Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Sevdiğiniz Hokage

En sevdiğiniz hokage hangisidir?

• Senju Hashirama

Kullanılan: 69 24.5%
  • Senju Tobirama

Kullanılan: 64 22.7%
  • Sarutobi Hiruzen

Kullanılan: 18 6.4%
  • Namikaze Minato

Kullanılan: 59 20.9%
  • Senju Tsunade

Kullanılan: 12 4.3%
  • Hatake Kakashi

Kullanılan: 26 9.2%
  • Uzumaki Naruto

Kullanılan: 34 12.1%

• Kullanılan toplam oy
    282
Dostum onları geliştirmesi olayı da adamın üstüne sonradan atıldı zaten. baştan beri böyle bir tasviri yok. Kaldı ki hadi öyleydi diyelim. 10 yaşında Chidori bulmak ile daha ileriki yaşlarında Edo Tensei bulmak arasında çığır açan bir fark yok. Kaldı ki ben aynı şeydir demedim bile. Sadece bir insanın teknik buluyor olması onu otomatikman süper über bir şey yapmıyor kaldı ki Tobirama bulduğu teknikleri kullananlar arasında en kötü kullanan isim belki de. Mükemmelleştirmeye zamanı olmamış adamcağızın.

Normal diyen mi oldu ? Senin cümlen şuydu;

Senin cümlen "adamın bulduğu teknikler ortada" gibi bir şey değil tamamıyla sıfırdan jutsu yapmanın önemini belirten bir cümle bu sebeple ben de bu, bu evrende sadece Tobirama'ya özgü olmayan bir şey olduğunu belli bir yetenek ve "deha" seviyesine ulaşan herkesin farklı seviye ve amaçlarda kendi bulduğu teknikler olduğunu söyledim. En azından ima ettim.

Hiraishin bir bitirici teknik değil, bitirişe götüren bir teknik ama bitirici değil.
Edo Tensei bitirici bir teknik ancak bir ton ön hazırlık isteyen kendine dair özel şartları olan bir şey.

Bu ikisi haricinde de Tobirama'nın bitirici denebilecek bir tekniği yok. Adam Hiraishin'i destekleyen item olarak kunai kullanıyor (Minato rasengan kullanıyor mesela) . Aksine bitirici tekniği olmayışı belki de Tobirama'nın en zayıf yönü. En zayıf derken Hokage seviyesinde konuşuyorum. Yoksa genel olarak Tobirama gücünde biri sıradan bir jonin'e elinin tersi ile bile vursa bitirici teknik olur zaten hocam :D

--------------------

Benim gözümde Hokagelere dair durum şudur; söyleyeyim de netlik kazansın :D

Hokage Naruto (Boruto değil, Naruto versiyonu) >> SM Hashirama >> Base Hashirama > Kyuubi Modlu Minato >>> Zirve halinde Hiruzen(tasvirler ve itibarına göre) > Hokage Minato = ET'li Tobirama > ETsiz Tobirama >= Tsunade >= Ölmeden Önceki Hiruzen >> Kakashi
Açıkçası yaptığın yorumlar mantıklı ama kafamda canlandırıp Tobirama ve Hirüzen karşılaşmasında aklımda kalan isim Tobirama oluyor belki ben objektif yaklaşamıyorumdur ama neyse boşver kim neye yakınsa onu güçlü yada yetenekli odur

Titaniği gemici zihniyetiyle izleyenlerin kafasıyla mangayı okuyunca olmuyor demekki;

Ayrıca, Minato'nun kendisi bile Hİruzen'in kararlarını doğru buluyor ve sorgulamıyor.

Köylüler, Naruto'nun köy dışarı edilmesini, köy içinde yaşamamasını istediğinde Hiruzen karşı çıktı. Naruto, genin olup ninja olduğunda tüm diğer joninler buna karşı çıkınca Hiruzen buna karşı çıktı. Naruto'yu Kyuubi'yi kontrol etmesinde yardımcı olması için 2 sharingan kullanıcısı olan Sasuke ve Kakashi ile takım yapması ve Minato'nun öğrencisini başlarına koymasını Hiruzen sağladı. Naruto'yu Iruka'nın sınıfına koyup, Iruka'nun Kyuubi nefretini yenmesini ve Naruto'nun da ilk abi figürünü kazanmasını gene Hiruzen sağladı bu planı başından beri kuranın Hiruzen olduğunu Iruka kendisi söyledi.
Naruto'ya babalık yapan Jiraiya, Hiruzen'in öğrencisi idi.
Naruto'nun masraflarını karşılayan Hiruzen idi. Naruto ninja olunca dış görevlere gitmesine izin verilemez denildiğinde buna karşı duran Hiruzen idi. Hatta benzer bir konuda Tsunade, ihtiyar heyeti ve danzoya karşı çıkınca gene Hiruzen'i anmış ve ne de güzel gençler yetişmesini sağladığından dem vurmuştu.

Nitekim, siz kafanıza göre takılın. Uchihaları köy sınırları dışına itip onlara reelde hiç bir işlevi olmayan basit bir iş verip onlara 2. sınıf vatandaş muamelesi yapan .Anbu gibi kirli bir örgütü kuran (gerekli ama kirli), Edo Tensei gibi dünyaya bela olmuş bir yasaklı tekniği geliştiren (her ne kadar retcon sonrası olsa da) yine o. Orochimaru gibi bir pisliğin bile "bunlara sen sebep olduğun" dediği ve dirilmiş abisinden bu yüzden azar yemiş birisi Tobirama :D

Nitekim, her hokagenin günahları ve sevapları vardı. Hiruzen, Ateşin İradesinin en uzun süre ve en verimli biçimde taşıyıp köye en verimli sürecini yaşatmış ve Naruto'nun da Hokage olmak isterken, hedefindeki o rol model olan kişi olmuştur. Naruto ne Tobirama bilirdi ne Hashirama.

Üye silindi 1004

Nitekim, siz kafanıza göre takılın. Uchihaları köy sınırları dışına itip onlara reelde hiç bir işlevi olmayan basit bir iş verip onlara 2. sınıf vatandaş muamelesi yapan .Anbu gibi kirli bir örgütü kuran (gerekli ama kirli), Edo Tensei gibi dünyaya bela olmuş bir yasaklı tekniği geliştiren (her ne kadar retcon sonrası olsa da) yine o. Orochimaru gibi bir pisliğin bile "bunlara sen sebep olduğun" dediği ve dirilmiş abisinden bu yüzden azar yemiş birisi Tobirama :D

Nitekim, her hokagenin günahları ve sevapları vardı. Hiruzen, Ateşin İradesinin en uzun süre ve en verimli biçimde taşıyıp köye en verimli sürecini yaşatmış ve Naruto'nun da Hokage olmak isterken, hedefindeki o rol model olan kişi olmuştur. Naruto ne Tobirama bilirdi ne Hashirama.
Danzo'ya karşı eli armut toplayan, gevşek gevşek Itachi'ye kendini halkını katlettiren adam Hiruzen.

Danzo'ya karşı eli armut toplayan, gevşek gevşek Itachi'ye kendini halkını katlettiren adam Hiruzen.
Hiruzen daha ne yapsın, tek hatası gençken yanlış hatırlamıyorsam orochiyi deney yaparken buluyordu, orada öldürmeliydi ama duygusal yaklaşarak kaçmasına müsade etti. Ama sonunuda yine o gitmesine müsade ettiği öğrencisi getirdi.

Adam beni bekle dedi Itachi'ye kaldı ki bunlar retcon sonrası oldu. başta ne danzo vardı ne de darbe. Sasukeyi karanlık tarafta tutmak için Itachi hikayesi değiştirildi. Ama bunu bir kenara koysak bile Danzo pis işler müdürüdür ve pis işler yapacaktır demek ki Hiruzen olmasa çok çok başka şeyler de olabilirmiş buradan bunu anlıyoruz kaldı ki. Itachi de o kadar güç ve zeka varsa gitse Danzo'yu kesseydi :D Nitekim Danzo'ya karşı eli armut toplamak ise durum bu da öyle.

Ayrıca ben yazımda ne dedim ;
Nitekim, her hokagenin günahları ve sevapları vardı.
Ben adam cillop, kusursuz demiyorum zaten. Ama sen bildiğin low-low attırıyorsun. Ancak serinin hikayesinde adam o şekilde görülen biri değil. Çünkü herkesin düştüğü anlar ve kalktığı anlar, günahlar ve sevapları var. Neyse, anlayana sivsisinek saz, anlamayana davul-zurna az demişler hocam. Benim gözümde günahı tamamıyla %100 Hiruzen'in boynuna olan 2 olay vardır. 1.si Orochimaru, 2.si Hizashi'nin kendini feda edişi. Ancak bunların bile kendi iç açıklamaları vardır. Gerisi devlet-derin devlet ilişkilerinde, Naruto gibi katillerin iç içe yaşadıkları bir evrende olabilen şeyler.

Ancak attığın meme'in seride bir karşılığı olmadığını kanıtladım o da yeter zaten.

Üye silindi 1004

Ancak attığın meme'in seride bir karşılığı olmadığını kanıtladım o da yeter zaten.
Baya da karşılığı var. Naruto köyün kahramanı ilan edilene kadar çöp gibi davrandılar mı? Davrandılar. Bir apartman dairesinde yalnız başına büyüdü mü? Büyüdü? Annesi, babası ya da Hiruzen istediği için değil kahramanlığı kendisi söke söke aldı mı? Aldı. Ayrıca Kakashi ve Sasuke'yle aynı takıma koyulmasıyla tümüyle garanticilikten Naruto'yu da düşündüğü için değil. Hiruzen derin devlet uşağının teki kusura bakma. Orochimaru kendisine az bile yaptı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık