalarda bir şeyler olur da; o zamanlar karşı tarafı bir tek soyup şey etmedikleri kalıyormuş. :D
Bu yazarın abartısı bence birazda. :D Kitaptaki gibiyse yanlış zamanda doğduğuma yanarım. :D

Öncelikle kitabın hafif overrated olduğunu söylemeliyim. Bakın kötü demiyorum, karışmasın. :)

Aslında son dönemde (1980 sonrası falan diyebilirim) çıkan kitaplara karşı biraz önyargım vardı. Bu kitap onların en iyilerinden, al oku dediler. Aldım. Beklentim biraz yüksekti, tam olarak karşılamadı yani.

Kitapları toplu alırım, bu sonuncu idi. Bir sonraki kitaplar gelene kadar elimde kitap kalmayacağından yavaş yavaş okudum. (Diğerleri hala gelmedi, buradan MNG kargoya selam olsun.)(Kitap 167 sayfa bu arada) Yavaş okuduğum iyi oldu, başları iyiydi, uzun süre oralarda oyalanmamdan dolayı etkisi daha da arttı, ama sonlarda aynı seviyeyi koruyamadı bence. Hikaye basit bir şekilde bitti. Ya da daha iyi bitebilirdi diyeyim. Ama kitap, klasik ergen kitapları gibi vıcık vıcık aşk ve arkadaşlık hikâyelerine hiç dönüşmedi en azından.

Neyse uzun lafın kısası ortalamanın biraz üzerinde bir kitap. Çok iyi falan denildiği için başlarda hafif overrated dedim. Türk edebiyatında çok daha iyi kitaplar da var.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık