Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Sevdiğiniz Hokage

En sevdiğiniz hokage hangisidir?

• Senju Hashirama

Kullanılan: 69 24.5%
  • Senju Tobirama

Kullanılan: 64 22.7%
  • Sarutobi Hiruzen

Kullanılan: 18 6.4%
  • Namikaze Minato

Kullanılan: 59 20.9%
  • Senju Tsunade

Kullanılan: 12 4.3%
  • Hatake Kakashi

Kullanılan: 26 9.2%
  • Uzumaki Naruto

Kullanılan: 34 12.1%

• Kullanılan toplam oy
    282
Bence sen Hiruzen'i tekrar bir araştır gel. Yaşlılığı ve bitikliğini Enma bile söyledi zaten de.
Kardeş sen araştır gel. Mangada yazanı söylüyorum ben.

Orochimaru onu öldürdükten ancak kollarını kaybettikten sonra Kabuto "Her şey umulduğu kadar basit gitmedi. Hokage'nin 5 kage arasında en güçlü olduğu bilinir. Ne olursa olsun 5 kageden 2 tanesini öldürmek etkileyici..." diye acıdan kıvranan orochimaru'yu kıskanıyor.
Hİruzen en uzun soluklu Hokagelik yapmış kişi 17-28 yaşlarından 69 yaşına kadar arada sadece 3 yıllığına falan Minato girip çıkıyor.

Bu süre boyunca diğer köylerin kageleri; Hanzo, Muu, Ônoki, Gengetsu, 3.Kazekage, 3. Mizukage, Yagura, 3. Raikage, 4. Raikage, Rasa

alayından güçlü. Profesör ve Şinobi Tanrısı lakapları boş değil.

Kaldı ki Savaş Arkında Hiruzen ve diğer Hokageler edo tensei olarak geldiklerinde mangaka bunları "Savaşın En Güçlü Askerleri" diye çağırdı. Edo Tensei ile diriltilen 4 eski Kage için bunu demedi, Nagato & Itachi için demedi, Kinkaku & Ginkaku için demedi, Naruto + Killer Bee için demedi, 5 Kage için demedi. Bu 4 ü için dedi. Bunlar özel aga;

https://kahramanbaykus.com/kucumsenen-hokage-hiruzen-sarutobi-ne-kadar-guclu/

Şunu da ben yazdım. Ancak kullandığım resim upload sitesi patladığı için resimlerin yarısı yok. 1-2 hafta içinde düzenleyeceğim. Yani araştırmamı yapmışım zaten.

Sanninler ve Minato kim allasen Hiruzen karşısında, onların bildiği ve bilmediği tüm teknikleri biliyor adam.
Sanninler ile Minato da Hİruzen'in bilmediği teknikler biliyorlar. Jiraiya ile Minato'da senjutsu var zaten, ninjutsunun bir üst makamı.

Ayrıca Hiruzen yaşlıyken tüm kagelerden güçlü ancak Sanninlerden güçsüzdü. Genç - Zirve Hiruzen Edo Tenseisiz Orochimaru, SM'siz Jiraiya ve Genel olarak Tsunade'den güçlüdür. Ancak 57 yaşından sonra değil. Yani koltuğu Minato'ya bıraktığı yaş.

Tarihte ilk defa Konoha'da köyün kagesi hala yaşarken ve nispeten gençken yerini bir başkasına bırakmıştır. Minato işte o kadar özel. Orochimaru'yu yenmek için Minato'nun tekniğini yaptı adam.

Hagoromo, Hashirama ve Hiruzen diğer tüm şinobilerden ayrı tutuldu, şinobi tanrısı denilerek.

Hiruzen'e artı olarak birde profesör denildi, ninjutsu Bilgisi bakımından
Zaten bu yüzden ben her zaman Zirve Hiruzen > Minato > Tobirama > Yaşlı Hiruzen diyorum.

Karakterlerin güçlerini ve serideki yerlerini enine boyuna düşününce mangakanın mantıklı bir güç dengesi kurmakta ve bunu yansıtmakta ne kadar feci sıçtığını görmüş oluyoruz.
Sil baştan yapmışlığı ve istikrarı koruyamadığı pek çok yer var ancak bir One Piece, Bleach, Dragon Ball gibi diğer büyük evrenlerle kıyaslarsam Naruto'nun parametreleri ve dengeleri gene en rahat yorumlanabileni.

Orochimaru Minato'dan güçlü müymüş?
Yanlış yazmışım, güçsüz olacaktı.

@FistofLove Yorumlarına şöyle bir baktım manga bilgilerini baz almışsın tartışmada.Hala Sasori < Deidara diyor musun ? Ustam benden güçlüdür diyen bir Deidara varsa.
Dostum ben eskiden de mangayı baz alıyordum ki zaten. Ancak manga ile aksiyonun kendisi birbirini tutarsa alıyorum. Aynı mangada Nagato, Sasori'nin ölümü için tek kelime dahi etmezken, Deidara için yeri doldurulamaz dedi. Aynı mangada Sasori Chunnin + 70+ yaşlı bir Jonin'e postu devirirken. Deidara iki kolu olmadan Takım 7 + Takım Gai'i öldürüyordu az kalsın. Yani değişen bir yok , gene manga zaten olay.

Ayrıca bu konu Hokage konusunun dışında, konu dışı yapmayalım hocam. O konuyu zaten tartışmıştık.

Son düzenleme:
Minato işte o kadar özel. Orochimaru'yu yenmek için Minato'nun tekniğini yaptı adam.
Tartışmaya gitmek istemiyorum ama öyle üstün körü geçerken bu cümleye denk geldim. Kushina'nın annesinden öğrendiği 1000 yıllık Uzumaki mührü neden Minato'ya ait oluyor ki? Sadece kullanımdaki feda edilecek kişi sayısını Tobiramanın tekniği ile 1'e indirebildi işte. Teknik & mühür Minato'ya ait değil diye hatırlıyorum.

Tartışmaya gitmek istemiyorum ama öyle üstün körü geçerken bu cümleye denk geldim. Kushina'nın annesinden öğrendiği 1000 yıllık Uzumaki mührü neden Minato'ya ait oluyor ki? Sadece kullanımdaki feda edilecek kişi sayısını Tobiramanın tekniği ile 1'e indirebildi işte. Teknik & mühür Minato'ya ait değil diye hatırlıyorum.
Teknik ona ait olmasa bile mükemmelleştiren o (Hİraishin de olduğu gibi) . Ayrıca Uzumakiler ile Senjular uzun yıllardır dost. Bu dostluğun sembolü olarak Konoha ninjalarının arkasında konoha sembolü var ceketlerinde. BU iki köy o kadar içiçe ve Konoha'nın vatandaşı olan ilk Uzumaki, Hashirama'nın karısı Mito Uzumaki.

Nitekim Uzumakiler ile 100 yılı bulan (en az) bir birliktelik var. O zamandan bu zaman 3 tane Hokage + Sanninler + Danzo + Sakumo Hatake + Dan Kato gini özel ninjalar geçiyor. Hİç birinde uzumaki tekniği yok. Bu adam da var. Bu da bir ustalık işte.

Teknik ona ait olmasa bile mükemmelleştiren o (Hİraishin de olduğu gibi) . Ayrıca Uzumakiler ile Senjular uzun yıllardır dost. Bu dostluğun sembolü olarak Konoha ninjalarının arkasında konoha sembolü var ceketlerinde. BU iki köy o kadar içiçe ve Konoha'nın vatandaşı olan ilk Uzumaki, Hashirama'nın karısı Mito Uzumaki.

Nitekim Uzumakiler ile 100 yılı bulan (en az) bir birliktelik var. O zamandan bu zaman 3 tane Hokage + Sanninler + Danzo + Sakumo Hatake + Dan Kato gini özel ninjalar geçiyor. Hİç birinde uzumaki tekniği yok. Bu adam da var. Bu da bir ustalık işte.
İyi de Tobirama da gayet biliyor mühürleri. Uzumaki ile Senjular ise sadece dost değil, üst soyda yakın akraba da çıkıyorlar. Ama merkezleri uzakta ve dövüş eğitimleri git gide zayıflıyor diye kimse oraya eğitime gitme gereği duymuyor. Güç veya bilgi merakı olan Orochimaru & İtachi Uzumaki mühürleri hakkında bilgi sahibi gösterildi. ( Belki Minato'nun etkisi vardır. ) Ama Minato, Kushina ile evli olmasaydı o da öğrenemeyecekti mühürleri. Yani keşfedilmiş değil, öğrenilmiş bir şey sonuçta. Bu neden mühürleri Minato'ya ait yapıyor onu anlamadım?

İyi de Tobirama da gayet biliyor mühürleri.
Hangisini mesela ?

Orochimaru & İtachi Uzumaki mühürleri hakkında bilgi sahibi gösterildi.
Orochimaru, Hİruzen shiki fujin yaptığında bu da ne dedi .. .Yıllarca araştırdıktan sonra ne olduğunu anladı. Bilgi sahibi falan değildi.

Itachi'nin bilgi sahibi olduğu uzumaki mührü hatırlamıyorum. Bir de temel bir bilgi sahibi olmak ile tekniği geliştirmek ve kendinin etmek başka şeyler.

Ama Minato, Kushina ile evli olmasaydı o da öğrenemeyecekti mühürleri.
Kushina'dan öğrendi denilmedi hiç bir zaman. Hashirama da mito ile evliydi. Ama o bilmiyordu. Kushinadan öğrenmiş de olabilir, öğrenmemiş de. Ve Öğrenmişse bile yukarıda ki mesajımda dediğim gibi onca adam arasından bu biliyor.

Yani keşfedilmiş değil, öğrenilmiş bir şey sonuçta.
Evet ama bu mantıkla ninjaların hiç bir şey keşfettiği yok o zaman. Her şeyin kökeni Rikudo'nun ninshu'su.

Bu neden mühürleri Minato'ya ait yapıyor onu anlamadım?
Ona ait yapmıyor ancak ona özel silahlar yapıyor. Hiruzen o tekniği kullanacağı zaman "dur şu uzumaki mührünü yapayım" demedi. "4. nün tekniğini yapacağım." dedi. Hiruzen kim ?

Konohada geliştirilmiş tüm jutsuları bilen diye anlatılan biri, lakabı profesör adamın. Yani adam tekniğin uzumaki tarafından geliştirildiğini bile bile "4. nün tekniği" demişse ... Bilmem anlatabiliyor muyum ?

Ve dediğim gibi bu hala onca yıllık uzumaki ilişkisinden Minato kadar mühür çıkartmış başka biri olmadığı gerçeğini de değiştirmiyor.

Sonuçta laf hiruzen'in ağzından "4.nün tekniği" olarak çıkıyor. O yüzden senin takıldığın nokta o kadar da takılacak bir şey değil dostum.

Hangisini mesela ?
Işınlanmayı biliyor en basidi.

Orochimaru, Hİruzen shiki fujin yaptığında bu da ne dedi .. .Yıllarca araştırdıktan sonra ne olduğunu anladı. Bilgi sahibi falan değildi.

Itachi'nin bilgi sahibi olduğu uzumaki mührü hatırlamıyorum. Bir de temel bir bilgi sahibi olmak ile tekniği geliştirmek ve kendinin etmek başka şeyler.
İyi de öğrenmek için yine Konaha'dan uzaktaki Uzumaki harebesine gidiyor. Daha önce gittiğini de mühürleme kılıcı ile alakalı dialogundan çıkarıyoruz.

Kushina'dan öğrendi denilmedi hiç bir zaman. Hashirama da mito ile evliydi. Ama o bilmiyordu. Kushinadan öğrenmiş de olabilir, öğrenmemiş de. Ve Öğrenmişse bile yukarıda ki mesajımda dediğim gibi onca adam arasından bu biliyor.
Kushina'nın annesinden öğrendiği geçiyordu animede yanlış hatırlamıyorsam. Mangada olmayabilir, emin olamadım sen öyle diyince. Hashirama'nın da ihtiyacı yok mühürlere hız dahil adamın eksiklik çektiği bir konu yok. Bu yüzden kalbur üstü adamların ultra teknikler öğrenmesine gerek yok bence.

Evet ama bu mantıkla ninjaların hiç bir şey keşfettiği yok o zaman. Her şeyin kökeni Rikudo'nun ninshu'su.
Bu mantık daha önce de yazıldı ama sağlıklı bir çıkarım değil. Teknikten bahsediyoruz burada. SM gibi olaylar dahi kişiden kişiye öğrenmesi ve kullanımı değişen bir şey. Teknik = ninshu demiyoruz ki kaldı ki bu mühür, parşomenler ile alakalı daha çok.

Ona ait yapmıyor ancak ona özel silahlar yapıyor. Hiruzen o tekniği kullanacağı zaman "dur şu uzumaki mührünü yapayım" demedi. "4. nün tekniğini yapacağım." dedi. Hiruzen kim ?

Konohada geliştirilmiş tüm jutsuları bilen diye anlatılan biri, lakabı profesör adamın. Yani adam tekniğin uzumaki tarafından geliştirildiğini bile bile "4. nün tekniği" demişse ... Bilmem anlatabiliyor muyum ?

Ve dediğim gibi bu hala onca yıllık uzumaki ilişkisinden Minato kadar mühür çıkartmış başka biri olmadığı gerçeğini de değiştirmiyor.

Sonuçta laf hiruzen'in ağzından "4.nün tekniği" olarak çıkıyor. O yüzden senin takıldığın nokta o kadar da takılacak bir şey değil dostum.
Minato dışında kullanan görmemiş adam. Kaldı ki dediğim gibi sadece mührün asıl sahibinin Minato olmadığını belirtmek istedim. Yoksa Minato'yu ilk 3 hokage sınıfında görmesem de zeki ve keşifçi olduğunu biliyoruz. Bu açıdan dahi sayıyorum zaten onu. Ama kökeni parşömene dayanan ve yeniden yazılmayan bir şey ( mühür ) üzerine hak sahibi olduğunu düşünmüyorum. Minato'dan önce bu feda gerektiren tekniklerin öğrenilmesi zahmetine girilmemesi de yine Minato'nun diğer yasaklı teknik olan kage bunshin ile bunu birleştirmesinden kaynaklanıyor. Ama dediğin gibi öyle aman aman üzerinde durulacak bir konu değil. Bu sayede hafıza tazelemiş olduk. :sapkali:

Işınlanmayı biliyor en basidi.
Onun uzumakiyle alakası ne ?

Daha önce gittiğini de mühürleme kılıcı ile alakalı dialogundan çıkarıyoruz.
Yoo öyle bir şey çıkarmıyoruz. Ki gitmiş olsa Shiki Fujin'i bilmediğini söylemezdi.

Bu mantık daha önce de yazıldı ama sağlıklı bir çıkarım değil. Teknikten bahsediyoruz burada. SM gibi olaylar dahi kişiden kişiye öğrenmesi ve kullanımı değişen bir şey. Teknik = ninshu demiyoruz ki kaldı ki bu mühür, parşomenler ile alakalı daha çok.
Tamam işte bu mantıkla aynı şekilde isim olarak aynı olan teknikler bile kişiden kişiye değişebiliyor

Tobirama'nın ET si ile Orochimaru'nun ki arasında uçurum var
Minato'nun Hiraishin kullanımı ile Tobirama'nın ki çok farklı
Hiruzen shiki fujin yapabilmek için rakibini tutması gerekirken, Minato, Kuramaya uzaktan yapabilmişti.
Ya da uchihalar arasında susanoların nasıl farklı işlev ve boyutları olduğu gibi.

Minato dışında kullanan görmemiş adam.
Göremediğine göre tekniğin Kushina'dan gelme durumu daha da sıkıntıya giriyor. Kaldı ki Hiruzen jutsuları sadece görerek öğrenen biri değil. Adam profesör bildiğin eski kitapları okuyor falan. Hiruzen'in hokage odası kitaplarla doluydu misal bu yüzden.

Adam Mito yaşarken de Hokagelik yaptı. Kushina yaşarken de ve yine de "4.nün tekniği" dedi.

asıl sahibinin Minato olmadığını belirtmek istedim.
Tekniğin patenti Minato'da değil. Ancak bunu bir şekilde kendinin yapmış olmalı ki "bu 4. nün tekniği" demişler.

Sasuke, Chidori yaptığında "Bu Sharingan no Kakashi'nin tekniği değil mi ?" demişlerdi. Demek ki tekniği henüz kendisinin yapamamış. Ancak Chidori Nagashi, Chidori Eizo, Chidori Katana yaptığında aynısı denilmedi. Bunun gib bir şey bu.

Yani, Kage Bunshin patenti Tobirama da, Tajuu Kage Bunshin patenti ise Hashirama da ancak bu bir Naruto tekniği. Onun gibi.

yasaklı teknik olan kage bunshin
Kage Bunshin yasaklı değildi. Tajuu Kage Bunshin yasaklıydı.

Bu sayede hafıza tazelemiş olduk.
Aynen hocam, eyvallah.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık